جک ما: فناوری بلاک چین تا زمانی که خود را اثبات نکند، بی‌ معنی خواهد بود

جک ما: فناوری بلاک چین تا زمانی که خود را اثبات نکند، بی‌ معنی خواهد بود

جک ما بنیان‌گذار علی‌بابا؛ غول تجارت الکترونیک چین، معتقد است، بلاک چین و دیگر فناوری‌های پیشرفته هنوز نیاز دارند قابلیت خود را برای ایجاد جامعه‌ای سبزتر و کارآمدتر ثابت کنند. اظهارات وی به عنوان بخشی از سخنرانی در کنفرانس بین‌المللی هوش مصنوعی چین در ۱۷ سپتامبر منتشر شد.

با وجود آنکه بخش اعظم سخنرانی جک ما، بر روی چالش‌ها و اشتباهات رایج حوزه‌ی هوش مصنوعی متمرکز بود اما بخشی از گفته‌هایش را به حوزه‌های بلاک چین و اینترنت اشیاء به عنوان تکنولوژی‌های جدید عصر داده و اطلاعات تخصیص داد.

عصر داده فرصت بزرگی را برای تولیدکنندگان در راستای تغییر ساختار صنایعشان فراهم می‌آورد. فناوری بلاک چین و اینترنت اشیاء تا زمانی که نتوانند پتانسیل خود را در تغییر ساختار صنعت تولید و تبدیل جامعه به جامعه‌ای سبزتر و کارآمدتر ثابت کنند، بی معنا خواهند بود.

به گفته‌ی مجله فوربس، جک ما که اکنون تصمیم به بازنشستگی گرفته، مالک شبکه‌ای به ارزش ۳۶٫۹ میلیارد دلار است. اپلیکیشن موبایل علی‌پی (Alipay) وابسته به گروه مالی علی بابا، برای خدمت‌رسانی به ۴۵۰ میلیون کاربر آمادگی کامل خود را اعلام کرده است.

جک ما: فناوری بلاک چین تا زمانی که خود را اثبات نکند، بی‌ معنی خواهد بود

بلاک چین واژه جدیدی برای این غول تجاری نیست. جک ما پیش از این ادعا کرده بود که این تکنولوژی صرفاً یک حباب است و بر روی این مسئله تاکید کرده بود که سال‌ها بر روی مسئله‌ی بلاک چین تحقیق می‌کرده و به توانایی بالقوه بلاک چین در حل مسائل مربوط به حفظ حریم خصوصی و امنیت داده‌ها در تمام سطوح جامعه اذعان داشته است.

در اوایل تابستان ۲۰۱۶، گروه مالی علی بابا اعلام کرد که از فناوری بلاک چین برای بهبود پاسخ‌گویی در صنعت خیریه کشور چین استفاده خواهد کرد و آماده است تا متخصصان بلاک چین زیادی را استخدام نماید. اطلاعات منتشر شده در آگوست نشان می‌دهند که علی بابا در سطح نخست کمپانی‌هایی است که توانسته‌اند اختراعات مربوط به بلاک چین را از آن خود کنند. با این وجود علی بابا به شدت با تلاش‌های دوباره‌ی پکن برای سرکوب کردن ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز موافقت کرده است و با اپلیکیشن علی‌پی هرگونه حسابی را که از شبکه‌اش برای انجام معاملات بیت کوین استفاده کند را مسدود می‌کند.

گروه مالی علی بابا همچنین اعلام کرد قصد دارد برنامه‌ای پیش‌گیری از خطر به منظور آموزش و آگاه‌سازی کاربران در مورد تبلیغات دروغین پیرامون ارزهای دیجیتال توسعه دهد.

منبع: Cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه