لغو یک طرح ETF بیت کوین به درخواست کمیسیون بورس آمریکا

لغو یک طرح ETF بیت کوین به درخواست کمیسیون بورس آمریکا

طبق بیانیه رسمی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در تاریخ ۱۲ فوریه ۲۰۱۹ (۲۳ بهمن)، این کمیسیون خواستار لغو پیشنهاد شرکت Reality Shares برای فهرست کردن یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) شده است.

در سند نامبرده تصریح شده است که لغو این پیشنهاد، «مطابق با درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا عنوان شده است. هیچ اوراق بهاداری در ارتباط با عرضه این ETF، به فروش نرسیده است.»

صندوق سرمایه گذاری اعتماد Reality Shares – بخشی از یک شرکت فناوری مالی متمرکز بر کریپتو به نام Blockforce Capital- اولین بار در تاریخ ۱۱ فوریه (۲۲ بهمن)، پیشنهاد یک صندوق قابل معامله در بورس برای سرمایه گذاری در مجموعه ای از ابزارهای بدهی حکومتی و قراردادهای آتی بیت کوین را ارائه کرد. به دنبال درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، این درخواست توسط Reality Shares لغو شد.

در درخواست ارائه شده، شرکت Reality Shares عنوان کرده است که ETF پیشنهاد شده به منظور فراهم آوردن امکان سرمایه‌گذاری در ارزهای جهانی اعم از فیات و ارزهای مجازی که به طور گسترده در سرتاسر جهان (برای ذخیره ارزش، انتقال بین‌المللی وجه و خرید و فروش ارز خارجی) مورد استفاده قرار گرفته اند، طراحی شده است.

لغو یک طرح ETF بیت کوین به درخواست کمیسیون بورس آمریکا

این صندوق می توانست در صورت تصویب، از طریق یک شرکت تابعه که در جزایر کیمن به ثبت رسیده است، در قراردادهای آتی بیت کوین با تسویه نقدی (cash-settled) سرمایه گذاری کند که در حال حاضر سهام آن در بورس قراردادهای آتی بازار گزینه های شیکاگو (CFE) و بورس بازرگانی و کالای شیکاگو (CME) معامله می شود.

دراوایل ماه فوریه کوین تلگراف گزارش کرد که شرکت مدیریت سرمایه گذاری آمریکایی AdvisorShares و شرکت مشاوره سرمایه گذاری Sabretooth Advisors، به طور مشترک، یک صندوق قابل معامله در بورس را راه اندازی خواهند کرد که منفعت شرکت‌های فناوری از جمله شرکت‌های مرتبط با فناوری بلاک چین و رایانش ابری را دنبال می کند. هدف این صندوق قابل معامله در بورس جدید این است که نهادهای غیر مرتبط با فناوری های نوظهور بتوانند سودآوری بیشتری داشته باشند و ارزش سهام آنها طی یک مدت زمان مناسب، رشد پیدا کند.

در پایان ماه ژانویه بازار گزینه‌های شیکاگو به همراه شرکت سرمایه‌گذاری VanEck و شرکت خدمات مالی SolidX، مجدداً از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا درخواست کردند که در خصوص فهرست شدن یک صندوق قابل معامله در بورس برای بیت کوین تجدید نظر کند. این دو شرکت اولین بار در تاریخ ۶ ژوئن سال ۲۰۱۸ پیشنهاد فهرست شدن یک صندوق قابل معامله بورس برای بیت کوین را عنوان کرده بودند، اما از آن زمان تاکنون فرایند پذیرش این درخواست ها به دلیل قطعی نبودن تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، بارها به تعویق افتاده است.

منبع: cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
علی
علی
5 سال قبل

امیدواریم هر چه زودتر تصویب بشه

saeidpc
saeidpc
5 سال قبل

پس باید منتظر سقوط بیت کوین باشیم