تحلیل‌گر مطرح: نبود ETF مانع از تزریق پول وال‌استریت به بازار بیت کوین می‌شود

تحلیل‌گر مطرح: نبود ETF مانع از تزریق پول وال‌استریت به بازار بیت کوین می‌شود

بر اساس گزارشی که در تاریخ ۱۸ ژانویه (۲۸ دی) توسط روزنامه اقتصادی بیزینس اینسایدر منتشر شد، اِد تیلی در مقام مدیر عامل و مدیر ارشد اجرایی بورس اوراق بهادار شیکاگو (CBOE) اظهار داشت که برای پیوستن موسسات سرمایه گذاری وال استریت به فضای ارز دیجیتال، نیاز به ایجاد اسناد قابل معامله در بورس (ETN) برای بیت کوین وجود دارد.

در گزارش مذکور از اد تیلی نقل قول شده است که «رشد بیت کوین در بازارهای فهرست شده هم چنان به دلیل کمبود یک محصول تجاری برای استفاده سرمایه گذاران mom and pop آسیب می‌بیند.

شایان ذکر است که mom and pop به سرمایه گذارانی گفته می شود که به صورت غیر حرفه ای اما مستقل و با کمک تنها چند کارمند به تجارت می‌پردازند و حجم معامله آنها پایین است.

طبق گفته های او، معاملات آتی بیت کوین به دلیل فقدان اوراق یا اسناد قابل معامله در بورس مربوط به بیت کوین برای استفاده مشتریان خرده فروشی، شاهد رشد قابل توجهی نبوده است.

در ادامه این گزارش بیشتر در این باره توضیح داده شده است که معاملات آتی و اسناد قابل معامله در بورس هر دو برای ارائه دسترسی به سرمایه گذارارن وال استریت مهم هستند.

تحلیل‌گر مطرح: نبود ETF مانع از تزریق پول وال‌استریت به بازار بیت کوین می‌شود

وی توضیح داد که سرمایه گذاران معمولی در مقایسه با معاملات آتی دسترسی بیشتری به اسناد قابل معامله در بورس دارند، زیرا موانع ورود آن ها نسبت به سایر سرمایه گذاران کمتر است. او در ادامه گفت:

قدرت برآوردن چنین آینده‌ای، داشتن اسناد قابل معامله در بورس است که برای سرمایه‌گذاران خرد به مراتب جذابیت بیشتری دارند و موسسات سرمایه گذاری می توانند این ریسک را از بازارهای آتی فهرست شده حذف کنند. […] به نظر من با توجه به وجود نداشتن این بخش یا معرفی اسناد یا محصولات قابل معامله در بورس برای بیت کوین، این ارز دیجیتال هر روز مبادله می شود، اما ماجرا چیز دیگری خواهد بود.

بر اساس گفته های مدیر ارشد اجرایی بورس اوراق بهادار شیکاگو (CBOE) مقامات تنظیم کننده هنوز محصولات قابل معامله در بورس از جمله صندوق های ETF برای بیت کوین را نپذیرفته اند، زیرا نمی توانند در بازاری که کنترل آن در دستشان نیست در برابر تقلب و کلاهبرداری از سرمایه گذاران محفاظت کنند.

او در پایان می‌گوید:

اگر راهکاری برای این مشکل ارائه بشود، اولین سند قابل معامله در بورس یا ETN برای بیت کوین پذیرفته خواهد شد.

پیش از این برایان کلی به عنوان یکی از تحلیلگران شبکه سی‌ان‌بی‌سی و کارآفرینان حوزه ارز دیجیتال اعلام کرده بود که ETF بیت کوین شانسی برای پذیرش در سال ۲۰۱۹ ندارد.

همچنین، شرکت ارائه‌‌دهنده شاخص‌‌های رمز ارزی تحت عنوان Bitwise Asset Management اخیرا پیشنهاد راه اندازی یک صندوق قابل معامله در بورس برای بیت کوین را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ارائه داده است.

منبع: cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
شمس
شمس
۵ سال قبل

بسیار عالی