ویتالیک بوترین: بیت کوین کش، بیت کوین نیست!

ویتالیک بوترین: بیت کوین کش، بیت کوین نیست!

ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار شبکه اتریوم در آخرین توییت خود گفت بیت کوین و بیت کوین کش یکسان نیستند.

به گزارش کوین تلگراف، بوترین در این توییت و در پاسخ به ادعای «برد میلز» (Brad Mills)، که یکی از طرفداران بیت کوین کش است، نوشت؛ بیت کوین کش، بیت کوین نیست.

چندین توییت وجود دارد که احتمالاً نشان دهنده این است که بوترین کاملاً مخالف بیت کوین کش نیست، اگرچه در سال ۲۰۱۷ هم او به روشنی اشاره کرد بود که بیت کوین کش بیت کوین نیست.

چند ماه پس از هاردفورک سال ۲۰۱۷ که بیت کوین را به دو کوین مجزا؛ بیت کوین و بیت کوین کش تقسیم کرد، بوترین توییتی در مورد بیت کوین کش نوشت که به نظر مثبت می‌آمد. او در این توییت که در ۱۳ نوامبر ۲۰۱۷ (۲۲ آبان ۱۳۹۶) منتشر کرد، نوشت:

من بیت کوین کش را یک مدعی مشروع برای نام بیت کوین می‌دانم. فکر می‌کنم شکست بیت کوین در افزایش سایز بلاک برای پایین نگه داشتن کارمزد تراکنش‌ها، که باعث عدم اجماع در این مورد شده است، تغییر در برنامه‌های اصلی را ضروری می‌کند. و این یعنی یک هاردفورک باید انجام شود.

اگرچه در نگاه اول ممکن است اینگونه تعبیر شود که این توییت در حمایت از بیت کوین کش است، اما بوترین با یک توییت دیگر در همان روز، برعکس این موضوع را نشان داد.

با این وجود، در حال حاضر تلاش برای جا زدن بیت کوین کش به جای بیت کوین ایده‌ی بدی است. چرا که [این ایده]، نظر اقلیت در برابر جامعه بزرگ‌تر بیت کوین است.

مِنی روزنفلد (Meni Rosenfeld)، یکی از کاربران توییتر در توییتی نوشت:

اکنون یک سال از جدا شدن بیت کوین کش از بیت کوین می‌گذرد. و حالا مشخص شده است که بیت کوین کش نتوانسته است خود را به عنوان بیت کوین واقعی ثابت کند. حالا باید استفاده از اسم نامناسب «بیت کوین کش» که باعث سردرگمی در بازار شده است، متوقف شود.

بوترین در جواب گفت:

با این موضوع مخالفم. در مقطع فعلی ایده‌ی “بیت کوین کش همان بیت کوین است” غیرواقعی است. اما اسم بیت کوین کش به خودی خود کاملاً خوب است.

با توجه به اظهارات بوترین، به نظر می‌رسد او همیشه مخالف بیت کوین کش نبوده، اما او در این سال‌ها به وضوح بین بیت کوین و بیت کوین کش تفاوت قائل شده است.

بوترین در جدیدترین یادداشت خود در این مورد، در پاسخ به توییت صندوق توسعه بیت کوین کش نوشت:

در صورتی‌که در برایتان سوال است که من در این مورد در کدام سمت ایستاده‌‎ام، باید بگویم من در سمتی هستم که در آن چالش مقبولیت عمومی جدی گرفته شده و نسبت به تحقق بخشیدن به تصورات ایدوئولوژیکی، با ذهن باز برخورد می‌شود، و در عین حال تعهد به ارزش‌های اصلی تمرکززدایی حفظ می‌شود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
بیت کوین سراب
بیت کوین سراب
۴ سال قبل

ویتالیک بوترین کلاهبردار ...کلاهبردار نیست

علی
علی
۴ سال قبل

بر bch و bsv هر دو لعنت
فقط بیت کوین btc??

مویوم
مویوم
۴ سال قبل

اتریوم ، اتریوم کلاسیک نیست.

ali ahmadi
ali ahmadi
۴ سال قبل
پاسخ  مویوم

برعکس گفتی طبق گفته مطلب

Tahamed
Tahamed
۴ سال قبل
پاسخ  مویوم

فک کنم منظورت این بود « اتریوم کلاسیک ،اتریوم نیست»