atlasarzdigital

ماینرها بیشتر از میزان تولید خود در حال فروش بیت کوین هستند

ماینرها بیشتر از میزان تولید خود در حال فروش بیت کوین هستند

در حالی که بیت کوین به دنبال تداوم روند صعودی خود است، ماینرها با افزایش فروشِ بیت کوین‌های تولید‌شده خود، فشار فروش بیشتری را به بازار تزریق می‌کنند.

به گزارش کوین دسک، طی دو هفته گذشته، پادشاه ارزهای دیجیتال توانست قیمت خود را از رقم ۳,۸۶۷ دلار تا ۷,۰۰۰ دلار بالا بکشد. با این حال شاخص موجودی متغیر ماینرها (MRI) نشان می‌دهد که استخراج‌کنندگان بیت کوین بیش از آنچه استخراج کرده‌اند، فروخته‌اند. شاخص موجودی متغیر ماینرها یک شاخص است که توسط شرکت آماری بایت تری (ByteTree) ساخته شده و هدف آن دنبال کردن موجودی ماینرها و تغییرات آن‌هاست.

موجودی متغیر ماینرها در بازه ۲۱ روزه و منتهی به جهش بیت کوین که از کف قیمت اخیرش شروع شد، در رقمی بالاتر از ۱۰۰ قرار داشت. اگر این شاخص در عددی بالاتر از ۱۰۰ باشد، بدان معناست که ماینرها بیش از چیزی که ماین می‌کنند، می‌فروشند و موجودی آنها کاهش می‌یابد. در طرف دیگر اگر این شاخص پایین‌تر از ۱۰۰ باشد، بدان معناست که ماینرها کمتر از ارزهای استخراجی خود، می‌فروشند و در حال افزایش میزان موجودی‌شان هستند.

به دلیل افزایش قیمت و تدوام در این روند، اشتیاق افراد برای خرید بیت کوین به اندازه‌ای بالاست که بیت کوین‌ها به محض عرضه به فروش می‌روند.

استخرهای استخراج بیشترین سهم از عرضه بیت کوین به صرافی‌ها را در اختیار دارند و از همین رو تاثیر آن‌ها در بازار نیز بسیار بالاست. به عقیده بسیاری، واکنش بازار به این اقدام ماینرها، شاخصه‌ای مثبت محسوس می‌شود. کانر ابندشین (Connor Abendschein)، پژوهشگر حوزه ارزهای دیجیتال در یک شرکت آماری، در این رابطه می‌گوید:

وقتی که قیمت بیت کوین از کف قیمت مقطعی شروع به افزایش می‌کند، خریداران بیت کوین‌های اضافیِ عرضه‌شده توسط ماینرها را می‌خرند. این فروش تاثیر چندانی ندارد و این نشانه‌ی [افزایش] قدرت بازار است.

چارلی موریس (Charlie Morris)، بنیان‌گذار بایت تری، روز چهارشنبه نیز ضمن اعلام اینکه موجودی ماینرها کم شده، در توییتر خود نوشت:

ماینرها ۱,۵۸۸ بیت کوین استخراج کردند و فروش آنها ۲,۷۸۸ واحد بیت کوین بود؛ این کار باعث افزایش فشار بازار شده و از طرف دیگر بازار این حجم از فروش را پذیرفت.

توییت موریس در ساعات کاری معامله‌گران اروپایی منتشر شد، کمی بعد و پس از آغاز ساعات کاری در آسیا، بیت کوین از ۶,۷۰۰ به ۶,۵۰۰ دلار رسید؛ طبق آمارها افزایش فروش ماینرها دلیل این اتفاق بود.

بسیاری دیگر از تحلیل‌گران معتقدند که اختلاف یک روزه در حجم فروش ماینرها، به اندازه‌ای نیست که بتوان نتیجه‌گیری دقیقی در رابطه با صعودی بودن بازار داشته باشیم. الکساندر بلام (Alexander Blum)، مدیر اجرایی شرکت تو پرایم (Two Prime)، در این باره می‌گوید:

حجم فروش ۲,۷۸۸ واحدی در روز چهارشنبه به اندازه‌ای نبود که بتوان با تکیه بر آن، قیمت [آینده] بیت کوین را پیش‌بینی کرد. در مقایسه با بازار جهانی بیت کوین، سهم ماینرها از فروش بیت کوین کمتر از یک درصد است.

با این حال، از آن جهت که ماینرها بیش از میزان استخراج خود، بیت کوین فروخته‌اند، این احتمال وجود دارد که قدرت بازار رو به افزایش است. به عبارت دیگر، با توجه به اینکه ماینرها بیت کوین فروخته‌اند ولی بازهم قیمت رشد کرده است، به نظر می‌رسد که افزایش قیمت اخیر بیت کوین، با تکیه بر عوامل مهمی صورت گرفته باشد.

ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که بیت کوین همچنان نسبت به تحرکات بازارهای سنتی آسیب‌پذیر است. طی روزهای اخیر بازارهای سهام جان تازه‌ای گرفته‌اند. اقدامات و تمهیدات مالی اتخاذشده از سوی دولت آمریکا در برنامه‌های محرک‌های مالی را می‌توان مهمترین عامل در احیای دوباره بازارهای بورس دانست.

