احتمال کاهش قیمت بیت کوین تا ۱۷,۰۰۰ دلار با توجه به وضعیت بازار آتی

احتمال کاهش قیمت بیت کوین تا ۱۷,۰۰۰ دلار با توجه به وضعیت بازار آتی

قیمت بیت کوین پس از سقوط اخیر، در محدودهٔ ۱۸,۳۰۰ در حال تثبیت است، اما وضعیت بازارهای آتی نشان می‌دهد که احتمال سقوط تا ناحیه ۱۷,۰۰۰ دلاری محتمل است.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین پس از آنکه چند روز در یک کانال کوچک در حال نوسان بود، با شکستن الگوی پرچم، در زیر میانگین متحرک ۲۰ روزه (MA20) و ناحیه‌ای پایین‌تر از ۱۸,۶۰۰ دلار بسته شد.

پس از ثبت اوج ۱۹,۸۸۸ دلاری، برخی از تحلیل‌گران هشدار دادند که اگر قیمت بیت کوین بالاتر از ۱۹,۵۰۰ یا حداقل ۱۹,۰۰۰ دلار بسته نشود، احتمال سقوط بیشتر وجود دارد.

در صعود اخیر، قیمت بیت کوین بالاتر از میانگین متحرک ۲۰ روزه بسته شده بود، از همین رو، اگر شاهد بسته‌شدن قیمت زیر این میانگین متحرک باشیم، نشانه تغییر روند در کوتاه‌مدت است. نباید فراموش کرد که خریداران بازار در نظر دارند تا در کف فعلی قیمت، به اندوخته‌های بیت کوین خود اضافه کنند.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

در حال حاضر و با توجه به اینکه فرصت چندانی تا بسته‌شدن کندل روزانه نمانده است، الکس سندرز (Alex Sanders)، تحلیل‌گر بازار، معتقد است در صورتی که قیمت ۱۸,۷۰۰ دلار حفظ نشود، کاهش بیشتر قیمت و شکل‌گیری الگوی مثلث نزولی محتمل خواهد بود.

از سوی دیگر، مایکل ون دپوپ (Michael Van de Poppe)، تحلیل‌گر بیت کوین و بازارهای مالی، با اشاره به سقوط قیمت بیت کوین گفت:

قیمت بیت کوین همچنان در محدوده مشخصی در حال نوسان است، اما هر چه حمایت‌های بیشتری تست شوند، شاهد ضعیف‌تر شدن آنها خواهیم بود. احتمالا بین ۱۹,۵۰۰ تا ۱۸,۵۰۰ دلار شاهد افزایش نوسانات خواهیم بود.

کاهش نوسانات قیمت بیت کوین در پایین‌تر از ۲۰,۰۰۰ دلار، باعث شده است تا پیش‌بینی جهت حرکت آن سخت‌تر باشد.

در حال حاضر می‌توان گفت که قیمت بیت کوین در محدوده یک مثلث نزولی در نوسان است. تحلیل‌گران منتظرند تا ببیند که آیا قیمت در ۱۸,۰۳۱ دلار از مثلث حمایتی، الگوی کف دوقلو را ثبت می‌کند یا نه. پایین‌تر از این ناحیه، ساختار بازار و شاخص VPVR‌ نشان می‌دهد که شاهد سقوط تا ۱۷,۸۰۰ دلار خواهیم بود.

شاخص قدرت نسبی (RSI) در تایم فریم ۴ ساعته نشان می‌دهد که وارد محدوده اشباع فروش شده‌ایم؛ این یعنی می‌توان منتظر جهش ناشی از این اتفاق بود، اما این اتفاق نیازمند افزایش شدید در حجم سفارش‌های خرید است تا قیمت به‌واسطه آن تا میانگین متحرک ۲۰ روزه اوج بگیرد. این میانگین به‌عنوان یک مقاومت عمل می‌کند.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

عامل دیگری که به‌گفته برخی از کارشناسان نشانه‌ای نزولی در بازار تلقی می‌شود، شکاف قراردادهای آتی در CME است. این شکاف در محدوده ۱۶,۹۹۵ و ۱۸,۲۷۵ دلار شکل گرفته است. ون دپوپ در این باره می‌گوید:

معمولاً در ۹۵ درصد مواقع، شکاف‌های CME‌ پر می‌شوند. همین مسئله احتمال کاهش قیمت بیت کوین به این سطوح در کوتاه‌مدت را قوت می‌بخشد.

در صورتی که حمایت‌های پیش روی بیت کوین به‌خوبی عمل نکنند، می‌توان گفت که باید منتظر رسیدن به کانال ۱۷,۰۰۰ دلاری باشیم.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
محمد
محمد
۳ سال قبل

قابل توجه دوستانی که از خرید جاموندند!!!
بشتابید که در سال نوی میلادی دیگر این قیمت های الان مثل قیمت ۴۰۰۰ یا ۶۰۰۰ دلاری دست نیافتنی خواهد شد