درآمد ۳۰۰ میلیون دلاری بیت مین در سال ۲۰۲۰؛ بیل فروش ثروتمند!

درآمد ۳۰۰ میلیون دلاری بیت مین در سال ۲۰۲۰؛ بیل فروش ثروتمند!

گزارشی تازه نشان می‌دهد که بیت مین، غول صنعت ساخت تجهیزات ماینینگ، علیرغم دست و پنجه نرم کردن با مشکلات مختلف، در حال باز پس‌گیری قدرتش در بازار است و در چهار ماهه ابتدایی سال ۲۰۲۰ چیزی در حدود ۳۰۰ میلیون دلار درآمد داشته است.

به گزارش کوین تلگراف، بیت مین در چهار ماهه ابتدایی سال ۲۰۲۰ چیزی در حدود ۳۰۰ میلیون دلار سود کسب کرده است. این در حالی است که پیش‌تر، شایعاتی مبنی بر مشکلات داخلی در بیت مین منتشر شده بود. شیوع بیماری کرونا نیز به عنوان یکی دیگر از موانع بر سر راه بیت مین مطرح شده بود.

بر اساس مطلب «وو سد بلاک چین» (Wu Said Blockchain)، بیت مین در اطلاعیه خود اعلام کرده است که تا به اینجای سال ۲۰۲۰ چیزی در حدود ۳۰۰ میلیون دلار سود داشته است. به گفته بیت مین، این غول تجهیزات ماینینگ در سال جاری توانسته است سهم از دست رفته خود را در این بازار پس بگیرد. در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است که بیت مین چهار تاسیسات جدید ماینینگ احداث کرده است و هش ریت این شرکت در دو استخر استخراجش نیز با افزایش همراه بوده است.

بیت مدعی شده که کسب‌وکار این شرکت در بخش هوش مصنوعی نیز با رشد همراه بوده است. بیت مین از سال ۲۰۱۸ وارد بخش هوش مصنوعی شده است و قصد دارد تا از چیپ‌های خود در سیستم‌ها و نرم‌افزارهای هوش مصنوعی استفاده کند.

ماه ژانویه (دی ۹۸) شایعاتی مبنی بر تعدیل نیروی گسترده در بیت مین منتشر شد. این در حالی است که گفته می‌شود، بیت مین برای روز کارگر (فردا) به تمام کارکنان خود پاداشی ۷۰,۰۰۰ یوآنی (معادل ۹ هزار دلار) اعطا می‌کند. گفته می‌شود کل مبلغ به کارکنان بیت مین، چند میلیون یوآن است.

 گزارش اخیر در حالی منتشر می‌شود که به گفته بسیاری، بیت مین یکی از قربانیان بزرگ زمستان ارزهای دیجیتال بوده است. از سوی دیگر هاوینگ بیت کوین درآمد ماینینگ را نصف خواهد کرد. علاوه بر تعدیل گسترده نیرو که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، بیت مین بخش بزرگی از سهمش از بازار استخراج را در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ از دست داده بود. شیوع ویروس کرونا هم بر آتش این مشکلات افزود. این در حالی بود که یکی از نمایندگان این شرکت در مصاحبه‌اش اعلام کرد، کرونا سبب شده است تا بیت مین به دنبال راه‌های جایگزین برای کار حضوری باشد.

از دیگر مشکلات اخیر بیت مین می‌توان به گزارشاتی اشاره کرد که حاکی از نرخ خرابی بالای دستگاه‌های انت ماینر اس ۱۷ (S17) و تی  ۱۷ (T17) هستند. پرونده اختلاف جیهان وو (Jihan Wun) و میکره ژان (Micree Zhan)، دو بنیان‌گذار بیت مین، هم هنوز در دادگاه باز است. اکتبر سال گذشته میلادی (مهر ۹۸)، وو با برکنار کردن ژان از سمت رئیس هیئت مدیره، این جنگ حقوقی را آغاز کرد. وو سپس اعلام کرد که هر یک از کارکنان این شرکت که با ژان ارتباط داشته باشد، از کار اخراج خواهد شد.

از زمان برکناری تا به حال، ژان دو شکایت از بیت مین و شرکت تابعه آن، فویجان ژانهوا (Fujian Zhanhua Intelligence Technologies) ثبت کرده است. این شرکت بازوی هوش مصنوعی بیت مین است.

بیت مین اعلام کرده است که ادعای ژان بی‌پایه و اساس است و این شکایت‌ها تاثیری در عملکرد شرکت نخواهد گذاشت.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه