یکی از اعضای SEC: در نهایت ETF بیت کوین تصویب خواهد شد

یکی از اعضای SEC: در نهایت ETF بیت کوین تصویب خواهد شد

طبق گفته‌های یکی از اعضای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، قانون‌گذاران این کمیسیون، به احتمال زیاد، درنهایت، صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) را تصویب خواهند کرد.

مجله‌ی خبری سیاسی کانگِرِشِنال کوارتِرلی (Congressional Quarterly) در تاریخ ۵ام فوریه (۱۶ بهمن)، متن مصاحبه‌ی این شخص را در توییتر منتشر ساخت.

رابرت جی. جکسون. جی آر (robert J. Jackson Jr)، تنها عضو دموکراتیک کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، اذعان داشت که علی‌رغم عدم پذیرش متوالی درخواست‌های ETF در سال گذشته، این روند درنهایت تغییر خواهد کرد.

طبق بخش‌های منتشرشده از این مصاحبه‌، وی به مجله‌ی خبری Congressional Quarterly گفت:

 آیا فکر می‌کنم که درنهایت کسی به استانداردهایی که ارائه داده‌ایم قانع خواهد شد؟ امیدوارم، بله، این‌طور فکر می‌کنم.

پیشنهاد‌های ETF متعددی توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا مورد بررسی قرار گرفت اما تمامی آن‌ها درنهایت رأی منفی دریافت کردند و یا در اعلام نتیجه‌ی نهایی با تأخیر مواجه شدند.

یکی از اعضای SEC: در نهایت ETF بیت کوین تصویب خواهد شد

یکی از پیشنهاد دهندگان ETF بیت کوین از شرکت سرمایه‌گذاری وَن‌اِک (VanEck)، در طی مصاحبه‌ی طولانی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از نگرانی‌هایی که حول محصولش وجود دارد به گفتگو پرداخت.

ماه گذشته تعطیلی دولت آمریکا سبب شد تا پیش از آن که دوباره در هفته‌ی آینده از این درخواست رونمایی به عمل آید، به‌صورت موقت کنار گذاشته شود.

جکسون ضمن صحبت در مورد پیشنهاد‌های ETF ارائه‌شده در گذشته، برای نشان دادن تغییر رفتارها هم‌زمان با روند بازار، به تلاش تیلور و کامرون وینکلواس در ماه مارس ۲۰۱۷ اشاره کرد. هنگامی که SEC در ماه مارس سال گذشته پیشنهاد ETF این دوقلوها را رد کرد، بازارهای بیت کوین با نوسانات بسیار زیادی مواجه شدند، پدیده‌ای که از آن زمان تا کنون به وضوح کاهش پیدا کرده است. او همچنین اذعان داشت:

در آن زمانی موقعیتی ایجاد شده بود که در آن خطر دست‌کاری و آسیب دیدن مردم بسیار زیاد بود.

وی در ادامه گفت:

در آن زمان، مسائل نقدینگی در بازار بسیار جدی بودند.

یکی دیگر از اعضای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، هستر ام. پیرس (Hester M. Peirce)، نیز پیش از آن با رد درخواست ETF بیت کوین دوقلوهای وینکلواس در ماه جولای سال ۲۰۱۸ مخالفت کرد و اظهار کرد که قضاوت SEC اساساً اشتباه بوده است.

منابع دیگر نیز گفته‌اند که موضوع تصویب ETF در آمریکا، به زمان مربوط است نه شرایط (ازجمله در مورد آندریاس آنتونوپولوس (Andreas Antonopoulos)، یکی از مدافعان ارزهای دیجیتال)، اما برخی نسبت به سودمندی آن در صنعت شک دارند.

منبع: cointelegraph
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

3 دیدگاه
Napoleon
Napoleon
5 سال قبل

در نهایت بله
تایید میشه
ولی خب این "نهایت" چ زمانی اتفاق میوفته شرطه!!!!

اگه در حد همین یک ساله باشه خب جای کار داره
ولی اگه قراره یک دهه طول بکشه و یا ب عمر ما قطع نده ک فایده نداره......

BTC461
BTC461
5 سال قبل

پلتفرم BAKKT جلو تر از این راه اندازی میشه بر اساس منابع خبری تا اواخر سال 2019 حتما بکت در بورس نیویورک باز میشه و بعدش هم ETF بیت کوین رو راه اندازی میکنن شک نکنید هر دوش انجام میشه بکت راه اندازی که شد ETF بیت کوین هم حتما عملیش میکنند صبر داشته باشید
:) BTC will change the world

علی ولی زاده
علی ولی زاده
5 سال قبل

بالاخره دیر یا زود تصویب میشه
و قیمت ها افزایشی میشه