آخرین وضعیت لایحه محرک مالی در آمریکا؛ دلار دیجیتال در شرف حذف شدن

آخرین وضعیت لایحه محرک مالی در آمریکا؛ دلار دیجیتال در شرف حذف شدن

در حالی که در جدیدترین نسخه از لایحه محرک اقتصادی پیشنهادی برای واکنش به بحران اقتصادی ناشی از ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا، نامی از دلار دیجیتال ذکر نشده است، اما یکی از سناتور‌ها به سختی درتلاش است که دلار دیجیتال را در این لایحه حفظ کند.

به گزارش کوین تلگراف، روز گذشته پیش‌نویس یک لایحه‌ محرک اقتصادی در سنای آمریکا بررسی شد که شامل الزام برای ارائه یک دلار دیجیتال بود. در ادامه لایحه ذکر شده است که تمام بانک‌های فدرال رزرو باید از کیف پول دلار دیجیتال پشتیبانی کنند.

اما اواخر شب گذشته، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان نسخه به روزتر این لایحه تحت عنوان «قانون قبول مسئولیت کارگران و خانواده‌ها» را معرفی کرد. نسخه جدید این لایحه شامل ۱,۴۰۰ صفحه است، اما در تمام این صفحات هیچ نامی از دلار دیجیتال آورده نشده است.

در حالی که دیگر دموکرات‌های مجلس نمایندگان، دلار دیجیتال را از لایحه محرک اقتصادی حذف کرده‌اند، اما کمیسیون خدمات مالی مجلس به ریاست سناتور مکسین واترز (Maxine Waters)، نماینده کالیفرنیا، در روز ۲۳ مارس (۴ فروردین ۱۳۹۹) قوانینی را در این رابطه وضع کرد که به طور قاطع الزام اجرای طرح دلار دیجیتال را برای ارسال کمک به کارگران و خانواده‌ها را مطرح می‌کند.

در اطلاعیه مربوط به این قانون، واترز در ۲۶۹ صفحه اهمیت اقدامات تکمیلی را یادآور شده است:

به عنوان منتخبین ملت، این وظیفه ماست که اطمینان حاصل کنیم که تمام کارگران، مصرف‌کنندگان، سرمایه‌گذاران و اقتصاد کشورمان از منابع لازم برای تحمل این بحران بی‌سابقه برخوردار هستند. بنابراین من از رهبران سنا و کنگره می‌خواهم این بخش‌های مهم را در قانون محرک اقتصادی که به زودی تصویب خواهد شد، بگنجانند.

در مجلس سنا نیز، حداقل یک سناتور در تلاش است که دلار دیجیتال را در قوانین محرک مالی حفظ کند. سناتور شرود براون (Sherrod Brown)، نماینده اوهایو و یکی از اعضای کمیسیون بانک‌داری مجلس، لایحه دیگری ارائه کرده است که مفاد آن تقریبا مشابه با لایحه قبلی است.

براون در اطلاعیه مربوط به این لایحه از همکاران خود خواسته است که این لایحه را فقط به چشم یک قانون مستقل نبینند، بلکه قانون قبول مسئولیت کارگران و خانواده‌ها را نیز در نظر داشته باشند. او در این باره گفت:

لایحه پیشنهادی من به هر آمریکایی این امکان را می‌دهد که یک حساب بانکی رایگان ایجاد کند تا مجبور نباشد برای دسترسی به پول‌های خود که به سختی به دست آورده‌، به نقدکنندگان چک‌هایی که خدمات بسیار گرانی ارائه می‌کنند، متکی باشد.

در اطلاعیه لایحه پیشنهادی براون عنوان شده است که این لایحه به همه این امکان را می‌دهد که یک کیف پول به نام «حساب فدرال» (FedAccounts) برای دلار دیجیتال داشته باشند. حساب فدرال یک حساب بانکی با خدمات رایگان است که می‌توان از آن برای دریافت و پرداخت و همچنین نقد کردن پول استفاده کرد. این حساب‌های فدرال باید در بانک‌های محلی و دفاتر پست قابل دسترسی باشند.

فعالین حوزه کریپتو شاید سناتور براون را به خاطر نقش او در جلسات مربوط به بررسی لیبرا، ارز دیجیتال فیسبوک، در ماه جولای (تیر ۱۳۹۸) به یاد داشته باشند.

در آن مقطع، بروان انتقادات شدیدی نسبت به لیبرا مطرح کرده بود اما علاقه خود را به نقش پرداخت‌های دیجیتال ابراز داشت.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

4 دیدگاه
محمود
محمود
4 سال قبل

نفهمیدم آخر حذف درست بود یا حفظ؟؟؟؟؟؟

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
4 سال قبل
پاسخ  محمود

سلام در نسخه جدید پیش نویس، دلار دیجیتال حذف شده اما یکی از سناتورها داره تلاش میکنه که دوباره اضافه ش کنه

سم طلا
سم طلا
4 سال قبل

گیجمون کردید به خدا

سم طلا
سم طلا
4 سال قبل
پاسخ  سم طلا

آمریکا به دنبال عرضه دلار دیجیتال برای مبارزه با کرونا