رئیس کمیسیون بورس و اوراق‌ بهادار آمریکا: ETFهای بیت کوین هنوز جای کار دارند

رئیس کمیسیون بورس و اوراق‌ بهادار آمریکا: ETFهای بیت کوین هنوز جای کار دارند

جی کلیتون، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده در آخرین مصاحبه خود با شبکه سی‌ان‌بی‌سی به صحبت در خصوص ETFهای بیت کوین و آخرین موضع قانون‌گذاران در قبال آن‌ها پرداخت.

به‌نقل از «کوین تلگراف»، جی کلیتون در صحبت‌هایش با «باب پیسانی» از شبکه «سی‌ان‌بی‌سی» روز ۹ سپتامبر (۱۸ شهریور) ضمن اشاره به قدم‌های بزرگی که در ارتباط با ETF بیت کوین و حل مشکلات قانون‌گذاری آن برداشته شده افزود:

کارهایی نیز مانده که باید انجام بگیرند.

کلیتون در ادامه با بیان اینکه سوالات این کمیسیون از اهمیت بالایی برخوردارند گفت:

با توجه به این مسئله که بیشتر تبادلات بر روی صرافی‌هایی انجام می‌گیرند که قانون‌گذاری نشده‌اند، چطور می‌توانیم مطمئن باشیم که قیمت‌ها قربانی دستکاری‌های عمده نمی‌شود؟ در این راه شاهد پیشرفت هستیم، اما مردم باید به این سوالات سخت جواب بدهند تا به این اطمینان خاطر برسیم که این نوع از محصولات، دارای ویژگی‌های مناسبی‌اند.

کلیتون در اظهارات گذشته خود از احتمال تایید ETF بیت کوین برای سرمایه‌گذاران آمریکایی خبر خبر داده بود، اما بیشتر بر روی وجود امنیت در بازارهای قانون‌گذاری شده تاکید داشت:

در حال ورود به این بخش هستیم اما برخی مسائل هستند که باید با آنها کنار بیاییم. اولین بخش، بحث نگه‌داری است. نگه‌داری یکی از ملزومات قدیمی در خصوص بازارهای ماست. اگر می‌گویید چیزی دارید، پس باید واقعا آن چیز در اختیار شما باشد.

تاخیر پشت تاخیر

کوین تلگراف پیش‌تر گزارش کرد که SEC تصمیم‌گیری در خصوص طرح ETF بیت کوین از جانب «ویلشایر فونیکس» را تا را ۲۰ سپتامبر (۲۹ شهریور) به تعویق خواهد انداخت.

اضافه شدن «بیت وایز» (Bitwise) به بازار سهام نیویورک و VanEck نیز مستلزم تایید SEC است که تصمیم‌گیری درباره آن ۱۳ تا ۱۸ اکتبر (۲۱ – ۲۳ مهر) اتخاذ خواهد شد. این کمیسیون از آن جهت که اعلام رای خود را یک بار به تعویق انداخته، این بار موظف است تا در تاریخ‌های تعیین شده، تصمیم نهایی خود را اعلام کند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
نیما
نیما
4 سال قبل

تحلیلتون از قیمت altcoinها چیه؟
بزودی به صفر میرسن؟