از طرف دیگر به نظر می‌رسد تاثیرات شیوع ویروس کرونا همچنان به قوت باقی است و همین مسئله می‌تواند سایه بحران اقتصادی جدید را بزرگتر از قبل کند. به عنوان مثال، برآوردهای اولیه افزایش ۳ میلیونی بیکاران در هفته منتهی به ۲۱ مارس (۲ فروردین) را نشان می‌دهد. از طرف دیگر پیش‌بینی می‌شود ۱.۵ میلیون نفر دیگر نیز به این آمار اضافه شوند. در این میان پیش‌بینی‌های وحشتناک در ارتباط با وضعیت بازارها نیز کم نیست.

پیتر شیف (Peter Schiff)، از طرفداران طلا و منتقد سرسخت ارزهای دیجیتال، روز پنجشنبه در توییتی نوشت:

اگر فکر می‌کنید، اتفاقات فعلی یک بحران اقتصادی است در اشتباهید. این یک بحران حوزه سلامت است. بحران اقتصادی، به دنبال این بحران و به سبب درمان پولی و مالی ایجاد خواهد شد. این بحران نه تنها از بحران اقتصادی قبلی هم بدتر است، بلکه از رکورد بزرگ هم بزرگتر خواهد بود.

کریس توماس (Chris Thomas)، مدیر بخش دارایی‌های دیجیتال یک بانک سوئیسی در مصاحبه‌ای گفت:

باید مراقب یک بحران نقدینگی دیگر باشیم.

اشتراک
اطلاع از
guest
15 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
سیامک غفاری
سیامک غفاری
7 ماه پیش

سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتالی خارجی یکی از سرمایه گذاری های بسیار پر ریسک و غیر شفاف هست که تا کنون صدها میلیون دلار سرمایه افراد در کشورهای مختلف از این طریق سرقت شده. به نظر می رسد تا زمان توسعه یک پروتکل جهانی یا دست کم منطقه ای در مورد ارزهای دیجیتالی، به غیر از افرادی که سرمایه های خود را از طرق غیر قانونی کسب یاذقصد پولشویی دارند، فعلا بهترین گزینه سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار تهران با بازده تضمین شده بالای ۲۵۰ درصد در سال باشد.

ali ahmadi
ali ahmadi
7 ماه پیش

اون سود نیس برادر ؛ نصفش تورمه 😐

حسین
حسین
7 ماه پیش

ماینری که دارو ندار خودش رو به فروش گذاشته هم از سقوط شدید بیت کوین اطلاع داره

حسین
حسین
7 ماه پیش

بیت کوین سقوط وحشتناکی می‌کنه و شاید کمر راست نکنه

مجید
مجید
7 ماه پیش

سلام دلیل افت ۱۰ میلیونی بیت کوین در یک روز چیه؟ و قیمتها بالا میره یا باز هم افت قیمت در راهه؟؟

شاهین
شاهین
7 ماه پیش

اگرکورونااونجوری که همه تصورمیکنن یعنی تا تابستان حداقل نصف نشه بایدمنتظر یه رکودتورمی درکل دنیاباشیم و اینم بایددرنظربگیریم که ماینرهابیشترازهمه به آینده بازار اشراف دارن و حرکتهای اخیرشون فقط برای تهیه مخارجشون نیست بلکه منتظر یه ریزش دیگه هستن که دورازانتظارهم نیست ولی بااینکه ممکنه برای مدتی کوتاه بیتکوینو آلتکوینا برن همونجاکه نادررفت امابرمیگردن نگران‌نباشید. بازم بایدگفت که بازار رمزارزافعلاصبروحوصله میخواد واگر واقع بین باشیم کورونابیشباهت به سیل نیست که وقتی میادهمه چیزو نابودمیکنه امابرای سال بعدآبادانی بهمراه میاره ومطمئن باشید روزیکه درجهان اعلام کنن کورونا مهارشده یه رونق اقتصادیه ناگهانیم اتفاق میفته به دست مردمِ تشنه خریددرتمام زمینه ها واصناف

فردین
فردین
7 ماه پیش

باید مراقب یک بحران نقدینگی دیگر باشیم.

این رو توی تمام معاملات لحاظ کنید نظر شخصی من

نکید زارعی
نکید زارعی
7 ماه پیش
پاسخ  فردین

آقا فردین من میخوام بدونم چطور واز کجا شروع کنم من راجب بیت کوین اطلاعات کمی دارم ولی علاقه به ارز اینترنتی دارم اگه میشه راهنماییم کنید

محسن خرمی
محسن خرمی
7 ماه پیش

ترکیده در کل

Rahmat amini
Rahmat amini
7 ماه پیش

جونم چه سقوط آزادی در راه هست

مظاهر ازادی
مظاهر ازادی
7 ماه پیش
پاسخ  Rahmat amini

سقوط ازاد چیه باید چیکار کنیم

فردین
فردین
7 ماه پیش

منتظر باشید قیمت ها خودشون براتون توضیح میدن

منصور
منصور
7 ماه پیش
پاسخ  فردین

سلام آیا بیت کویین بخریم ،؟

حسین
حسین
7 ماه پیش
پاسخ  منصور

الان با این وضع رکود جهانی فقط کالای فیزیکی ارزش داره

جعفر
جعفر
7 ماه پیش

بفروش

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه ماینرها بیشتر از میزان تولید خود در حال فروش بیت کوین هستند ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
15
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x