۵۰ بیت کوین متعلق به زمان ساتوشی به صرافی بیتفینکس منتقل شد

۵۰ بیت کوین متعلق به زمان ساتوشی به صرافی بیتفینکس منتقل شد

۵۰ بیت کوین متعلق به زمان ساتوشی ناکاموتو به یک کیف پول داغ در صرافی بیت فینکس منتقل شد. ارزش این بیت کوین‌ها در حال حاضر بیش از ۵۲۷,۰۰۰ دلار است.

به گزارش دیکریپت، این ۵۰ بیت کوین، در ماه مه سال ۲۰۱۰ و زمانی که تنها یک سال و نیم از تولد بیت کوین می‌گذشت، استخراج شده‌اند. مالک بیت کوین‌ها از آن زمان تا به حال این ارزها را انتقال نداده بود! بی‌تی‌سی‌پارسر (BTCparser)، یک ربات تلگرامی که تراکنش‌های بیت کوین را ره‌گیری می‌کند، انتقال این ارزها را گزارش کرده بود.

صاحب ارزها، تمام ۵۰ بیت کوین خود را در بیت فینکس فروخت. با فروش این بیت کوین‌ها، او نیم میلیون دلار سود خالص به جیب زد. به احتمال زیاد، او در سال ۲۰۱۰ پولی برای این ارزها پرداخت نکرده بود. در آن زمان به‌دلیل سختی بسیار پایین شبکه بیت کوین، استخراج آن بسیار آسان بود.

از آنجا که استخراج این ارزها در زمانی انجام گرفته است که ساتوشی ناکاموتو، خالق ناشناس بیت کوین، در انجمن‌های بیت کوین فعالیت داشت، به «بیت کوین‌های دوران ساتوشی» معروف‌اند. این احتمال نیز وجود دارد که مالک این بیت کوین‌ها در توسعه پادشاه ارزهای دیجیتال همکاری داشته است. آخرین فعالیت ساتوشی در انجمن بیت کوین تاک (Bitcointalk)، در تاریخ ۱۳ دسامبر ۲۰۱۰ (۲۲ آذر ۸۹) انجام گرفت.

چندی پیش و در ماه مه (اردیبهشت)، ۵۰ بیت کوین دیگر که در فوریه سال ۲۰۰۹، استخراج شده بودند از طریق صرافی‌های کوین بیس و بایننس نقد شد!

برخی معتقدند از آنجا که بیت کوین در آن زمان هنوز به محبوبیت چندانی دست نیافته بود، احتمال دارد این ارزها را خود ساتوشی یا نزدیکان او استخراج کرده باشند. جوزف یانگ (Joseph Young) در توییتر خود ضمن اشاره به تاریخ استخراج این بیت کوین‌ها، نوشت:

سؤال من این نیست که چه کسی ۵۰ بیت کوین را بعد از ۱۰ سال برای اولین بار منتقل کرده است، بلکه این است که چرا این کار را انجام داده است؟

برخی دیگر با اشاره به الگوی استخراج بیت کوین‌های ساتوشی ناکاموتو اعلام کردند که این بیت کوین‌ها متعلق به ساتوشی نیست.

الگوی استخراج ساتوشی ناکاموتو
الگوی استخراج ساتوشی ناکاموتو

عده‌ای دیگر این انتقال و نوسانات قیمت بیت کوین را رویدادهایی مرتبط دانستند! به‌گفته آنها، این یک نشانه خوب است؛ چرا که این طرفدار قدیمی بیت کوین فکر می‌کند به‌زودی شاهد یک جهش صعودی خواهیم بود. در ماه مه، بلافاصله پس از انتقال بیت کوین‌های ساتوشی، قیمت این ارز دیجیتال ۷ درصد سقوط کرد. انتقال روز گذشته هم باعث سقوطی دو درصدی در قیمت بیت کوین شد. گفتنی است که این انتقال‌ها در گذشته ۴ بار اتفاق افتاده است و پس از هر کدام، شاهد جهشی قابل‌توجه بودیم. یکی از کاربران توییتر، ضمن اشاره به این موضوع نوشت:

آنها عادت دارند قبل از پامپ‌های بزرگ، بفروشند!

اعلام خبر ابتلای دونالد ترامپ به ویروس کرونا و شکایت دادگستری ایالات متحده از صرافی بیت مکس، باعث شد تا انتقال این بیت کوین‌ها سر و صدای چندانی به پا نکند. باید منتظر ماند و دید که چه اتفاقاتی منتظر ارز شماره یک بازار نشسته است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
رضا
رضا
3 سال قبل

گاهی ما عدد 50 رو خیلی کوچیک میدونیم ولی ببینید این اعداد کنار بیت کوین چقدر بزرگ میشن! انگار این بیت کوین که به این اعداد معنی میده..بهشون ارزش و شخصیت میده...و این اعداد در کنار بیت کوین زندگی ما رو متحول میکنن...هیچ عددی در کنار بیت کوین کوچک نیست!

امین
امین
3 سال قبل
امین
امین
3 سال قبل

مگه احراز هویت نمیخواد؟

علی
علی
3 سال قبل

یعنی نظر ، شاخدارتر ازین نمیشه !!!!
اگه طرف تحلیلش این بوده که بیت کوین قراره یه جهش بزرگ داشته باشه ، خر مغزشو گاز گرفته بوده که بیت کوین هاشو فروخته ؟؟؟؟؟؟
کاملا معلومه که به نظر اون بابا ، بیت کوین نزولی هست .

رهگذر
رهگذر
3 سال قبل
پاسخ  علی

فعلن منتقل کرده، هنوز نفروخته! شاید هم بازی صرافی ها و نهنگها باشد برای ترغیب بیتکوینرها برای فروش سریع بیتهاشون در این نرخ. باید با دقت بازار رو رصد کرد. حجم بازار و مقاومت ها و حمایتهای بیت در کنار این اطلاعات می تواند ابهامات را کم کند اما هیچ چیز قابل پیش بینی دقیق نیست... ممکن است یک روز صبح بیدار بشوید و ببینید بیتکوین و همه ارزهای دیجیتال نابود شده اند یا برعکس ممکن است در عرض چند ساعت بیتکوین جهشی خیرهکننده داشته باشد!