میکرو بی‌تی در حال پیشی گرفتن از بیت مین است؛ واتس ماینر، انت ماینر را شکست می‌دهد؟

میکرو بی‌تی در حال پیشی گرفتن از بیت مین است؛ واتس ماینر، انت ماینر را شکست می‌دهد؟

تاخیر در تحویل تجهیزات استخراج بیت کوین که به واسطه شیوع ویروس کرونا در این کشور ایجاد شده است، قدرت ماینینگ جهان را با چالش مواجه کرده است. کاهش در این قدرت موجب کاهش قدرت پردازش شبکه بیت کوین نیز می‌شود. از طرف دیگر اتفاقات این چنینی به برخی از ماینرهای آسیایی امکان داده است تا سهم خود از بازار ماینینگ را بیشتر کنند.

به گزارش کوین تلگراف، شرکت بیت مین، از سال ۲۰۱۷ به عنوان بزرگترین تولیدکننده تجهیزات استخراج ارزهای دیجیتال در دنیا شناخته می‌شود. اما به نظر می‌رسد اوضاع در حال تغییر است و شرکت میکرو بی‌تی (MicroBT) به آهستگی در حال تصاحب بازار و پیشی گرفتن از بیت مین است.

میکرو بی‌تی در سال ۲۰۱۹ توانست چیزی در حدود ۶۰۰,۰۰۰ دستگاه واتس ماینر (WhatsMiner)، بفروشد. فروش این تعداد دستگاه به صورت مستقیم باعث افزایش قدرت پردازش شبکه بیت کوین در سال ۲۰۱۹ شد. طبق برآوردها سهم میکرو بی‌تی از بازار استخراج بیت کوین ۳۰ درصد است.

تعدیل نیروی ۵۰ درصدی در بیت مین و اخراج میکره ژان (Micree Zhan) در ماه اکتبر ۲۰۱۹ (آبان ۹۸) سبب شد تا سلطه این شرکت در بازار تجهیزات استخراج کاهش یابد. از طرف دیگر واتس ماینر ام ۲۰ (M20)، توانست به خوبی خود را در میان ماینرهای بیت کوین ثابت کند و به یک رقیب جدی برای مدل انت ماینر اس ۱۷ (Antminer S۱۷) تبدیل شود. موسسه تحقیقاتی کوین شیرز (Coinshares) در آمار ماه دسامبر (آذر) خود سهم فعلی بیت مین از بازار استخراج را ۶۵ درصد عنوان کرده بود. با این حال، سال ۲۰۱۹، تعداد دستگاه‌هایی که میکرو بی‌تی به مشتریان تحویل داد از بیت مین پیشی گرفت.

انت ماینر اس ۱۹ (S19) و واتس ماینر ام ۳۰ (M30)، دستگاه‌های جدیدی هستند که این دو شرکت بر روی آنها کار می‌کنند. باید منتظر ماند دید و که شیوع ویروس کرونا چه تاثیری بر فعالیت این دو غول صنعت ماینینگ ارزهای دیجیتال خواهد گذاشت.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
شهریار
شهریار
4 سال قبل

واتس ماینر رو دوست دارم . کیفیت دستگاهاش از بیت مین بالاتره. خصوصا از طرف نرم‌افزاری واتس ماینر خیلی بهتره.