آیوتا راهکار جدیدی برای نگهداری بلندمدت اطلاعات معرفی کرد

آیوتا راهکار جدیدی برای نگهداری بلندمدت اطلاعات معرفی کرد

کرانیکل (Chronicle)، راهکار دائمی آیوتا برای ذخیره آسان تمام تراکنش‌ها و دسترسی همیشگی به داده‌ها، روز گذشته رونمایی شد.

به گزارش کوین‌تلگراف، در روز ۱۷ سپتامبر (۲۶ شهریور) بنیاد آیوتا راهکاری به نام کرانیکل را به جامعه خود معرفی کرد که به واسطه آن نودهای این شبکه قادرند که به صورت نامحدود و همیشگی، تمام داده‌های تنگل (Tangle) را به راحتی ذخیره کنند و در زمان نیاز سریعا به آن دسترسی داشته باشند. تنگل یک ساختار معماری و پروتکلی است که آیوتا بر روی آن پیاده شده است.

پیش از کرانیکل، دارندگان نودهای پروژه‌های ارز دیجیتال مبتنی بر آیوتا، به دلیل محدودیت ذخیره‌سازی با مشکلات زیادی مواجه می‌شدند، چرا که داده‌های تراکنش‌ها به سرعت فضای پایگاه داده را پر می‌کرد.

پیش از این آیوتا تلاش کرد تا با معرفی قابلیتی به نام «اسنپ‌شات محلی»، به دارندگان نودها این امکان را دهد تا برای حل مشکل تراکنش‌های قدیمی خود را حذف کنند و پایگاه داده خود را کوچک نگه‌ دارند.

این طرح تا حدی موفقیت‌آمیز بود اما نتوانست به طور کامل این مشکل را برطرف کند، چرا که این راهکار برای انواع داده‌هایی که باید برای مدتی طولانی ذخیره می‌شدند مناسب نبود.

بنیاد آیوتا قصد دارد تا در آینده کارایی و قابلیت کرانیکل را گسترش دهد و از جامعه خود برای مشارکت در این توسعه دعوت به عمل آورد. این بنیاد همچنین اعلام کرد که قصد دارد برای توسعه و گسترش مفهوم نودهایی که تمام داده‌های تراکنش را ذخیره می‌کنند و نگه می‌دارند، اعتبار پژوهشی تخصیص دهد.

بر اساس گزارشی که پیش‌تر منتشر شد، شرکت خودروسازی جگوار لندروور برای استفاده از اثبات مفهوم (PoC) در ردیابی انرژی خودرو با فناوری DTL، با بنیاد آیوتا قرارداد همکاری امضا کرده است.

راسل ویکرز (Russell Vickers)، مدیر گروه جگوار لندروور، درباره آن‌چه که او معتقد است PoC برای شهرهای هوشمند در حوزه انرژی در آینده به ارمغان می‌آورد، اظهار داشت:

این نوآوری به وضوح نشان‌دهنده این است که شهرها چگونه می‌توانند هم زیرساخت و هم سیستم حمل و نقل را به یک اکوسیستم پایدار و سودمند منتقل کنند. ما از این‌که این امکان را فراهم ساختیم تا عموم مردم شاهد این باشند که ساختمان‌های انرژی مثبت و وسایل نقلیه‌ای همچون I-Pace در این مانور و حرکت آزمایشی، چگونه می‌توانند نوآوری پایدار مثبتی را مطابق با استراتژی Destination Zero جگوار لندروور ایجاد کنند، بسیار خوشحال و هیجان‌زده‌ایم.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
سعید
سعید
4 سال قبل

روزی که ارزهای دیجیتال در زندگی روزمره استفاده بشه، روزی هست که تنگل جای بلاکچین رو گرفته...