دستگیری فرد مظنون به سرقت بزرگ یک سال پیش آیوتا !

دستگیری فرد مظنون به سرقت بزرگ یک سال پیش آیوتا !

همکاری پلیس بین الملل منجر به دستگیری مظنون سرقت ۱۱ میلیون دلاری واحدهای ارز دیجیتال آیوتا (IOTA) شد.

به نقل از کوین تلگراف، فرد ۳۶ ساله ای که مظنون سرقت بیش از ۱۱ میلیون دلار واحد آیوتا و همچنین کلاهبرداری و پولشویی بود، در تاریخ ۲۴ ژانویه (۴ بهمن) با همکاری پلیس بین الملل دستگیر شده است. پلیس اروپا (یوروپل) یک بیانیه رسمی در این خصوص منتشر کرد.

بر اساس گزارش های موجود، فرد مظنون با اجرای یک حکم بازرسی در آکسفورد انگلستان و با همکاری واحد مبارزه با جرایم سازمان یافته انگلیس، پلیس ایالت هِسِن آلمان، آژانس جرایم ملی انگلیس و پلیس اروپا دستگیر شده است.

این عملیات که به دستگیری فرد مظنون و توقیف تعداد زیادی از دستگاه های الکترونیک وی ختم شد، پس از سرقت بیش از ۱۱ میلیون دلار آیوتا از بیش از ۸۵ نفر قربانی در ژانویه ۲۰۱۸، اجرا شد. طبق گزارش پلیس اروپا این تحقیقات در اوایل سال ۲۰۱۸، زمانی که گزارشاتی مبنی بر سرقت سرمایه از کیف پول های ارز دیجیتال به پلیس ارائه شد، آغاز شدند.

بیشتر بخوانید: سرقت بزرگ از شبکه آیوتا

گفته می‌شود که فرد مظنون با راه‌اندازی سایت iotaseed.io برای تولید سید به صورت آنلاین، به کلیدهای خصوصی تولید شده دسترسی پیدا کرده است. جولای سال ۲۰۱۸ ، مقامات آلمان یک مظنون احتمالی را شناسایی کردند که ساکن انگلستان بود.

دستگیری فرد مظنون به سرقت بزرگ یک سال پیش آیوتا !

بر اساس یک گزارش قبلی در کوین تلگراف، پس از آنکه یکی از کاربران صرافی ارز دیجیتال ZB.com در چین ظرف دو روز نزدیک به ۳۰ هزار دلار درآمد داشت، این صرافی او را به پلیس محلی معرفی کرده است.

همچنین، پیش از این در اوایل ماه جاری خبر دستگیری یک گروه کلاهبرداری توسط پلیس هند منتشر شد که اعضای آن متهم به هدایت یک کلاهبرداری ۵ میلیارد روپیه‌ای ( معامل تقریبا ۷۰.۴ میلیون دلار) بودند.

منبع: cointelegraph
اشتراک
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
Zyasin
Zyasin
2 سال پیش

25 تا مال منم دزدید این ناقص

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off