پلیس فتا در مورد گرام و بیت کوین هشدار داد

پلیس فتا در مورد گرام و بیت کوین هشدار داد

رئیس پلیس فتای ناجا یکی از تهدیدات جدی در فضای تلگرام را ارائه پول مجازی گرام اعلام کرد و نسبت به خطرات ارزهای دیجیتال هشدار داد.

به نقل از ایسنا، سردار سید کمال هادیانفر در حاشیه ششمین نشست روسای بخش‌های سایبری پلیس کشورهای اوراسیا با حضور در جمع خبرنگاران، اظهار کرد:

متأسفانه اینترنت دنیا در انحصار شش پروایدر بزرگی در دنیاست که عمده آنها نیز در ایالات متحده مستقر هستند و آنها نیز همکاری خوبی در ردیابی و پیگیری جرایم ندارند.

پلیس فتا در مورد گرام و بیت کوین هشدار داد

وی در پاسخ به سوالی درباره ارز دیجیتال تلگرام که به تازگی تحت عنوان گرام به کاربران این شبکه اجتماعی فیلتر شده در ایران فروخته می‌شود،‌ گفت:

پول دیجیتال گرام یکی از تهدیدات جدی از سوی تلگرام است. در فاز نخست ۱.۲ میلیارد دلار از این پول مجازی عرضه شده که برابر اطلاعات ما تا کنون ۸۱۰ میلیون دلار آن به فروش رفته است.

رئیس پلیس فتای ناجا با بیان اینکه عمده خریداران گرام خارجی و از کشور روسیه هستند، تصریح کرد:

برخی از خریداران نیز ناشناس هستند اما باید توجه شود که این پول مجازی هیچ پشتوانه‌ای ندارد و اگر در آینده پاول دوروف تصمیم بگیرد که تلگرام را جمع کند آنوقت معلوم نیست که سرنوشت این سرمایه گذاری چه خواهد شد.

هادیانفر با هشدار درباره پول‌های مجازی اظهار کرد:

عرضه کنندگان پول‌های مجازی، بیت و بایت را با تبدیل کردنشان به رمز به مردم می‌فروشند و این پول‌ها هیچ پشتوانه‌ای ندارد و معلوم نیست فردا چه اتفاقی برای این پول‌ها می‌افتد. همانطور که در مورد پول مجازی بیت کوین پس از مدتی که ارزش آن رشد فراوانی داشت ناگهان با افت قیمت روبرو شد.

پلیس فتا در مورد گرام و بیت کوین هشدار داد

وی با بیان اینکه خرید پول‌های مجازی مانند این است که مردم ریال خود را به دلار تبدیل کرده و سپس چند کد صفر و یکی دریافت کنند، گفت:

معلوم نیست که سرنوشت این سرمایه چه خواهد شد.

رئیس پلیس فتای ناجا با تاکید بر اینکه تنها بانک‌های داخل کشور با حمایت بانک مرکزی می‌توانند ارز دیجیتال تولید کنند خاطرنشان کرد:

نظر و موضع دولت نیز در مورد پول‌های مجازی همچون گرام و بیت کوین مشخص است و اگر بنا باشد پول مجازی تولید شود بانک مرکزی باید بر آن نظارت کند تا سرمایه شهروندان تضمین شود؛ در غیر اینصورت پلیس اجازه نمی‌دهد تا با سرمایه و امنیت سرمایه گذاری مردم، عده‌ای سودجو در خارج از کشور بازی کنند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

25 دیدگاه
مهدی واعظی
مهدی واعظی
4 سال قبل

این هشدارها همه کشک هستش کسانی که بخواند بیت استخراج کنند براحتی دارتد استخراج میکنند و براحتی هم میفروشند من در شهرک صنعتی جی اصفهان مشغول بکار هستم اکثر شرکتها در این شهرک با استفاده از برق تعرفه ای برای صنایع در کنار کار اصلی شرکت مزرعه استراج بیت راه انداختند براحتی و بدون هیچ گونه مشکلی استخراج میکنند و میفروشند هیچ گونه نظارتی هم بالای سرشان نیست قابل رد گیری هم نیستند

امین
امین
6 سال قبل

اگه کسی بخواد در مورد سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال نظر بده پلیس فتا نیست
اون متخص اقتصاد هست که باید نظر بده

اقای هادیانفر برو توی مسایلی که بهت مربوط می شه نظر بده

خدابزرگ است
خدابزرگ است
6 سال قبل

توروخدااول یکم سوادتون ببرین بالا ازتون خواهش میکنم اخه این چه حرفیه وقتی بلاکچین روتلگرام سوارشه دیگه تلگرام مال مردم پاول هیچکاره میشه دوما بیتکوین توهمه دنیا معتبرحتی خودپردازداره قوانین داره دارایی حساب میشه یعنی چی قیمتش تضمین بشه مگه شما کسی که سهام ازبورس بخره روچک میدین تضمین میکنین سهامایی که توچندروزنصف میشه ارزششون چراسهام پدیده روتضمین نکردین ها به یک چهلم قیمت رسیداین ارزها تواکسچنجها معامله میشه لازم نیس حتما یه نفرپیداکنی بهش بفروشی همونجا هرموقع احساس کنی داره قیمتش کم میشه دلارش میکنی دلارایی مثل وبمانی پرفکت که ارزشش ازریال خیلی بیشترخواهشا سوادتون ارتقا بدین اخه این چه حرفیه پاول تلگرام ببنده اینجوری میشه بعدبلاکچین دیگه تلگرام مال هیچکی نیس هیچکسی بهش سلطه نداره بعدم اصلاگرامی هنوزنیامده که کسی بخادبخره مگه پولای توحساب چیزی جزصفرویکن که به مامیدین بخدابیتکوین هزاربرابرامن تربهترباارزشترپرپشتوانترغیرقابل جعلترازهرپول کاغذی توروخدابس کنین دیگه تواین قضیه مداخله نکنیدمانمیخایم شما تضمین کنیدمسیولین برن بانکهای ورشکسته خودشون کهپول مردم خوردن درست کنن صدبارگفتیم همایش نزارین قبل همایش بعد همایش همه تعریف میکردن مسیولین اخباربانکها بعدهمایش بدشدهمایش گذاشتین مسیولین فهمیدن چیه ول نمیکنن تواین مملکت که هیچ اشتغالی نیس هیچ امیدی نیس هیچ پولی نیس بزارین کسایی که خودشون تلاش کردن پول دربیارن سنگ جلوی پاشوننندازین باباپول خودم دوست دارم واینکه خواهشا یکم سوادتون ببرین بالا اون ازمجری های کارشناسای تلویزیون این ازش این ازشما یه حرفایی میزنین ادم میمونه خیلی درسطح پایین

Hamid
Hamid
6 سال قبل

از کجا میشه ارز گرام رو خرید؟
من بخوام صرافی گرام بزنم از کجا باید اقدام کنم؟

جواد اعتباری
جواد اعتباری
6 سال قبل

والا تو قضیه موسسات اعتباری هم کسی جواب ما رو نداد با این که تو مملکت خودمون اتفاق افتاده بود . . .
بانک اینده جای افضل نشست همه املاک به نامش شد پول مارو هم خوردند

سامیار موهبتی
سامیار موهبتی
6 سال قبل

پلیس فتا خیلی کار اشتباهی کرد
ترامپ از اونور دلار رو میگیره از ما ، پلیس فتا از این ور بیتکوین رو
ایران میتونست هاب کوین دنیا باشه
و ما هم از تحریم هراس نداشته باشیم
اما تصمیمات فوق سطحی بیچاره کرده ملت رو
کوین موهبت بود از طرف خدا برای ایران ، چرا نمیخواید بفهمید . . .

Hamid
Hamid
6 سال قبل

چون نمیخوان کار انجام بدن چوب لای چرخ مردم بکنن
و در اخر نفهمن

علي
علي
6 سال قبل

ارز ديجيتيال دشمن صفر و يك هست مال شما از طلاست ، بيسواد

میزرا قشمشم
میزرا قشمشم
6 سال قبل

يك سخن در ميانه نبود
چپاول
ما کردیم تو ندیدی.

اشکان
اشکان
6 سال قبل

بیخیال ، خواسته یه چیزی گفته باشه .. دوستان بنظرتون بعد خروح آمریکا از برجام و تشدید تحریم ها از کدوم کیف پولا استفاده کنیم که خطر بلوکه شدن نداشته باشن مث بیترکس که پارسال حساب ایرانیا رو مسدود کرد

هومر
هومر
6 سال قبل

با این وجود از موسسات و بانک های حکومتی و خصولتی امن تر هستند

حسین جهان
حسین جهان
4 سال قبل
پاسخ  هومر

بنظرم باید خطر کنیم تا بتونیم دلار وارد کشور کنیم مهم اینجاااست نه اینکه ارز کشورمون رو از دست بدیم