موسس اتریوم: مدعی خالق بیت کوین کلاهبردار است

موسس اتریوم: مدعی خالق بیت کوین کلاهبردار است

هویت «ساتوشی ناکاموتو» نام مستعاری که به خالق بیت کوین نسبت داده می شود، همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد. با این حال کریگ رایت فردی بود که در اردیبهشت ۱۳۹۵ اعلام کرد خالق بیت کوین است. البته در نهایت از ارائه مدارک مستدل برای به اثبات رساندن ادعای خود سر باز زد.

موسس اتریوم: مدعی خالق بیت کوین کلاهبردار است

ویتالیک بوترین

بوترین که تأیید شده خالق اتریوم است، اخیراً در کنفرانس «Deconomy» رایت را متهم به کلاهبرداری کرده. بوترین مدعی شده که اطمینان دارد رایت خالق بیت کوین نیست.

در جریان این کنفرانس که به طور سالانه در سئول کره جنوبی به منظور گرد هم آوری توسعه دهندگان ، کارآفرینان، سرمایه گذاران و دانشگاهیان در حوزه ارزهای دیجیتال برگزار می شود، بوترین اعلام کرد:

«با توجه به اینکه او (رایت) اشتباهات بسیاری مرتکب شده و حرف های نامربوط بسیاری زده، چرا به این کلاهبردار اجازه داده شده در این کنفرانس صحبت کند؟»

بوترین این گفته ها را در جلسه پرسش و پاسخ پس از مبحث «بحث بر سر اصول بیت کوین» مطرح کرد. این مباحثه بیشتر بر «بیت کوین کش» متمرکز شده بود؛ ارز دیجیتال جنجالی که از بیت کوین منشعب شده است.

علی رغم اینکه ممکن است بسیاری از سخنانی که بوترین در این کنفرانس مطرح کرده بود، برای بسیاری از افراد غیر متخصص، غیر قابل درک به نظر برسد، ولی گفته های بوترین در مورد رایت واضح و مشخص است.

موسس اتریوم: مدعی خالق بیت کوین کلاهبردار است

کریگ رایت

کریگ رایت از ارائه مدارکی که گفته هایش مبنی بر خلق بیت کوین را تأیید کنند سر باز زد. البته باید اشاره کرد که برای اینکه فردی این موضوع را ثابت کند، راه های بسیاری وجود دارد. با این حال رایت نتوانست هیچ یک از آنها را به گونه ای مطرح کند که متخصصان حوزه پول های دیجیتال قانع شوند.

رایت اعلام کرده که قصد دارد پول دیجیتالی خود را توسعه دهد و البته از حامیان بیت کوین کش نیز هست. در نهایت او در توییتی به گفته های بوترین این گونه پاسخ داده:

«وقتی ما کارهایی که بیت کوین کش می تواند انجام دهد را نمایش می دهیم، او (بوترین) می داند که [ریشه های] اتریوم خواهد پوسید و [این ارز] خواهد مُرد».

منبع : businessinsider
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

4 دیدگاه
سمندر
سمندر
6 سال قبل

همچین میگن خالق اتریوم مثل اینکه چه چیزی رو این جوجه روسی ایجاد کرده . الان هر کسی برای خودش یه پول موهومی درست کرده پس خالق و این حرفها رو بزارید کنار چون اون وقت دنیا پر از خالق میشه . اصل همون بیت کوین هستش بقیه میشه کپی و هرکسی هم بیاد 4 تا شاخه و برگ بهش اضافه میکنه .خالق اتریوم!!!!!

esr
esr
6 سال قبل

این ساتوشی خود خوانده چقد شبیه گوین بیلسون تو سریال سیلیکون ولیه

یوسف
یوسف
6 سال قبل

اتریوم خیلی قویتر از این حرفاس

نیما
نیما
6 سال قبل

خب ویتالیک درست گفته... ساتوشی با خفن‌ترین روشها هویت خودشو توی این سالها مخفی نگه داشته جوری که CIA هم با اون دبدبه و کبکبه نتونسته پیداش کنه... پس ذاتاً هرکی ادعا کنه ساتوشیه،خالی بسته... ولی چیزی که خیلی محتمله،ساتوشی ناکاموتو،همون ایلان ماسک باهوش و دوست داشتنی خودمونه که البته خودش همیشه انکار کرده...