کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ETF بیت کوین را رد کرد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ETF بیت کوین را رد کرد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) یک ETF بیت کوین را رد کرد. این ETF از جانب Bitwise Asset Management and NYSE Arca تسلیم کمیسیون شده بود.

به نقل از کوین‌تلگراف، طی اعلام رسمی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده، برآورده نشدن ملزومات لازم از جانب شرکت نامبرده، سبب شد تا درخواست ETF آن با مخالفت رو به رو شود.

در جوابیه این کمیسیون آمده است که الزامات ویژه در خصوص دستکاری در بازار و فعالیت‌های غیرقانونی کافی نبوده‌اند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار در نامه خود می‌نویسد:

کمیسیون درخواست نامبرده را رد می‌کند. دلایل در ادامه شرح داده‌ شده‌اند. NYSE Arca شرایط لازم در خصوص مسئولیت‌هایش را تحت قوانین بازارهای بورس که توسط کمیسیون تصویب شده است را برآورده نمی‌کند. به‌عبارت‌دیگر توانایی شرکت در خصوص الزامات بند 6(b)(5) از قانون بازارهای بورس و قوانین تبادلات اوراق بهادار ملی در بورس در مورد جلوگیری از اعمال کلاهبردارانه و دستکاری در بازار محرز نیست.

می‌توان گفت که تصمیم روز گذشته کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، پاسخی محکم به گفته‌های «مت هوگان» (Matt Hougan)، مدیر و مسئول بخش تحقیقات Bitwise باشد. او ۷ اکتبر (۱۵ مهر) در مصاحبه‌ای با «سی‌ان‌بی‌سی» گفت:

ما بیش از همیشه به تایید ETF بیت کوین نزدیک شده‌ایم.

هوگان نسبت به دریافت این تاییده از جانب SEC بسیار امیدوار بود. وی ضمن اشاره به رشد چشم گیر حوزه ارزهای دیجیتال در سال‌های گذشته افزود:

دو سال پیش نه قانون‌گذاری وجود داشت و نه خبری از پلتفرم‌های نگهداری با پشتوانه شرکت‌های بیمه در این حوزه بود. امروز [اما] اسم‌های بزرگی همچون «فیدلیتی» (Fidelity) و «کوین بیس» با صدها میلیون کاربر به چشم می‌خورند که توسط شرکت‌های نظیر Lloyd بیمه می‌شوند.

رد درخواست بیت وایز در حالی صورت می‌گیرد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار تا به اینجا چندین بار اعلام تصمیمش را به تعویق انداخته است. ماه آگوست (مرداد) این کمیسیون اطلاع داد که اعلام تصمیمش در خصوص چند ETF را تا ۱۳ اکتبر (۲۱ مهر) عقب می‌اندازد.

درخواست بیت وایز برای تغییر در قوانین اوراق بهادار ماه ژانویه (دی) تسلیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار شده بود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
بیت کوین سراب
بیت کوین سراب
4 سال قبل

احتمال ریزش هستش؟؟