همکاری آیوتا و غول تولیدکننده وسایل الکترونیکی بوش

همکاری آیوتا و غول تولیدکننده وسایل الکترونیکی بوش

بر اساس توییت منتشر شده از بوش (Bosch) در تاریخ ۱۲ نوامبر، این غول تولیدکننده وسایل الکترونیکی در راستای یکپارچه‌سازی دستگاه‌های جدید برای جمع‌آوری داده اینترنت اشیاء با بازار داده غیرمتمرکز آیوتا (IOTA Data Marketplace) اعلام همکاری کرد.

بازار آیوتا یک بازار داده غیرمتمرکز است که گروه‌های مختلف با استفاده از پیام‌رسان تصدیق شده نهان (MAM) می‌توانند دسترسی به جریان‌های فعال داده را خرید و فروش کنند.

با استناد به پست منتشر شده در وبلاگ بوش، MAM لایه‌ دومی در پروتکل ارتباطات داده است که اجازه به اشتراک‌گذاری همتا‌به‌همتا امن داده را از طریق کانال‌های رمزگذاری شده می‌دهد. بر اساس این پست، مشترکین داده از این طریق می‌توانند به منبع مورد نظر و یکپارچگی داده‌ها با وجود مخفی ماندن منبع اطلاعاتی اعتماد کنند.

دستگاه مخابره‌ای جدید بوش با نام Bosch XDK (کیت توسعه‌دهنده بین حوزه‌ای) که یک دستگاه با قابلیت برنامه‌ریزی حسگر‌ها و پلتفرم آزمایشی اینترنت اشیا توصیف شده، به عنوان راه‌حلی برای گره‌های حسگر نیز عمل می‌کند. طبق گزارش‌ها این دستگاه فناوری‌های گوناگونی از شبکه، ذخیره‌سازی داده و حسگر‌ها را ترکیب می‌کند تا کاربران با سطوح مختلف برنامه‌نویسی، قادر به جمع‌آوری داده‌های بی‌درنگ باشند و آن‌ها را در بازار داده آیوتا به فروش برسانند.

همانطور که این غول تولیدکننده نیز به آن اشاره کرده، پیش از این هیچ کد متن‌باز قابل دسترسی برای توسعه‌دهندگان موجود نبود تا دستگاه Bosch XDK را به تنگل آیوتا مرتبط سازد. تنگل یک ساختار معماری و پروتکلی است که آیوتا بر روی آن پیاده شده است.

همکاری آیوتا و غول تولیدکننده وسایل الکترونیکی بوش

همچنین بخوانید: مروری بر تمام الگوریتم‌های اجماع در ارزهای دیجیتال; از اثبات کار تا قاتل بلاک چین !

تنگل متفاوت از بلاک چین است، بطوریکه از بلاک‌ها یا استخراج استفاده نمی‌کند و مبتنی بر یک «گراف جهت‌دار غیرمدور» است؛ سیستم نظم‌یافته توپولوژیکی که انواع مختلف تراکنش را بر روی زنجیره‌هایی در شبکه همزمان اجرا می‌کند.

با این اوصاف تیم توسعه‌دهنده XDK2MAM هم‌اکنون کد متن‌باز را برای جامعه آیوتا فراهم کرده تا ارتباط بین دستگاه سخت‌افزاری و تنگل را تسهیل بخشد.

با استناد به گزارش‌های قبلی در اواخر آگوست، شرکت خوشه‌ای فناوری اطلاعات و ارتباطات فوجیتسو اعلام کرد اثبات مفهومی (PoC) مبتنی بر آیوتا برای پیگیری فرایند‌های تولید در صنعت راه‌اندازی کرده است. این غول ژاپنی به دنبال استفاده از پروتکل آیوتا به عنوان واسطه‌ای برای ذخیره تغییرناپذیر اطلاعات جهت حسابرسی رهگیری‌ها در زنجیره تامین و تولیدات صنعتی بود.

در ماه ژوئن، آیوتا و فولکس‌واگن اثبات مفهومی را معرفی کردند که از سیستم تنگل آیوتا برای خودروهای بدون راننده استفاده می‌کرد. این فناوری فولکس‌واگن را قادر می‌ساخت تنگل را برای انتقال به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری به صورت OTA (بی‌سیم) به عنوان بخش جدید این کارخانه خودروسازی استفاده کند.

هفته اخیر بنیاد آیوتا اعلام کرد که ارز دیجیتال آن به کیف پول لجر اضافه شده است. در زمان نوشتن این خبر، آیوتا در قیمت ۰.۴۹ دلار و با کاهش ۰.۵۶ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته معامله می‌شود.

منبع: cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه