ارز دیجیتال > قوانین > بانک مرکزی > بانک مرکزی درباره ارز دیجیتال تلگرام تصمیم‌ گیری می‌کند
اخبار بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

بانک مرکزی درباره ارز دیجیتال تلگرام تصمیم‌ گیری می‌کند

نخستین نشست خبری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد و محمدجواد آذری جهرمی به صورت آنلاین به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. وزیر ارتباطات در بخشی از این کنفرانس خبری به سوالاتی درباره ارزهای دیجیتال ملی و تلگرام پاسخ داد.

بانک مرکزی درباره ارز دیجیتال تلگرام تصمیم‌ گیری می‌کند

وزیر ارتباطات درباره ارز دیجیتالی یا ارز رمزنگاری شده ملی توضیح داد:

بحث ارز، موضوع بانک مرکزی است اما وقتی دیجیتالی شد، بعد تکنولوژیکی پیدا می‌کند که در حوزه فناوری اطلاعات است. ما بارها اعلام کردیم در فضای مجازی، سطح دانش مردم بعضا از سطح دانش مسئولان در این حوزه بیشتر است و ما عقب افتادگی آگاهی در میان مسئولان دستاندرکار در حوزه فضای مجازی مشاهده میکنیم.

او ادامه داد:

بانک مرکزی تلاش‌ خوبی برای حمایت از فین‌تک‌ها داشته است. اما نظام بانکی ما جدا از بانک مرکزی و دستگاه‌های نظام مالی، لازم است نسبت به تحولات فین‌تک ‌ها و ارز دیجیتال آگاهی داشته باشند. تعاملاتی با پست بانک و پژوهشگاه پولی و بانکی داشته‌ایم تا نمونه‌ای از ارز دیجیتال را پیاده‌سازی کرده و برای مسئولین کشور آن را معرفی کنیم تا با چابکی بیشتر بانک مرکزی در این حوزه عمل کند.

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نخستین نشست آنلاین خود بر بستر شبکه ملی اطلاعات، در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه نظرتان درباره پروژه ارز دیجیتال تلگرام چیست، گفت:

 درباره ارز دیجیتالی تلگرام باید بانک مرکزی تصمیم گیری کند و اگر این بانک و مراجع قانونی تشخیص دهند و اعلام کنند که ارز دیجیتالی تلگرام نباید در کشور فعال باشد، ما به سرعت دستور را اجرایی می کنیم. بانک مرکزی باید نظر تخصصی در این حوزه بدهد و نظرش را به کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه یا شورای عالی امنیت ملی ارجاع دهد و ما هم دستورات آنها را حتما اجرا می‌کنیم.

آذری جهرمی افزود:

وقتی تماس صوتی تلگرام نیز برقرار شد، قوه قضائیه تشخیص داد که باید مسدود شود از این رو جلوی فعالیت آن گرفته شد و اگر مراجع قانونی تشخیص دهند که ارز دیجیتالی تلگرام نیز مسدود شود، ما این کار را انجام می دهیم.

بانک مرکزی درباره ارز دیجیتال تلگرام تصمیم‌ گیری می‌کند

درباره نویسنده

محمد آذرنیوار

محمد آذرنیوار

5
دیدگاه کابران

avatar
1 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
رضاNapoleonArmoاسماعیل عبدالهیناپلون داپارت Recent comment authors
  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
ناپلون داپارت
ناپلون داپارت

شبکه غیر متمرکز رو نمیتونید فیلتر کنید و اینکه مطمئینا فیلتر میکنید و مردم بیشتر میرن سراغش

رضا
رضا

منظورش اینه خرید و فروشش تو صرافیا چه انلاین چه غیر انلاین ممنوع شه