نظرسنجی: بیشتر سرمایه‌گذاران حرفه‌ای در اروپا در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند یا در آینده خواهند کرد

نظرسنجی: بیشتر سرمایه‌گذاران حرفه‌ای در اروپا در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند یا در آینده خواهند کرد

نظرسنجی جدیدی که از شماری از سرمایه‌گذاران حرفه‌ای و کارکشته اروپایی به‌عمل آمده، نشان می‌دهد که ۳۶ درصد از آنها پیش‌تر اقدام به خریداری ارزهای دیجیتال کرده‌اند.

بخش امور مشاوره پایگاه خبری کوین تلگراف، با هدف واکاوی رویکرد سرمایه‌گذاران حرفه‌ای در قبال دارایی‌های دیجیتال اقدام به تدوین و انتشار گزارش پژوهشی ۷۰ صفحه‌ای کرده است. گفتنی است ۷ تن از محققان کوین تلگراف در نگارش این گزارش مشارکت داشته‌اند و شرکت‌ها و مؤسساتی از جمله سیکس دیجیتال اکسچنج (SIX Digital Exchange)، بلاک‌فای (BlockFi)، بیت‌مین (Bitmain)، بلاک‌سایز کپیتال (Blocksize Capital) و نکسو (Nexo) از جمله حامیان این مطالعه بوده‌اند. در این گزارش که تحت عنوان «واکاوی تقاضای نهادی برای ارزهای دیجیتال» منتشر شده، بررسی شده است که سرمایه‌گذاران ثروتمند در حال حاضر چه کوین‌هایی را خریداری کرده‌اند یا قصد دارند در ماه‌های پیش رو بخرند. در این گزارش همچنین ابعاد صندوق‌های سرمایه‌گذاری قانونی و محصولات مالی ساختاریافته پرطرفداری که با هدف جذب سرمایه‌گذاران دنیای مالی سنتی تشکیل یا عرضه شده، تشریح شده است.

گفتنی است مجموع دارایی‌های تحت مدیریت ۵۵ فرد شرکت‌کننده در این نظرسنجی، بالغ بر ۷۱۹ میلیارد یورو است که تقریباً معادل با دو برابر کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال است. آن‌طور که از نتایج نظرسنجی پیداست، ۳۶ درصد از این افراد، هم‌اکنون بخشی از سبد سرمایه‌گذاری خود را به محصولات مرتبط با بلاک چین اختصاص داده یا آنکه به‌طور مستقیم در ارزهای دیجیتال، استیبل کوین‌ها، توکن‌های اوراق بهادار، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، محصولات مالی ساختاریافته یا قراردادهای آتی سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

از ۶۴ درصد باقی‌مانده نیز که هنوز وارد بازار ارزهای دیجیتال نشده‌اند، ۳۹.۲۹ درصد نسبت به حضور در این بازار، ابراز تمایل کرده‌اند. در نتیجه با جمع دو عدد ۳۶ و ۲۵.۱۵ درصد درمی‌یابیم که ۶۱.۱۵ درصد از سرمایه‌گذاران حرفه‌ای شرکت‌کننده در این نظرسنجی یا هم‌اکنون وارد بازار ارزهای دیجیتال شده‌اند یا آنکه در آینده نزدیک قصد دارند در این بازار حضور پیدا کنند.

علاوه بر این، نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بیش از هر ارز دیجیتال دیگری به بیت کوین و اتر علاقه‌مند هستند. از میان سرمایه‌گذارانی که هم‌اکنون بخشی از پرتفوی خود را به ارزهای دیجیتال اختصاص داده‌اند، به‌ترتیب ۸۸ و ۷۵ درصد نسبت به خرید بیت کوین و اتریوم اقدام کرده‌اند. همچنین نتایج نظرسنجی حاکی از آن است که سرمایه‌گذاران نهادی، علاقه مضاعفی به سرمایه‌گذاری در توکن‌های اوراق بهادار دارند. علاوه بر این، ۳۹.۲۹ درصد از سرمایه‌گذارانی که قصد دارند در آینده وارد بازار ارزهای دیجیتال شوند، گفته‌اند که به توکن‌های اوراق بهادار علاقه بیشتری دارند تا اتریوم و دیگر آلت کوین‌ها.

شماری از سرمایه‌گذاران نیز دارایی‌های دیجیتال را با هدف سفته‌بازی خریداری کرده‌اند. آنها امیدوارند پیش از آنکه فعالان وال استریت با پول‌های کلان وارد بازار ارزهای دیجیتال بشوند، بتوانند در این حوزه پیشگام باشند. اگر عامل ترس ازدست‌دادن را کنار بگذاریم، پیوستن سرمایه‌گذاران نهادی به این حوزه باید برای فعالان بازار دیجیتال بسیار هیجان‌انگیز و دلگرم‌کننده باشد.

کافی است حجم انبوه دارایی‌های تحت مدیریت سرمایه‌گذاران حرفه‌ای فعال در صندوق‌های بازنشستگی، موقوفات دانشگاهی و شرکت‌های بیمه به بازار ارزهای دیجیتال سرازیر شود تا شاهد رشد انفجارگونه آن باشیم. مدت‌ها شایعاتی شنیده می‌شد مبنی بر اینکه سرمایه‌گذاران نهادی در حال بررسی شرایط برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال هستند و اکنون نتایج یک نظرسنجی دانشگاهی و ورود چندین شرکت معتبر به این حوزه از جمله مایکرواستراتژی (Microstrategy)، استون ریج (Stone Ridge) و اسکوئر (Square) بر این شایعات مهر تأیید زده‌اند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه