00: 00: 00
ارز دیجیتال > بیوگرافی > آیا ساتوشی در زمان ساخت بیت کوین دانشجو بوده است؟
بیوگرافی تحقیق و توسعه منتخب

آیا ساتوشی در زمان ساخت بیت کوین دانشجو بوده است؟

تصور جوانی نابغه برای حل مشکل چندین دهه‌ی بشریت همراه با فرار از کلاس‌های ریاضی و علوم کامپیوتر خارق‌العاده به‌نظر می‌رسد.

تا زمانی که هویت واقعی این فرد آشکار نشود از این امر مطمئن نیستیم، اما بر اساس تحلیل‌هایی که تمرکز آن بر روی ساعت و تاریخ فعالیت ناکاماتو است می‌توان این فرضیه را هم محتمل دانست که ساتوشی ناکاموتو در زمان ساخت بیت کوین دانشجو بوده است. با این حال هویت مخترع ساتوشی ناکاماتو هنوز ناشناخته است.

این تحلیل با بررسی داده‌های مهم از زمان‌هایی که وایت پیپر‌ یا همان گزارش کار بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو منتشر شده است، آغاز می‌شود. به‌خصوص پیش‌نویس وایت پیپر بیت کوین که در اکتبر ۲۰۰۸ و دیگری در مارس ۲۰۰۹ منتشر شد.

در بین این زمان یعنی اکتبر ۲۰۰۸ و مارس ۲۰۰۹ یک تغییر زمان تابستانی صورت گرفته است و همچنین بر اساس تفاوت ساعت محلی در این دو فایل پی‌دی‌اف (PDF)، این تحلیل می‌گوید:

احتمالاً ساتوشی از منطقه‌ی زمانی اقیانوس آرام چندی بعد از اکتبر ۲۰۰۸ به منطقه‌ی زمانی کوهستانی نقل مکان کرده است، درحالی که مشغول فعالیت روی بیت کوین بوده؛ در نتیجه ساعت کامپیوتر خود را بر روی آن منطقه‌ی زمانی تنظیم کرده است.

عمدتاً این منطقه‌ی زمانی آمریکای شمالی است. البته هرکسی می‌تواند این زمان را تغییر دهد و دستکاری آن کار آسانی است. پس این امر به‌معنای حضور واقعی ساتوشی در این منطقه‌ی زمانی نیست. ممکن است ساتوشی می‌خواهد ما فکر کنیم او در این منطقه زمانی حضور داشته است.

در اکتبر ۲۰۰۹، ساتوشی می‌خواسته که ما فکر کنیم وی در بریتانیا حضور دارد برای همین ساعت کامپیوتر خود را در برهه‌ی زمانی ۲۱ اکتبر ۲۰۰۹ تا ۱۵دسامبر ۲۰۱۰ روی ساعت تابستانی بریتانیا تنظیم کرده‌ بود.

مشکل اینجاست که ساعت فعالیت وی در انجمن گفت‌وگوی بیت کوین‌تالک بین ۱ تا ۷ بامداد، به‌وقت لندن بوده است؛ البته ممکن است او به شب‌زنده‌داری علاقه‌مند بوده باشد، ولی چنین چیزی بعید به نظر می‌رسد. با توجه به ساعات فعالیت وی، به‌نظر می‌رسد که او در آمریکا بوده است.

آیا ساتوشی در زمان ساخت بیت کوین دانشجو بوده است؟

پست‌های ساتوشی در انجمن بیت کوین‌تالک در ساعت ۱ تا ۷ بامداد

به‌ هر حال این تحلیل نشان می‌دهد عمده فعالیت ساتوشی در تابستان ۲۰۱۰ و ماه فوریه بوده‌ است. به‌نقل مستقیم از این تحلیل:

در نزدیکی‌های آخر شب در تابستان و ماه فوریه، فعالیت وی بیشتر دیده‌ می‌شود.

نکته‌ی جالب دیگر، دوره‌های فعالیت او است؛ اگر ما به جز ساعت ۱ تا ۷ صبح، به کل فعالیت‌ها نگاه کنیم؛ به‌طور بالقوه، می‌توانیم اطلاعاتی را بدست آوریم.

آیا ساتوشی در زمان ساخت بیت کوین دانشجو بوده است؟

پست‌های ساتوشی در بیت کوین‌تالک براساس تاریخ

آیا ساتوشی در زمان ساخت بیت کوین دانشجو بوده است؟

فعالیت سورس کنترل ساتوشی بر اساس تاریخ

باتوجه به زمان فعالیت‌های ساتوشی ناکاماتو، می‌توانیم نتیجه بگیریم که الگوی فعالیت وی همچون یک دانشجو است. تحلیل می‌گوید:

با توجه به نمودار‌های بالا اولین چیزی که می‌فهمیم این‌ است که ساتوشی در ماه‌های مارس، آوریل و مِی، وقت زیادی را صرف مسائل مربوط به بیت کوین نکرده است؛ سپس در تابستان ۲۰۱۰ همراه با شب‌زنده‌داری وارد فعالیت شدید شده‌ است.

چنین الگویی در شخصی دیده‌ می‌شود که از ماه فوریه تا آخر می، خودش را غرق در کار می‌کند و بعد از آن وقت آزاد زیادی برای کار‌ها شامل شب‌زنده‌داری در پاسی از شب را تا ماه اکتبر دارد.

به‌نظر می‌رسد این الگو برای دانشجویی است که در ماه‌های ژوئن و مِی وقتش را صرف امتحانات می‌کند و بعد از آن با اشتیاق به حرفه‌ی مورد علاقه‌اش باز می‌گردد.

یک توجیح برای غیبت ساتوشی در کریسمس ۲۰۰۹ این است که کامپیوتر ساتوشی در محل تحصیلش بوده و هنگام تعطیلات در خانه دیگر دسترسی به کامپیوتر نداشته است.

دانشجویی که شب امتحانی درس‌ها را می‌خواند ایده‌ی بسیار جالبی است. احتملاً ساتوشی تمام طول سال هیچ توجهی به درس و کلاس‌ها نداشته است و فقط در طول چند هفته تمام درس‌هایش را مطالعه می‌کند.

می‌شود حدس زد که در صورت دانشجو بودن او چه چیزی را در دانشگاه می‌خوانده؛ انجام چنین کاری همراه با ریاضیات یا علوم کامپیوتر دشوار است؛ زیرا شما با این رشته‌ها درگیر پروژه‌های زیادی هستید ولی انجام این کار با رشته اقتصاد آسان است.

نابغه‌ای جوان در کره‌ی زمین پرسه می‌زند؟

آیا ساتوشی در زمان ساخت بیت کوین دانشجو بوده است؟

ایده‌ی یک دانشجو با سنی در حدود ۲۰-۲۱ می‌تواند باورپذیر باشد، اگر وی را یک نابغه بدانیم.

با این‌حال بعضی از جنبه‌های شخصیتی ساتوشی بجای نبوغ ساده، بیشتر از دانش و اطلاعات منشاء گرفته‌است. مثلاً ساتوشی ناکاموتو در یکی شبکه اجتماعی p2p روز تولد خود را ۵ آوریل اعلام کرده است. در روز ۵ آوریل سال ۱۹۳۳ فرمان اجرایی ۶۱۰۲ توسط فرانکلین روزولت به‌منظور تصرف طلای مردم امضاء شد و سال تولد وی در آن سایت ۱۹۷۵ اعلام شده است که در چنین سالی این قانون لغو شد.

اگر ساتوشی را یک جوان صرفا باهوش در نظر بگیریم چنین اطلاعاتی از دل آن بیرون نمی‌آید.

به‌علاوه، اگر ساتوشی باهوش بوده است، پدر و مادرش به او افتخار می‌کردند؛ حتی ممکن است یک دانشمند علوم کامپیوتر یا بانکداری شهیر باشد که در این صورت شناخته‌ شده بود.

اگر تمام این نتایج درست باشد پس در نتیجه ساتوشی ناکاماتو اکنون ۳۰ سال سن دارد. کمی بیشتر از ویتالیک بوترین خالق اتریوم، که در سن خیلی کم اتریوم را خلق کرد.

البته ناکاماتو باید بیشتر از بوترین اطلاعات داشته‌ باشد ولی در واقع او بسیار جوان بوده و هم اکنون نیز جوان است و تلاش‌های دیرینه‌ برای حل مشکل دوبار خرج کردن را به‌صورت ساده مختصر حل کرده است.

در حال حاضر هویت واقعی وی مخفی است؛ و بزرگترین گواه برای هویت وی، امضاء بر بلاک جنسیس با کلید خصوصی می‌باشد.

باوجود هویت مرموز و خارق‌العاده‌ی این فرد، هنوز هیچ روزنامه‌نگاری در طول‌ این سال‌ها نتوانسته پرده از هویت واقعی وی بگشاید.

منبع:trustnodes
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

آیا ساتوشی در زمان ساخت بیت کوین دانشجو بوده است؟

درباره نویسنده

میلاد غفاری

میلاد غفاری

دانشجوی پزشکی؛ علاقه‌مند به حوزه‌ی کریپتوکارنسی و برنامه‌نویسی

8
دیدگاه کاربران

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
6 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
سجاد آقاجانیرضا رضاییmajidمحمد آذرنیوارawm Recent comment authors
  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
سجاد آقاجانی
سجاد آقاجانی

به نظر من که یه تیم قدرتمند پشت بیت کوین هست و ساتوشی اسم اون گروه است . و یکی از مواردی که همون اول کار باعث فراگیر شدن بیت کوین شد همین رمز آلود بودن افسانه ایی بودن شخصیت خیالی ساتوشی بود

رضا رضایی
رضا رضایی

اخه به شماها چه که دانشجو بوده یا نه

majid
majid

آیا میتوان از خرید مقداری ارز دیجیتالی به ‌یک درآمد منطقی از طریق بیت کوین دست یافت و چگونه
ممنونم

awm
awm

پس اینی که عکس توی نت پخشه کیه اونم اسمش همینه و همه جا هم به عنوان خالق بیت کوین معرفی شده

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار

سلام
اگر منظورتون اون شخص ژاپنی هست، یه تشابه اسمی و شایعه بوده که چند سال پیش توسط یه نشریه مطرح میشه و بد کلا تکذیبش کردن اما هنوز خیلیا فکر میکنن اونه

حامی
حامی

ساتوشی هرکی که هست جوان یا پیر دانشجو یا غیر دانشجو فقط میشه گفت فوق العادس…

Trader461
Trader461

مورد اصلاحی:
او الان ۴۴ ساله هست نه ۳۰ !! با در نظر گرفتن سال ۱۹۷۵ نسبت به امسال ۲۰۱۹

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار

سلام
خیر دوست عزیز
مقاله رو با دقت مطالعه نفرمودید
ساتوشی در انجمن ۲p2 سال تولدشو ۷۵ زده اما این به احتمال قریب به یقین یه نماد بوده و غیرواقعیه
حالا طبق این مقاله اگر ساتوشی در زمان ساخت بیت کوین یک جوان ۲۰ ساله دانشجو بوده باشه پس الآن حدود ۳۰ سالشه