رشد چشمگیر حجم قراردادهای آتی بیت کوین

رشد چشمگیر حجم قراردادهای آتی بیت کوین

بر اساس گزارش منتشر شده از گروه بورس بازرگانی و کالای شیکاگو (CME) که بزرگترین بورس قراردادهای آتی جهان به شمار می‌رود، میانگین حجم معاملات روزانه قراردادهای آتی بیت کوین در ۳ ماهه سوم سال جاری میلادی نسبت به دوره قبل، رشد چشمگیری را تجربه کرده است.

این موسسه بازرگانی که قراردادهای آتی بیت کوین را سال گذشته و در ماه دسامبر راه‌اندازی کرد، نتایج ۳ ماهه اخیر خود را در توییتر قرار داد. همانطور که در نمودار نیز آمده، حجم میانگین روزانه قراردادهای آتی به رقم ۵,۰۵۳ قرارداد در دوره جاری رسیده که بیانگر رشد ۴۱ درصدی نسبت به ۳,۵۷۷ قرارداد در سه ماهه دوم سال بوده است.

همچنین نمودار منتشر شده رشد ۱۷۰ درصدی را نسبت به دوره اول سال جاری با ۱,۸۵۴ قرارداد نشان می‌دهد.

این گروه بازرگانی درباره قراردادهای تسویه نشده (بهره باز) که نشان‌دهنده تعداد قراردادهایی است که پرونده آن‌ها هنوز بسته نشده نیز اطلاعاتی ارائه کرد.

در این نمودار این قراردادها از ۱,۵۲۳ عدد در سه ماهه اول تا ۲,۸۷۳ قرارداد در سه ماهه سوم رشد کرده‌اند. تعداد قراردادهای تسویه نشده در سه ماهه دوم سال جاری نیز ۲,۴۰۵ عدد بوده است.

رشد چشمگیر حجم قراردادهای آتی بیت کوین

در گردهمایی Consensus کوین‌دسک که در ماه سپتامبر و در سنگاپور برگزار شد، تیم مک‌کورت (Tim McCourt) مدیر اجرایی گروه بورس بازرگانی و کالای شیکاگو و رئیس بین‌المللی محصولات سهام و صندوق سرمایه‌گذاری جایگزین اظهار داشت که حجم معاملات در حال افزایش است. او همچنین اشاره کرد که بازارهای آسیایی اشتیاق فزاینده‌ای به این موضوع نشان می‌دهند.

رشد چشمگیر حجم قراردادهای آتی بیت کوین

تیم مک‌کورت (Tim McCourt)

او در این گردهمایی به شرکت‌کنندگان گفت:

بیش از ۴۰ درصد قراردادهای آتی بسته شده CME خارج از آمریکا و ۲۱ درصد کل قراردادها نیز از سوی مشتریان آسیایی بوده است.

همچنین مک‌کورت اذعان داشت که قراردادهای آتی بیت کوین CME را نباید به خاطر کاهش قیمت بازار ارزهای دیجیتال در سال جاری سرزنش کرد و این شرکت تنها بخش کوچکی از کل بازار است.

منبع: coindesk
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه