دادگاه‌های چین برای مهر و موم الکترونیکی اسناد از بلاک چین استفاده می‌کنند

دادگاه‌های چین برای مهر و موم الکترونیکی اسناد از بلاک چین استفاده می‌کنند

دادگاه‌های چین برای محافظت از اسناد قضایی در برابر دستکاری یا آسیب، از مُهرهای الکترونیکی مبتنی بر بلاک چین استفاده خواهند کرد.

به گزارش کوین تلگراف، چندین دادگاه مختلف در چین، برای ایمن‌سازی اسناد با مهر الکترونیکی، فناوری بلاک چین را پیاده‌سازی کرده‌اند.

اداره اجرایی دادگاه خلق در ناحیه هایدیانِ پکن، یک مهر الکترونیکی مبتنی بر بلاک چین را به‌کار گرفته است تا از اسناد در ناحیه چاویانگ محافظت کند.

براساس گزارشی که گلوبال تایمز (Global Times)، آژانس خبری چین، در ۵ ژوییه (۱۵ تیر) منتشر کرد، با استفاده از مهر الکترونیک با پشتوانه بلاک چین، دادگاه‌ها قادر خواهند بود تا در هر لحظه، به‌شیوه‌ای ایمن و با کمک نظارت تصویری، اسناد را زیر نظر داشته باشند.

اگر اسناد دستکاری شوند یا آسیب ببینند، سیستم بلاک چین به‌طور خودکار حالت نظارت را روشن می‌کند و هشدارهایی برای شاکی‌ها‌ و مأموران اجرای قانون می‌فرستد. طبق این گزارش، این سیستم بلاک چینی قادر است از مجرم عکس تهیه کند و آن را به پلتفرم مربوطه ارسال کند.

به‌نظر می‌رسد هدف از استفاده از فناوری بلاک چین، ضبط و نگهداری تمام داده‌ها و محافظت از آن‌ها در برابر دستکاری از سوی طرفین درگیر در پرونده‌های قضایی باشد. کادر قضایی می‌توانند از این پلتفرم برای استعلام اطلاعات و اسناد به‌منظور بررسی تاریخچه عملیات انجام‌شده در مورد اموال و اسناد مُهرشده استفاده کنند.

همان‌طور که در ابتدا وب‌سایت مرتبط با دادگاه‌های محلی، Chinacourt.org، گزارش کرده بود، اولین باری است یک دادگاه پکنی از مهر الکترونیک برای محافظت از اموال و اسناد قضایی استفاده می‌کند. با این حال، طبق گزارش‌ها، چندین دادگاه دیگر در استان جیانگسو در شرق چین، استان هونان در جنوب چین و استان جیانگشی در شرق چین اعلام کرده‌اند که از مهرهای الکترونیک مبتنی بر بلاک چین استفاده می‌کنند.

در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ (بهار ۹۸)، بیش از ۳.۱میلیون پرونده قضایی در چین با استفاده از «دادگاه‌های اینترنتی هوشمند» مبتنی بر بلاک چین و هوش مصنوعی حل و فصل شده‌اند. به‌گفته ژانگ ون (Zhang Wen)، رئیس دادگاه اینترنتی پکن، پیاده‌سازی فناوری بلاک چین به جمع‌آوری و ارائه مدارک و شواهد در پرونده‌ها کمک می‌کند و باعث افزایش اعتبار و اعتماد اجتماعی در کشور می‌شود.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه