atlasarzdigital

بانک مرکزی درباره ارز دیجیتال تلگرام تصمیم‌ گیری می‌کند

بانک مرکزی درباره ارز دیجیتال تلگرام تصمیم‌ گیری می‌کند

نخستین نشست خبری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد و محمدجواد آذری جهرمی به صورت آنلاین به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. وزیر ارتباطات در بخشی از این کنفرانس خبری به سوالاتی درباره ارزهای دیجیتال ملی و تلگرام پاسخ داد.

بانک مرکزی درباره ارز دیجیتال تلگرام تصمیم‌ گیری می‌کند

وزیر ارتباطات درباره ارز دیجیتالی یا ارز رمزنگاری شده ملی توضیح داد:

بحث ارز، موضوع بانک مرکزی است اما وقتی دیجیتالی شد، بعد تکنولوژیکی پیدا می‌کند که در حوزه فناوری اطلاعات است. ما بارها اعلام کردیم در فضای مجازی، سطح دانش مردم بعضا از سطح دانش مسئولان در این حوزه بیشتر است و ما عقب افتادگی آگاهی در میان مسئولان دستاندرکار در حوزه فضای مجازی مشاهده میکنیم.

او ادامه داد:

بانک مرکزی تلاش‌ خوبی برای حمایت از فین‌تک‌ها داشته است. اما نظام بانکی ما جدا از بانک مرکزی و دستگاه‌های نظام مالی، لازم است نسبت به تحولات فین‌تک ‌ها و ارز دیجیتال آگاهی داشته باشند. تعاملاتی با پست بانک و پژوهشگاه پولی و بانکی داشته‌ایم تا نمونه‌ای از ارز دیجیتال را پیاده‌سازی کرده و برای مسئولین کشور آن را معرفی کنیم تا با چابکی بیشتر بانک مرکزی در این حوزه عمل کند.

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نخستین نشست آنلاین خود بر بستر شبکه ملی اطلاعات، در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه نظرتان درباره پروژه ارز دیجیتال تلگرام چیست، گفت:

 درباره ارز دیجیتالی تلگرام باید بانک مرکزی تصمیم گیری کند و اگر این بانک و مراجع قانونی تشخیص دهند و اعلام کنند که ارز دیجیتالی تلگرام نباید در کشور فعال باشد، ما به سرعت دستور را اجرایی می کنیم. بانک مرکزی باید نظر تخصصی در این حوزه بدهد و نظرش را به کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه یا شورای عالی امنیت ملی ارجاع دهد و ما هم دستورات آنها را حتما اجرا می‌کنیم.

آذری جهرمی افزود:

وقتی تماس صوتی تلگرام نیز برقرار شد، قوه قضائیه تشخیص داد که باید مسدود شود از این رو جلوی فعالیت آن گرفته شد و اگر مراجع قانونی تشخیص دهند که ارز دیجیتالی تلگرام نیز مسدود شود، ما این کار را انجام می دهیم.

اشتراک
اطلاع از
guest
2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ناپلون داپارت
ناپلون داپارت
2 سال پیش

شبکه غیر متمرکز رو نمیتونید فیلتر کنید و اینکه مطمئینا فیلتر میکنید و مردم بیشتر میرن سراغش

رضا
رضا
2 سال پیش

منظورش اینه خرید و فروشش تو صرافیا چه انلاین چه غیر انلاین ممنوع شه

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه بانک مرکزی درباره ارز دیجیتال تلگرام تصمیم‌ گیری می‌کند ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
2
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x