مایکرواستراتژی به‌دنبال خرید بیت کوین‌های بیشتر است

مایکرواستراتژی به‌دنبال خرید بیت کوین‌های بیشتر است

رئیس هیئت مدیره مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، شرکت خوش‌نام فعال در حوزه هوش تجاری، دیروز (سه‌شنبه) طی ویدئوکنفرانسی اعلام کرد که این شرکت درصدد سرمایه‌گذاری بیشتر در بیت کوین است.

به گزارش کوین دسک، فونگ لی (Phong Li) با اشاره به سود ۲۲ درصدی مایکرواستراتژی از سرمایه‌گذاری پیشین خود در بیت کوین گفته است که این شرکت به‌زودی بار دیگر در این ارز دیجیتال پیشتاز سرمایه‌گذاری خواهد کرد. لی افزوده است:

ما توانستیم سود چشم‌گیر و البته غیرمنتظره‌ای از سرمایه‌گذاری در بیت کوین به‌دست آوریم و حضور خود را دیگر بازارها گسترش دهیم. علاوه بر این، سرمایه‌گذاری در بیت کوین به حسن شهرت ما نیز کمک شایانی کرده و باعث شده تا آگاهی عمومی نسبت به مایکرواستراتژی و فعالیت‌هایش افزایش پیدا کند.

مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیرعامل مایکرواستراتژی نیز که از اوایل سپتامبر همواره از سرمایه‌گذاری در بیت کوین حمایت کرده، افزوده است که ذخیره بیت کوینی مایکرواستراتژی می‌تواند منبعی برای تأمین مالی بخش‌های مختلف آن از جمله گزینش، بازاریابی و برندینگ باشد. وی همچنین بیت کوین را یک شبکه پولی دیجیتال می‌داند که انرژی پولی را هدر نمی‌دهد.

سیلور در ادامه می‌گوید:

هرچه بنگاه‌ها و شرکت‌های بیشتری، ایده نهفته در ورای بیت کوین را درک می‌کنند و به جذابیت آن پی می‌برند، پذیرش بیت کوین و اقبال عمومی به آن افزایش می‌یابد.

گزارش‌های مالی مایکرواستراتژی از سه ماه پررونق برای این شرکت خبر می‌دهد. گفتنی است مدیران مایکرواستراتژی برای اولین بار در گزارش‌های سه‌ماهه دوم خود به آینده بیت کوین اشاره کردند. از زمان نخستین اظهارنظر سیلور پیرامون سرمایه‌گذاری مایکرواستراتژی در بیت کوین، سهام این شرکت با افزایشی بیش از ۴۰ درصدی در بازار سرمایه مواجه شده است.

علاوه بر افزایش بهای سهام، سرمایه‌‌گذاری در بیت کوین باعث بهبود صورت‌های مالی مایکرواستراتژی شده است. آغاز روند تحول صورت‌های مالی این شرکت به تاریخ ۲۸ ژوییه (۷ مرداد) باز می‌گردد، زمانی که مدیران این شرکت اعلام کردند که با هدف در امان ماندن از آسیب تورم دلار قصد دارند طی ۱۲ ماه آتی، ۲۵۰ میلیون دلار در «دارایی‌های جایگزین» سرمایه‌گذاری کنند.

آنها اعلام کردند که بیت کوین یکی از این دارایی‌های جایگزین خواهد بود، اما در ادامه به تنها دارایی جایگزین منتخب آنها بدل شد.

با اینکه مایکرواستراتژی سرمایه‌گذاری هنگفتی روی بیت کوین انجام داده است، جالب اینجاست که مدل کسب‌وکار این شرکت هیچ ارتباطی به ارزهای دیجیتال ندارد. پیش از سرمایه‌گذاری در بیت کوین، تنها رگه‌هایی که می‌توان از ارتباط مایکرواستراتژی با حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال پیدا کرد، فروش دامنه Voice.com به بنیاد EOS در سال ۲۰۱۹ است.

گفتنی است مدیرعامل مایکرواستراتژی، سرمایه‌گذاری شرکت متبوع خود را در بیت کوین، تنها نمونه‌ای از اقدامات این شرکت در آینده برای گشودن آغوشش به روی فناوری‌های مجازی می‌داند.

از آنجا که اکنون مایکرواستراتژی از بیت کوین به‌عنوان دارایی ذخیره‌ای خزانه اصلی خود استفاده می‌کند، اعلام کرده که بنا به ضرورت، ممکن است بخشی از بیت کوین‌های خود را بفروشد یا آنکه ذخیره بیت کوینی خود را افزایش دهد. با این حال، با توجه به اظهارات رئیس هیئت مدیره مایکرواستراتژی و تأثیر چشم‌گیر بیت کوین بر تقویت صورت‌های مالی این شرکت، به‌نظر می‌رسد که این شرکت فعال در حوزه هوش تجاری، به‌دنبال افزایش حضور خود در بازار بیت کوین است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه