دادگاه عالی چین مشروعیت اسناد مبتنی بر بلاک چین را تایید کرد

دادگاه عالی چین مشروعیت اسناد مبتنی بر بلاک چین را تایید کرد

بر اساس گزارش دادگاه عالی خلق در چین، هم‌اکنون امکان استفاده از بلاک چین برای تأیید اعتبار مدارک در مناقشات قانونی این کشور قانونی است.

روز جمعه دادگاه عالی خلق چین از قوانین جدیدی برای دادگاه‌های اینترنت رونمایی کرد که بلافاصله به مرحله اجرا خواهند رسید. این قوانین به‌منظور روشن ساختن مسائل مختلف حول رسیدگی به اختلافات حقوقی در دادگاه‌های اینترنت چین ابلاغ گردیده‌اند.

بخشی از این مقررات جدید نقش دادگاه‌های اینترنت کشور چین را در به رسمیت شناختن استفاده از بلاک چین مشخص می‌کند. به‌واسطه این مقررات در صورتی که طرفین بتوانند مشروعیت فناوری مورد استفاده در این فرایند را بسنجند، دادگاه‌های اینترنت می‌بایست قانونی بودن بلاک چین را به‌عنوان روشی برای ذخیره و اعتبار سنجی مدارک دیجیتال تصدیق کنند.

دادگاه عالی کشور چین در بیانیه‌ای اعلام کرده است:

درصورتی‌که طرفین حقوقی داده‌های دیجیتالی که به‌عنوان شواهد ارائه می‌کنند را از طریق بلاک چین یا یک پلتفرم اعتبارسنج دیجیتال جمع‌آوری کرده و آن‌ها را با ثبت امضای دیجیتال، درج زمان دقیق و تأیید اعتبار هش در شبکه بلاک چین ذخیره کرده باشند و به‌واسطه این امر مشروعیت فناوری مورد استفاده مورد سنجش قرار بگیرد، دادگاه‌های اینترنت می‌بایست صحت این داده‌ها را به رسمیت بشناسند.

دادگاه عالی چین مشروعیت اسناد مبتنی بر بلاک چین را تایید کرد

دادگاه اینترنت هانگژو

سال گذشته بعد از افتتاح اولین دادگاه اینترنت در هانگژو، سؤالات متعددی مطرح شد که حکم اخیر دادگاه عالی چین با هدف پاسخ به آن صادر شده است. این دادگاه با هدف رسیدگی به اختلافات و مشکلات مرتبط با اینترنت و علی‌الخصوص داده‌های دیجیتال احداث گردیده است. بنا بر گزارش کوین دسک در ماه ژوئن، دادگاه اینترنت هانگژو در مورد یک پرونده نقض حقوق کپی‌رایت حکم داد که شواهد مبتنی بر بلاک چین قابل‌قبول است.

طبق اعلام این دادگاه، مقررات مذکور طی یک جلسه اخیر در تاریخ ۳ سپتامبر با موافقت هیئت قضایی به تصویب رسیده‌اند.

این حکم جدید در زمان مناسبی صادر شده است. چین هم‌اکنون در حال آماده‌سازی دو دادگاه اینترنت جدید در بیجینگ و شهر جنونی گوانژو می‌باشد.

منبع: coindesk
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
علی ولی زاده
علی ولی زاده
5 سال قبل

گسترش ارزهای دیجیتالی و شبکه های مبتنی بر بلاک چین
بسیار امیدوار کننده است
هروز خبرهایی میشنویم که در یک کشوری یک قدم مثبتی برای این ارزها برداشته میشه