atlasarzdigital

افزایش 200 درصدی میانگین کارمزد تراکنش‌های بیت کوین در طی یک ماه

افزایش 200 درصدی میانگین کارمزد تراکنش‌های بیت کوین در طی یک ماه

به گزارش شرکت تحقیقاتی ارزهای دیجیتال دیار در تاریخ 6 می (16 اردیبهشت)، میانگین کارمزد تراکنش‌های بیت کوین (BTC) در ماه آوریل، در مقایسه با ماه مارس، تقریباً 200 درصد افزایش پیدا کرده است.

این گزارش همچنین اشاره می‌کند که ماینرهای بیت کوین، تنها با دریافت کارمزد تراکنش، 13.7 میلیون دلار به دست آوردند که این میزان نسبت به 3.9 میلیون دلار در ماه گذشته، بیش از 200 درصد افزایش یافته است. درامد کل حاصل از استخراج در ماه آوریل نیز 291 میلیون دلار بوده که نسبت به ماه مارس با افزایش تقریباً 30 درصدی روبرو شده است.

گفته می‌شود که حجم تراکنش‌های درون زنجیره‌ای در طی ماه آوریل، 43 درصد افزایش داشته که به پر شدن بلاک‌ها منجر شده است. این در حالی است که تراکنش‌های سگویت (SegWit)، در 40 درصد از کل تراکنش‌ها حضور داشته‌اند و اندازه‌ی بلاک‌ها به طور مرتب از حد مجاز 1 مگابایت فراتر رفته است.

در سال 2018 میزان استفاده از سگویت برای تراکنش‌ها، 26 درصد کل تراکنش‌ها گزارش شده است.

طبق گزارش‌های منتشرشده از دیار، تعداد تراکنش‌های درون زنجیره‌ای بیت کوین در ماه آوریل، به بالاترین میزان ماه دسامبر 2017 یعنی 11.2 میلیون تراکنش، نزدیک شد و زمان تایید یک تا دو بلاک نیز در مقایسه با بالاترین میزان ثبت‌شده، 84 درصد کمتر بوده است.

علاوه بر آن، میزان بیت کوین‌هایی که به صورت درون زنجیره‌ای منتقل شدند، هم‌چنان یک سوم بیشترین میزانی بوده که تا کنون ثبت شده است.

افزایش 200 درصدی میانگین کارمزد تراکنش‌های بیت کوین در طی یک ماه

پیتر وویل، یکی از توسعه‌دهندگان بیت کوین

اگر این جابه‌جایی به اندازه‌ی گذشته صورت می‌گرفت، کارمزدها همچنان به طور قابل‌توجهی افزایش پیدا می‌کردند. در این گزارش همچنین آمده است:

دیار برآورد کرده است که استفاده از سگویت در این سطح، این احتمال را به وجود می‌آورد که اگر جابه‌جایی‌های درون زنجیره‌ای بیت کوین‌ به همین شکل ادامه پیدا کند، همان‌طور که در پایان سال 2017 نیز اتفاق افتاد، کارمزدها تا سقف 300 درصد افزایش پیدا می‌کردند.

در انتها نیز گفته شده که کارمزدها می‌توانست در ماه دسامبر 2018 بیش از 55 درصد کمتر باشد  زیرا سگویت همان‌طور که انتظار می‌رفت در حال اجراست. سافت فورک سگویت بیت کوین در سال 2016 پیاده‌سازی شد.

دیار همچنین اشاره می‌کند که حجم تراکنش‌های اتر (ETH) در برنامه‌های غیرمتمرکز، رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است. به گزارش روز گذشته‌ کوین تلگراف، پیتر وویل (Pieter Wuille)، یکی از توسعه‌دهندگان بیت کوین، در سایت گیت‌هاب (GitHub)، برای سافت فورک تپ‌روت (Taproot) با هدف آشکارسازی اطلاعات کمتر پس از انجام تراکنش بیت کوین، دو راه‌حل پیشنهاد داده است.

منبع: cointelegraph
اشتراک
اطلاع از
guest
2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
سعید
سعید
1 سال پیش

با سلام
متن هایی که خانم عوض پور ترجمه می کنند غالبا لفظ به لفظ بوده و ظاهرا محتوا را در نظر نمیگیرند.
به همین دلیل در بسیاری از موارد حق مطلب ادا نمی شود.
لطفا در جهت ارتقا کیفیت ترجمه ها وقت بگذارید و مثل خانم رضا جو ترجمه را محتوایی انجام دهید.

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه افزایش 200 درصدی میانگین کارمزد تراکنش‌های بیت کوین در طی یک ماه ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
2
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x