درخواست مجدد برای ETF بیت کوین به کمیسیون بورس آمریکا ارائه شد

درخواست مجدد برای ETF بیت کوین به کمیسیون بورس آمریکا ارائه شد

گروه بورس گزینه‌های شیکاگو (CBOE) همراه با شرکت سرمایه‌گذاری ون‌اک (VanEck) و شرکت خدمات مالی سالیدکس (SolidX)، دوباره درخواست یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) برای بیت کوین را به کمیسیون بورس ایالات متحده (SEC) داده است.

این خبر را روز گذشته، ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن)، گابور گورباکس، مدیر استراتژی شرکت ون‌اک اعلام کرد.

ETF‌ها اوراق بهاداری هستند که ارزش یک سبد دارایی را دنبال می‌کنند. قیمت سهام‌ صندوق، نسبت به ارزش دارایی‌های موجود در صندوق، بالا و پایین می‌شود. از آنجایی که ETF یک ابزار سرمایه‌گذاری کنش پذیر و قانونی است، بسیاری از تحلیلگران پذیرش آن‌ها را به عنوان قدم مهمی در مقبولیت گسترده ارزهای دیجیتال در نظر می‌گیرند.

گروه CBOE چندی پیش در ۲۳ ژانویه درخواست ETF خود را پس گرفت. سخنگوی CBOE دلیل این اقدام را تعطیلی دولت آمریکا دانست زیرا به پایان مهلت تصمیم‌گیری درباره ETF نزدیک می‌شدیم و به دلیل نبودن مقامات دولتی امکان رد کامل ETF وجود داشت. برخی حقوقدانان در آن زمان اشاره کردند که کمسیون به دلیل تعطیلی دولت، فعالیتی محدود دارد. تعطیلی دولت آمریکا در پی رسیدن مقامات به یک بن بست سیاسی برای طرح دیوار مرزی مکزیک – آمریکا اتفاق افتاد.

درخواست مجدد برای ETF بیت کوین به کمیسیون بورس آمریکا ارائه شد

تصمیم‌گیری درباره درخواست ETF‌ای که قبلا ارائه شده بود، چند بار توسط کمیسیون بورس آمریکا به تعویق افتاد و این نهاد در چند مورد از ارائه تصمیم قطعی امتناع کرد. نخستین بار این شرکت‌ها درخواست ETF بیت کوین خود را در روز ۶ ژوئن ۲۰۱۸ ثبت کردند. متعاقبا در ماه آگوست این کمیسیون تصمیم‌گیری درباره آن را به ۳۰ سپتامبر موکول کرد. این نهاد علت اولین تعویق را نرسیدن به جمع‌بندی بر سر هیچ کدام از مسائل اعلام کرد.

در ماه دسامبر ۲۰۱۸، تصمیم‌گیری درباره ETF بیت کوین باز هم به تعویق افتاد. با توجه به اینکه این درخواست اولین بار در ۲ جولای در دفتر ثبت فدرال منتشر شده بود و با توجه به قوانینی که به کمیسیون بورس حداکثر ۲۴۰ روز برای تصمیم‌گیری مهلت می‌دهد، ۲۷ فوریه ۲۰۱۹ آخرین زمان تصمیم‌گیری درباره آن درخواست بود. در نهایت قبل از مشخص شدن نتیجه، به دلیل تعطیلی دولت آمریکا این درخواست پس گرفته شد زیرا حقوقدانان زیادی پیش‌بینی کردند که SEC احتمالا به جای اجازه دادن به پذیرفته شدن خودکار ETF، آن را رد خواهد کرد.

با توجه به ارائه درخواست دوباره ETF برای بیت کوین، کمیسیون بورس آمریکا باز هم ۲۴۰ روز مهلت خواهد داشت تا درباره آن تصمیم‌گیری کند.

 

منبع: Cointelegraph
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

3 دیدگاه
رضا رضایی
رضا رضایی
5 سال قبل

سر کاریه، باز بعد از ۲۳۹ روز میرن پس میگیرن یه هفته بعدش دوباره درخواست میدن تا باز ماها رو‌گول بزنن، کلا امریکا شده بابای دنیا

علیرضا طباطبائی
علیرضا طباطبائی
5 سال قبل

اتفاقا اینجوری بهتره???