همکاری یک شهر در چین با کمپانی هواوی برای توسعه بلاک چین

همکاری یک شهر در چین با کمپانی هواوی برای توسعه بلاک چین

دولت ناحیه‌ی نانشان (Nanshan) واقع در شنژن چین، اعلام کرده است که یک توافق همکاری با شرکت هواوی، غول مخابراتی و تولیدکننده‌ی بزرگ محصولات الکترونیکی، به امضا رسانده است. تسریع روند پذیرش بلاک چین و دیگر فناوری‌ها در این منطقه، از جمله اهداف این توافق عنوان شده است.

به گزارش کوین تلگراف و بنا بر مطلبی دیروز (۲۵ فروردین) در روزنامه‌ی محلی گلوبال تایمز (The Global Times) منتشر شد، دولت نانشان و هواوی در تلاش‌اند با تاسیس منطقه‌ی صنعتی کانگپنگ (Kunpeng)، به روند استفاده از فناوری‌هایی مثل بلاک چین، هوش مصنوعی، کلان‌داده و ۵G سرعت ببخشند.

هر دو طرف بر این نکته تاکید دارند که این اقدام می‌تواند شنژن را به یک منطقه‌ی نمونه برای صنعت تولید تراشه (چیپ) و دیگر فناوری‌های پیشرو تبدیل کند.

تقویت شنژن به عنوان یک شهر دوستدار بلاک چین، از اهمیت توسعه‌ی این فناوری نزد دولت ملی چین حکایت دارد. این اهمیت زمانی پر رنگ‌تر می‌شود که بدانیم، شنژن پل تجاری میان هنگ کنگ و چین به حساب می‌آید.

طبق گزارش‌ها، سال گذشته نیز هواوی یک توافقنامه‌ی راهبردی با بانک مرکزی چین امضا کرده بود. اگرچه جزئیات محدودی از این توافق در دست است، اما آن‌طور که پیداست، این غول مخابراتی، تدابیری را برای افزایش پذیرش و نفوذ بلاک چین در کشور چین اتخاذ کرده است.

هواوی در تاریخ آوریل ۲۰۱۸ (فروردین ۹۸)، پلتفرم خود را که بلاک چین سرویس (Blockchain Service) نام دارد، راه‌اندازی کرد. این پلتفرم در دسته‌بندی «BaaS» (بلاک چین به عنوان خدمات) جای می‌گیرد و بر پایه‌ی هایپرلجر (Hyperledger) ساخته شده است.

گفتنی است در ماه سپتامبر (شهریور ۹۸)، بانک مرکزی چین اعلام کرد که با همکاری هواوی و برخی از بزرگترین بانک‌های تجاری چین، آزمایش ارز دیجیتال خود را در شنژن آغاز کرده است.

در زمان انتشار این مطلب، هواوی هیچ‌گونه اطلاعیه‌ای مبنی بر اعلام رسمی امضای توافقنامه‌ی همکاری با مقامات نانشان صادر نکرده و واکنشی نیز در ارتباط با این اتفاق نشان نداده است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه