عرضه نرم افزار استخراج زی کش توسط غول فناوری ژاپن

عرضه نرم افزار استخراج زی کش توسط غول فناوری ژاپن

شرکت فناوری ژاپنی GMO با عرضه نرم‌افزار کلاینتی برای استخراج زی‌کش (Zcash) و دیگر ارزهای دیجیتال با الگوریتم Equihash با استفاده از تراشه‌های گرافیکی، قصد دارد زیرساخت‌های عملیات ماینینگ خود را توسعه دهد.

این نرم افزار به طور ویژه برای ریگ‌های استخراج با کارت‌های گرافیک Nvidia (از سری GeForce ۸ به بعد) توسعه داده شده است. با اینکه استفاده از این نرم‌افزار رایگان است اما GMO اعلام کرده ۲ درصد از کوین‌های استخراج شده کاربران را به عنوان سهم خود برداشت خواهد کرد. طبق بیانیه این شرکت، این رقم نسبت به کلاینت‌های دیگر ۲ درصد بهبود یافته است.

الگوریتم Equihash در بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر نیز یافت می‌شود، اما بیشتر با ارز دیجیتال حریم خصوصی محور زی‌کش که هم‌اکنون رتبه ۲۱ از نظر حجم بازار را در اختیار دارد، شناخته شده است. این الگوریتم برای محافظت دربرابر استخراج اسیک‌ها طراحی شده بود تا این اطمینان را بدهد که برای ماینینگ به سخت‌افزار خاصی که توسط تولید‌کنندگان مخصوصی ساخته می‌شود، نیازی وجود نخواهد داشت.

هرچند بیت‌ مین (Bitmain)، شرکت چینی تولیدکننده دستگاه‌های اسیک، چند ماه اخیر اعلام کرد که برای استخراج زی‌کش دستگاه اسیک تولید کرده و با عرضه این دستگاه‌ها به بازار، به نوعی از به پایان رسیدن دوره استخراج این الگوریتم با سخت‌افزارهای عمومی خبر داد؛ مگر اینکه زی‌کش تصمیم داشته باشد با هاردفورکی الگوریتم خود را تغییر داده و دوباره دربرابر اسیک‌ها مصون بماند.

عرضه نرم افزار استخراج زی کش توسط غول فناوری ژاپن

چند ماه قبل شبکه مونرو با عرضه اسیک کریپتونایت (Cryptonight) موقعیت مشابهی را تجربه کرد بطوریکه اعضای جامعه آن تصمیم به اجرای یک هاردفورک و غیرفعال کردن این اسیک‌ها گرفتند تا آن‌ها را از شبکه خارج کنند. هرچند جامعه زی‌کش تصمیم گرفتند در برابر اسیک‌ها مقاومتی نشان ندهند.

همچنین بخوانید: زی‌کش (Zcash) در برابر ای‌سیک‌ها (ASICs) مقاومت نخواهد کرد !

شرکت GMO در حال ساخت کسب‌وکار ماینینگ ارزهای دیجیتال

توسعه نرم‌افزار Cryptoknocker آخرین تاخت‌وتاز این شرکت ژاپنی در صنعت ماینینگ محسوب می‌شود.

در اوایل سال جاری، این شرکت از اولین خط تولید دستگاه‌های اسیک خود رونمایی و مدیرعامل آن هدف شرکت را به زیر کشیدن بیت‌ مین عنوان کرد. بر اساس گزارشات شرکت چینی بیت‌ مین ۷۰ درصد از بازار دستگاه‌های اسیک ارزهای دیجیتال را در اختیار دارد.

عرضه نرم افزار استخراج زی کش توسط غول فناوری ژاپن

شرکت ژاپنی GMO علاوه بر تولید نرم‌افزار و ریگ‌های استخراج، در حال فعالیت بر روی یک عملیات داخلی برای استخراج بیت کوین است. طبق گزارشات اخیر این شرکت، GMO در ماه آگوست با استفاده از دستگاه‌های دیگر تولیدکنندگان، نزدیک به ۵۱۰ بیت کوین و ۲۵ بیت کوین کش با هش‌ریت ۴۵۹ پتاهش بر ثانیه استخراج کرده است. شرکت ژاپنی انتظار دارد این هش‌ریت را تا پایان سال ۲۰۱۸ به اندازه ۷۰ درصد افزایش دهد.

شرکت GMO در این باره اعلام کرده است:

ما دستگاه‌های اسیکی که توسط تولیدکنندگان دیگر ساخته شده است را به عملیات استخراج داخلی خود اضافه خواهیم کرد. برنامه ما این است که تا پایان ماه دسامبر هش‌ریت خود را به بیش از ۸۰۰ پتاهش بر ثانیه برسانیم.

منبع: ccn
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه