شرکت جک دورسی، مدیرعامل توییتر بیش از ۴,۷۰۰ بیت کوین خریداری کرد

شرکت جک دورسی، مدیرعامل توییتر بیش از ۴,۷۰۰ بیت کوین خریداری کرد

سران شرکت اسکوئر (Square)، پنج‌شنبه گذشته اعلام کردند که یک درصد از دارایی کل این شرکت را به خرید ۴,۷۰۹ بیت کوین اختصاص داده‌اند. گفتنی است جک دورسی، بنیان‌گذار سرشناس توییتر، سکان هدایت اسکوئر را نیز در دست دارد.

به گزارش کوین دسک، در اطلاعیه اسکوئر آمده است:

اسکوئر، سخت معتقد است که ارزهای دیجیتال، ابزارهایی کارآمد برای توانمندسازی اقتصادی هستند. این پدیده‌های نوظهور می‌توانند دری را به سوی برپایی یک نظام پولی جهانی بگشایند و این درست همان هدفی است که اسکوئر دنبال می‌کند.

امریتا اهوجا (Amrita Ahuja)، معاون ارشد امور مالی اسکوئر می‌گوید:

ما بر این باوریم که بیت کوین می‌تواند روزی به دسترس‌پذیرترین و جهان‌رواترین ارز دنیا تبدیل شود.

اهوجا در ادامه می‌افزاید:

برای شرکتی که در حال ساخت محصولاتی آینده‌نگرانه است، سرمایه‌گذاری در بیت کوین، گامی رو به جلو در این راستا محسوب می‌شود.

گفتنی است پس از انتشار خبر سرمایه‌گذاری اسکوئر در بیت کوین، بهای این ارز دیجیتال پیشتاز با افزایشی ۲.۵ درصدی مواجه شد و از سویی دیگر، ارزش سهام اسکوئر نیز در معاملات بازار سهام، یک درصد افزایش یافت.

خبر سرمایه‌گذاری مأموریت‌محور کلان اسکوئر در بیت کوین در حالی منتشر شد که پیش‌تر میان جک دورسی و برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین‌بیس، جدالی لفظی پیرامون مسئولیت‌پذیری شرکت‌ها درگرفته بود.

دورسی به‌دلیل آنچه دلسردکردن کارکنان از مشارکت در فعالیت‌های اجتماعی خوانده، آرمسترانگ را به باد انتقاد گرفته بود. آرمسترانگ نیز در پاسخ گفته بود که این یک قاعده سازمانی است، در حالی که دورسی آن را تصمیمی ریاکارانه می‌دانست.

دورسی طی توییتی در پاسخ به یادداشت وبلاگی آرمسترانگ نوشت:

بیت کوین یا ارزهای دیجیتال، خود یک کنش‌گری اجتماعی علیه نظام مالی انحصارطلب و غیرقابل‌قبولی است که اثرات سوء زیادی بر جامعه ما گذاشته است.

اکنون اسکوئر، دومین شرکت فناوری است که دست به اتخاذ موقعیت معاملاتی خرید در بازار بیت کوین می‌زند. پیش‌تر نیز مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، شرکت فعال در حوزه هوش تجاری، بیت کوین را به‌عنوان ارز ذخیره‌ای خود برگزیده بود.

گفتنی است در پی افشای صورت‌های مالی مایکرواستراتژی که به افزایش ارزش سهام آن در بازار سرمایه انجامید، معلوم شد که این شرکت، بیش از ۴۲۰ میلیون دلار در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است. علاوه بر این، خبر غافل‌گیرکننده‌ای منتشر شد مبنی بر اینکه مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیرعامل مایکرواستراتژی، یکی از طرفداران پروپاقرص بیت کوین است.

اما سرمایه‌گذاری اسکوئر، بیش از سرمایه‌گذاری مایکرواستراتژی با هویت و خدمات این شرکت همخوانی دارد.

یکی از اپلیکیشن‌های اسکوئر موسوم به کش اپ (Cash App)، یک نقطه ورود حیاتی برای بسیاری از سرمایه‌گذاران خرد است. گفتنی است این اپلیکیشن، یکی از عوامل عمده درآمدزایی برای اسکوئر به حساب می‌آید.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه