مقام ارشد SEC، جی کلیتون: ICOها در صورت پیروی از قوانین اوراق بهادار می‌توانند موثر باشند

مقام ارشد SEC، جی کلیتون: ICOها در صورت پیروی از قوانین اوراق بهادار می‌توانند موثر باشند

جی کلیتون، مقام ارشد کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در سخنرانی که متن کامل آن در وب‌سایت رسمی SEC روز ۶ دسامبر منتشر شد، اذعان داشت که عرضه اولیه سکه (ICO) می‌تواند مؤثر باشد، اما باید قوانین اوراق بهادار را رعایت کند.

کلیتون، در مورد فناوری دفترکل توزیع‌ شده (DLT)، دارایی‌های‌ دیجیتال و ICOها اظهار داشت که این حوزه‌ای است که کمیسیون و کارمندان، وقت زیادی را صرف آن کرده‌اند. وی همچنین افزود که انتظار دارد این روند در سال ۲۰۱۹ نیز ادامه پیدا کند.

کلیتون از صحبت‌هایش نتیجه گرفت که نگرانی‌هایی در مورد ICOها وجود دارد. به‌طور دقیق‌تر، وی به این واقعیت اشاره کرد که ICO ها در حال حاضر به شیوه‌ای عمل می‌کنند که به‌طور قابل‌توجهی حفاظت مالی کمتری نسبت به سهام سنتی و بازارهای با درآمد ثابت دارند.

کلیتون ، پس‌ از آن، به این نتیجه رسید که عواقب این موضوع ایجاد فرصت‌های بیشتر برای کلاه‌برداری و دستکاری خواهد بود. همچنین در گذشته، کلایتنون اشاره کرده بود که بیشتر ICOها احتمالاً باید به‌عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته شوند.

یبشتر بخوانید: توکن اوراق بهادار (Security Token) چیست؟

بااین‌حال، در تاریخ ۶ دسامبر، کلیتون اذعان داشت که توانایی بالقوه‌ای در ICOها می‌بیند، اما این قانون باید رعایت شود:

من معتقدم که ICOها می‌توانند راه‌های مؤثری برای کارآفرینان و دیگران جهت بالا بردن سرمایه باشند. بااین‌حال، ماهیت تکنولوژیکی جدید ICO این نکته‌ی اساسی را که وقتی اوراق بهاداری ارائه می‌شود، باید قوانین اوراق بهادارمان را رعایت کنیم، تغییر نمی‌دهد.

مقام ارشد SEC، جی کلیتون: ICOها در صورت پیروی از قوانین اوراق بهادار می‌توانند موثر باشند

پس از آن، وی به بحث در مورد تولید اخیر هاب استراتژیک برای نوآوری و فناوری مالی (FinHub) پرداخت. طبق گزارش کوین‌تلگراف در اکتبر، فین‌هاب توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار به‌منظور تسهیل دخالت آژانس در فین‌تک راه‌اندازی شده بود.

عمدتاً، این هاب جدید تلاش دارد تا با استفاده از ارتباطات، به استارت‌آپ‌های فینتک (ازجمله ICO ها) کمک کند تا با قوانین کنونی کنونی باشند.

طبق گفته‌های کلیتون، ایجاد فین‌هاب و دیگر فعالیت‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار نشان می‌دهد که در به روی کسانی که به دنبال نوآوری و سرمایه‌پذیری مطابق با قانون هستند، باز است.

تنها دو روز پیش، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده دستور توقف و جریمه‌ی ۵۰,۰۰۰ دلاری کوین‌آلفا ادوایزرز که یک صندوق دارایی دیجیتال است را داد. این شرکت بلافاصله عرضه را پایان داد و اقدامات آتی را پس از تماس با کمیسیون اجرا کرد.

منبع : cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه