دولت چین برای رهگیری برنج از بلاک چین استفاده می‌کند

دولت چین برای رهگیری برنج از بلاک چین استفاده می‌کند

طبق گزارش رسانه های محلی در روز ۲۸ آگوست، شرکت ارائه دهنده خدمات پرداخت آنلاین علی پِی (Alipay) و شرکت والد آن یعنی انت فایننشال (Ant Financial) با مقامات محلی چین در بهره گیری از فناوری بلاک چین برای اطمینان از اصالت برنج، اعلام همکاری کردند.

 علی پِی، این بازیگر بزرگ در بازار چین، در آگوست ۲۰۱۷ به میزان ۴۰۰ میلیون کاربر رسید. این شرکت متعلق به کمپانی خدمات مالی انت فایننشال (Ant Financial) بوده که آن‌ هم به عنوان زیرمجموعه شرکت بزرگ علی بابا (Alibaba) فعالیت می‌کند.

به گزارش روزنامه Global Times، هدف از این پیمان با شهرداری ووچانگ واقع در استان هیلونگ‌جیانگ چین، توقف گسترش عرضه برنج‌های تقلبی به اسم در بازار است.

این نشریه مدعی شد که در کل کشور این اولین بار است که شیوه توزیع از راه دور برنج تغییر کرده است و زمان تحویل ۳-۷ روزه به کمتر از ۲ روز تقلیل یافته است. همچنین این نشریه در مورد مزایای این محصول مبتنی بر بلاک چین افزود:

مشتریان می‌توانند اطلاعاتی مانند انبارداری، تحویل، ترابری انبارداری و ارتباطات توزیع نیز به صورت آنی مشاهده کنند.

دولت چین برای رهگیری برنج از بلاک چین استفاده می‌کند

این حرکت یک هفته پس از اقدامات دولت چین در اعمال محدودیت‌های بیشتر در خصوص ارزهای دیجیتال از جمله مسدود کردن دسترسی به صرافی‌ها و ممنوعیت تبادل اطلاعات این حوزه، انجام شد.

بر خلاف ارز دیجیتال، بلاک چین با مشارکت‌های مختلف در بخش های دولتی و خصوصی همچنان توجه پکن را به خود مشغول کرده است.

در حالی که سیستم‌ خدمات پرداخت علی پِی موضع سرسختانه‌ای در قبال کاربرانی که با استفاده از حساب‌های خود معاملات ارز دیجیتال می‌دهند، گرفته است، در ماه ژوئن شرکت مادر علی پی یعنی انت فایننشال، پروژه پرداختی مبتنی بر بلاک چین را با کشور فیلیپین آغاز کرد.

منبع: cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه