تصمیم‌گیری درباره ETF بیت کوین دوباره به تأخیر افتاد

تصمیم‌گیری درباره ETF بیت کوین دوباره به تأخیر افتاد

به گزارش کوین‌دسک، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) بار دیگر تصمیم‌گیری در خصوص صندوق قابل معامله در بورس پیشنهادشده را به تعویق انداخت. تاکنون شاهد پیشنهادات گسترده‌ای از سوی شرکت‌ها و افراد مختلفی برای ETF بیت کوین به SEC بوده‌ایم، اما این پیشنهادها یا رد و یا با تأخیر‌های طولانی روبرو شده‌اند. این بار نیز طرح پیشنهادی درباره صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین ون‌اک/سالید‌اکس بار دیگر به تعویق افتاد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، روز دوشنبه در گزارش جدیدی نوشت که مشغول بررسی قانونی پذیرش و یا عدم پذیرش پیشنهاد تغییر قانون که طبق آن، صدور و فهرست کردن سهام VanEck SolidX Bitcoin Trust امکان‌پذیر خواهد شد، بوده است. قانون‌گذاران آمریکا از مردم خواسته تا در مدت ۲۱ روز، پس از انتشار این دستور در مجله‌ی فدرال رجیستر (Federal Register)، نظرات خودشان را مطرح کنند و پس از ۳۵ روز نیز نسبت به این نظرات پاسخ داده خواهد شد.

تصمیم‌گیری درباره ETF بیت کوین دوباره به تأخیر افتاد

جیک چروینسکی (Jake Chervinsky)، یکی از وکلای حقوقی شرکت Kobre & Kim

جیک چروینسکی (Jake Chervinsky)، یکی از وکلای حقوقی شرکت Kobre & Kim با انتشار پستی در توییتر خود نوشت:

مهلت جدید این کمیسیون برای تصمیم‌گیری، ۱۹ آگوست بوده و می‌تواند بار دیگر با تأخیر همراه شده و تا ۱۸ اکتبر به عقب بیافتد.

صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین VanEck و SolidX را اولین بار بازار گزینه‌های شیکاگو (Cboe) BZX ثبت کرد اما بررسی آن به علت تعطیلی طولانی‌مدت دولت آمریکا به ماه ژانویه موکول شد. این شرکت‌ها، یک ماه پس از آن که شرکت مدیریت دارایی شرکت بیت وایز (Bitwise) طرح پیشنهادی خود را نزد بازار بورس NYSE Arca به ثبت رساند، دوباره پیشنهاد خودشان را ارائه دادند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از ابتدای سال تاکنون هر گونه تصمیم‌گیری در خصوص این دو پیشنهاد ارائه‌شده را به تعویق انداخته و آخرین تأخیر صورت گرفته نیز به پیشنهاد بیت وایز در تاریخ ۱۴ می (۲۴ اردیبهشت) مربوط می‌شود.

قانون‌گذاران آمریکا تاکنون هیچ ETF بیت کوینی را در این کشور تصویب نکرده، تصمیم‌گیری در مورد آن را نیز به تأخیر انداخته‌ و یا در طی چند سال گذشته پیشنهادات را بلافاصله رد کرده‌اند. در گذشته، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا دلیل رد این پیشنهادات را نگرانی‌های موجود در خصوص دست‌کاری بازار، نقدینگی، جرائم مالی و دیگر مسائل اعلام کرده است.

با وجود صحبت‌های بسیار درباره تاثیر ETF بیت کوین بر روی روند قیمت آن، از ابتدای سال ۲۰۱۹ شاهد روند رو به رشد قیمت این ارز دیجیتال بودیم. همین مسئله باعث شد تا تاثیر ETF بیت کوین بر روی آن کمرنگ‌تر از قبل شود و پذیرش‌های بسیاری که در ماه‌های گذشته اتفاق افتاد، به عنوان عامل پیشران قیمت‌ها مطرح شوند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
علی
علی
5 سال قبل

دیگه بازی etf جواب نمیده بیت همین 7800 تا 8200 بالا پایین میشه انقدر خودشو ثابت کرده که خبرای اینجوری دیگه روش تاثیر نمیذاره چون سرمایه ای که جذب کرده برای بلند مدت هست و همه میدونن داستان چه خواهد شد
دیگه این موج هادرحد شیلنگ اب هم نیس