کمپانی جگوار به رانندگان خودروهایش ارز دیجیتال آیوتا می‌دهد

کمپانی جگوار به رانندگان خودروهایش ارز دیجیتال آیوتا می‌دهد

به نقل از رویترز در روز دوشنبه (۹ اردیبهشت)، جگوار لندروور، بزرگ ترین شرکت خودروسازی در بریتانیا، از تست نرم افزاری خبر داد که به عنوان پاداش برای به اشتراک‌گذاری داده‌ها، به رانندگان خودروهایش ارز دیجیتال آیوتا (IOTA) اعطا می کند.

این شرکت در حال توسعه پروژه ای تحت عنوان فناوری «کیف پول هوشمند» برای نصب در خودروهاست. کیف پول هوشمند برای گزارش خودکار اطلاعات مفید از جمله تراکم ترافیک و خرابی جاده به سرویس های مسیریابی یا مقامات محلی، به رانندگان ارز دیجیتال آیوتا پاداش می دهد.

طبق اعلام جگوار، رانندگان می توانند با شرکت در برنامه اشتراک اطلاعات رانندگی پاداش گرفته و برای پرداخت عوارض، هزینه پارک و شارژ خودروهای برقی از توکن های دریافت شده استفاده کنند.

هدف کلی جگوار «به صفر رساندن آلوگی، تصادفات و تراکم ترافیک» است.

شرکت های خودروسازی جهان، در حال بررسی برنامه های کاربردی بلاک چین هستند تا به روش های مختلف استفاده مفید از این فناوری، با توجه به نیازهای خود، پی ببرند. بلاک چین که بستر فعالیت ارزهای دیجیتالی نظیر بیت کوین را فراهم می کند، یک پایگاه داده توزیع شده است که توسط شبکه ای از کامپیوترهای متصل به اینترنت حفظ و نگهداری می شود.

کمپانی جگوار به رانندگان خودروهایش ارز دیجیتال آیوتا می‌دهد

این شرکت خودروسازی در حال آزمایش فناوری بلاک چین در پایگاه مهندسی نرم افزار جگوار لندروور واقع در شانون ایرلند است. در حال حاضر، مهندسان این مجموعه تعدادی از خودروها، از جمله جگوار F-PACE و Range Rover Velar را به قابلیت «کیف پول هوشمند» مجهز کرده اند.

جگوار، شرکت تابعه تاتا موتورز (Tata Motors)، اعلام کرد که هنوز زمان مشخصی برای ورود این قابلیت به بازار در نظر گرفته نشده است.

توکن آیوتا مبتنی بر یک نوع فناوری دفتر کل توزیع شده است که امکان انتقال پول و داده بدون هر گونه هزینه ای را برای مردم و ماشین ها فراهم می کند. در زمان نگارش این مطلب آیوتا در صرافی های دارایی دیجیتال و با قیمت تقریبا ۳۰ سنت مبادله می شود.

روز جمعه بنیان گذار و رئیس هیئت مدیره بنیاد آیوتا، دامینیک شینر، در گفتگو با رویترز اظهار داشت:

این فناوری کیف پول هوشمند… به سادگی می تواند در تمام دستگاه های جدید قرار داده شود.

وی افزود:

چیزی به نام جگوار کوین یا BWN کوین وجود ندارد، آیوتا قصد دارد که با خودروسازان مختلف وارد همکاری شود تا یک توکن جهانی برای سیستم مالی ماشین ها باشد.

منبع: reuters
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
Eh3an
Eh3an
5 سال قبل

این ارز میتونه یه گزینه مناسب برای سرمایه گذاری بلند مدت باشه چون هدف جالبی رو دنبال میکنه

ADEL
ADEL
5 سال قبل

ارز دیجیتال آیوتا نسل سوم ارزهای دیجیتال هستش ولی هنوز بستری برای نسل سومی ها فراهم نشده و جایگاهشون پیدا نکردن نسل اولی و دومی ها بهتر کار کردن و محبوب تر و موفق تر بودن . ولی کار جالبی کرده خلاصه باید یک بازاری برای خرید ارز خودشه بکنه دیگه.