00: 00: 00
ارز دیجیتال > سرمایه گذاری > تجزیه و تحلیل > زی‌کش (Zcash) در برابر ای‌سیک‌ها (ASICs) مقاومت نخواهد کرد !
اخبار استخراج تجزیه و تحلیل

زی‌کش (Zcash) در برابر ای‌سیک‌ها (ASICs) مقاومت نخواهد کرد !

در جریان رای‌گیری انجام شده توسط بنیاد زی‌کش (Zcash)، جامعه زی‌کش به عدم اولویت مقاوت پروتکل در برابر ای‌سیک‌ها رای داد. در این رای‌گیری ۶۴ نفر از اعضای منتخب جامعه زی‌کش شرکت کرده بودند.

زی‌کش (Zcash) در برابر ای‌سیک‌ها (ASICs) مقاومت نخواهد کرد !

در ماه می سال جاری میلادی، شرکت بیت مین (Bitmain) اولین دستگاه استخراج ای‌سیک (ASIC) برای زی‌کش را عرضه کرد. همین امر باعث نگرانی توسعه دهندگان شد زیرا به عقیده‌ آن‌ها، دستگاه‌های ای‌سیک می‌توانند شبکه این ارز دیجیتال را به سمت تمرکز و انحصار توسط سرمایه داران پیش برند. از آنجایی که زی‌کش با هدف تمرکززدایی طراحی شده است، توسعه دهندگان خواهان مقاومت در برابر ای‌سیک‌ها شدند.

در پاسخ به حرکت شرکت بیت مین، بنیاد زی‌کش خبر از طرحی فوری برای مقاومت در برابر ای‌سیک‌ها داد. جاش سینسیناتی، مدیر اجرایی این بنیاد، اظهار داشت که برای رسیدگی به حضور ای‌سیک‌ها در شبکه زی‌کش، از یک هیئت مشاوره فنی کمک خواهد کرد.

با این حال، در اولین انتخابات صورت گرفته توسط بنیاد زی‌کش، برای طرح مقاومت در برابر ای‌سیک‌ها، ۴۵ رای مخالف و ۱۹ رای موافق به دست آمد. اما طرح پیشنهادی دیگری مبنی بر اولویت بهبود پروتکل اثبات کار با ۳۸ رای موافق تصویب شد.

این اتفاق نشان می‌دهد که اگر چه اعضای اصلی جامعه زی‌کش مایل به مقاومت در برابر ای‌سیک‌ها نیستند اما با تصویب طرح پیشنهادی دوم نشان دادند که به دنبال کارآمدی بیشتر استخراج هستند و سعی می‌کنند تا حد امکان از برقراری تمرکز در آینده جلوگیری کنند.

زی‌کش (Zcash) در برابر ای‌سیک‌ها (ASICs) مقاومت نخواهد کرد !

با این حال، این خبر با واکنش‌های متعددی از سوی جامعه زی‌کش مواجه شده است. برخی معقتدند که عدم مقاومت در برابر ای‌سیک‌ها باعث حذف ماینرهای استفاده کننده از کارت‌های گرافیک می‌شود و در بلند مدت شبکه را انحصاری می‌سازد. شایعاتی نیز درباره نقش داشتن شرکت بیت مین در نتیجه این انتخابات وجود دارد.

[تعداد: 2    میانگین: 3/5]

زی‌کش (Zcash) در برابر ای‌سیک‌ها (ASICs) مقاومت نخواهد کرد !

درباره نویسنده

محمد آذرنیوار

محمد آذرنیوار

سردبیر وب‌سایت ارزدیجیتال| محقق در زمینه ارزهای دیجیتال و بلاک چین

4
دیدگاه کاربران

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
علی رضا ملک زادهصادقعرفانعارف ابراهیمی Recent comment authors
  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
علی رضا ملک زاده
علی رضا ملک زاده

اقا این یعنی سرمایه گذاری برای استخراج زی کش به صرفه است لطفا یه مقاله توضیح کامل راجب زی کش مثله توضیح بیت کوین و اتریوم که دادین برای زی کش هم انجام بدین

عرفان
عرفان

سلام
خسته نباشید
ببخشید یه سوال داشتم
پس الان با وجود چنین رای گیری انجام شده باز هم ممکنه ریسک چنین فورکی با خرید دستگاه ایسیک ایکیوهش وجود داشته باشه؟
ممنون میشم اگر پاسخ بدید
مرسی

عارف ابراهیمی
عارف ابراهیمی

باسلام
میخواستم بدونم با توجه به اینکه دیگر Zcashنمی خواهد فورک ضد ای سیک بدهد آیا خرید دستگاه Z9 mini با توجه به بالا رفتن سختی شبکه Zcashآیا می تواند سود آوری قابل قبولی را داشته باشد

صادق
صادق

نویسنده عزیز که مارو همیشه مارو راهنمایی میکنی لطفا جواب این سوال رو بده چون خیلی از ماها میخوایم سرمایه گذاری کنیم و واقعا سر در گم هستیم