شرکت BitMain سال گذشته ۴ میلیارد دلار درامد داشته است !

شرکت BitMain سال گذشته ۴ میلیارد دلار درامد داشته است !

در دنیای ارزهای دیجیتال افرادی  وجود دارند که در همه حال سود می‌برند. برای آن‌ها نوسانات خیلی مهم نیست و اکثر اوقات برنده هستند. دو گروه برجسته از این افراد صرافی‌ها و استخرهای استخراج هستند. آن‌ها در سطح وسیعی کارمزد دریافت می‌کنند و سوار بر تب و تاب شدید بازار نمی‌شوند. قبلا برای شما درباره درآمد صرافی‌های ارزهای دیجیتال مقاله‌ای ارائه کردیم و حالا قصد داریم تا به بررسی یکی از غول‌های بزرگ این فضا، یعنی شرکت Bitmain بپردازیم.

 

درآمد بیت مین چقدر است؟

طبق گزارش رسمی از CNBC، بیت مین، در سال ۲۰۱۷ بین ۳ تا ۴ میلیارد دلار سود خالص کسب کرده است.

با اینکه کمتر از ۵ سال از تاسیس این شرکت می‌گذرد،‌ سیر صعودی شدیدی چه از نطر درآمد و چه از نظر توسعه، متوجه این شرکت است. شرکت چینی بیت مین برای استخراج ارزهای دیجیتال، به خصوص بیت کوین،‌ دستگاه و سخت افزار اختصاصی تولید می‌کند. در دنیای نوپای ارزهای دیجیتال اولین بودن خیلی مهم است.

شرکت BitMain سال گذشته 4 میلیارد دلار درامد داشته است !

این شرکت پیشگام ایجاد تراشه‌های تخصصی ASIC برای استخراج ارزهای دیجیتال است و در حال حاضر بین ۷۰ تا ۸۰ درصد بازار سخت افزارهای استخراج بیت کوین را در دست دارد. طبق گزارشات منتشر شده، در سال گذشته بیت مین قیمت سخت افزارهای خود را با قیمت بیت کوین تنظیم کرده بود که موجب سودآوری بیشتری شد.

فعالیت‌های بیت مین

بیت مین همچنین دارای چندین استخر استخراج کوچک و بزرگ است و با توجه به رشد قیمت شدید بیت کوین در اواخر سال گذشته، این شرکت سود زیادی هم از این راه به‌دست آورده است. با توجه به اطلاعات سایت بلاک چین دات اینفو، دو استخر استخراج متعلق به این شرکت یعنی Antpool و BTC.com، بیش از ۴۰ درصد توان محاسباتی شبکه اصلی بیت کوین را در اختیار دارند.

استخر استخراج یک فضای مجازی است که به منظور راحت‌تر شدن فرایند استخراج، استخراج کنندگان به آن می‌پیوندند قدرت پردازشی خود را در اختیار شبکه قرار می‌دهند. در این فرایند هر کس نسبت به توان سخت افزارهایش، پاداش دریافت می‌کند و مبلغی هم به عنوان کارمزد به مدیران استخر استخراج تعلق می‌گیرد.

شرکت بیت مین توانست در سال ۲۰۱۷، از کارمزدهای استخرهای استخراج زیرمجموعه‌اش، سود بسیار خوبی کسب کند.

شواهد نشان می‌دهد که این شرکت برای سودآوری هر چه بیشتر، عرضه دستگاه‌هایش را به صورت کنترل شده و محدود انجام می‌دهد. همچنین با توجه به سیاست‌های صورت گرفته در استخرهای استخراج متعلق به این شرکت، حتی در قیمت‌های پایین بیت کوین هم سود خوبی را متوجه مدیران آن می‌کند.

شرکت BitMain سال گذشته 4 میلیارد دلار درامد داشته است !

بیت مین به تازگی در خارج از چین و در اسرائیل هم در حال توسعه یک استخر استخراج بزرگ است. این استخر استخراج که Connect BTC نام دارد، به تازگی به شبکه بیت کوین پیوسته و فعالیت گسترده ای دارد. همچنین یک استخر استخراج در ایالات متحده هم زیر مجموعه ی این بیت مین است.

به نقل از کوین تلگراف، گفته می‌شود که این غول دنیای ارزهای دیجیتال به صورت غیررسمی، چند فارم بزرگ استخراج بیت کوین در کانادا و سوئیس دارد که رقم قابل توجهی به سود این شرکت می‌افزاید.

آینده بیت مین

آینده بیت مین به آینده استخراج و بیت کوین گره خورده است. بیت مین صعودش را مدیون صعود بیت کوین است. به همین دلیل، این شرکت برای توسعه بیت کوین از برنامه نویسان و توسعه دهندگان حمایت‌های ویژه ای به عمل آورده است. مراکز تحت نظارت بیت مین روز به روز بیشتر می‌شوند. با توجه به محدودیت‌ها و خطراتی که در چین متوجه این شرکت است، سنگاپور، اسرائیل و ایالات متحده خود را برای پذیرایی از این شرکت مهیا کرده ‌اند.شرکت BitMain سال گذشته 4 میلیارد دلار درامد داشته است !

گسترش این شرکت باعث بروز نگرانی‌های زیادی در رابطه با انحراف اهداف ارزهای دیجیتال شده است. به عقیده بسیاری از توسعه دهندگان، هدف ارزهای دیجیتال این است که برای مردم باشند اما شرکت‌هایی مانند بیت مین می‌توانند باعث انحصار استخراج و در نتیجه انحصار پول‌ آینده شوند.

این شرکت به تازگی برای استخراج اتریوم و مونرو دستگاه‌های asic ارائه کرده است که با عکس العمل تند توسعه دهندگان مونرو و اتریوم رو برو شد. به عقیده بسیاری از برنامه نویسان مونرو و اتریوم این حرکت شرکت بیت مین یک هشدار بزرگ برای ارزهای مبتنی بر استخراج است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
جواد مفتاحی
جواد مفتاحی
۶ سال قبل

درود بر شما و ممنون بابت اطلاعات مفیدتون که در اختیارمون میذارید
آقای آذرنیوار امکان ارتباط با شما رو میتونم داشته باشم و چگونه ؟
سپاس