افزایش ۲۰۰ درصدی میانگین کارمزد تراکنش‌های بیت کوین در طی یک ماه

افزایش ۲۰۰ درصدی میانگین کارمزد تراکنش‌های بیت کوین در طی یک ماه

به گزارش شرکت تحقیقاتی ارزهای دیجیتال دیار در تاریخ ۶ می (۱۶ اردیبهشت)، میانگین کارمزد تراکنش‌های بیت کوین (BTC) در ماه آوریل، در مقایسه با ماه مارس، تقریباً ۲۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

این گزارش همچنین اشاره می‌کند که ماینرهای بیت کوین، تنها با دریافت کارمزد تراکنش، ۱۳.۷ میلیون دلار به دست آوردند که این میزان نسبت به ۳.۹ میلیون دلار در ماه گذشته، بیش از ۲۰۰ درصد افزایش یافته است. درامد کل حاصل از استخراج در ماه آوریل نیز ۲۹۱ میلیون دلار بوده که نسبت به ماه مارس با افزایش تقریباً ۳۰ درصدی روبرو شده است.

گفته می‌شود که حجم تراکنش‌های درون زنجیره‌ای در طی ماه آوریل، ۴۳ درصد افزایش داشته که به پر شدن بلاک‌ها منجر شده است. این در حالی است که تراکنش‌های سگویت (SegWit)، در ۴۰ درصد از کل تراکنش‌ها حضور داشته‌اند و اندازه‌ی بلاک‌ها به طور مرتب از حد مجاز ۱ مگابایت فراتر رفته است.

در سال ۲۰۱۸ میزان استفاده از سگویت برای تراکنش‌ها، ۲۶ درصد کل تراکنش‌ها گزارش شده است.

طبق گزارش‌های منتشرشده از دیار، تعداد تراکنش‌های درون زنجیره‌ای بیت کوین در ماه آوریل، به بالاترین میزان ماه دسامبر ۲۰۱۷ یعنی ۱۱.۲ میلیون تراکنش، نزدیک شد و زمان تایید یک تا دو بلاک نیز در مقایسه با بالاترین میزان ثبت‌شده، ۸۴ درصد کمتر بوده است.

علاوه بر آن، میزان بیت کوین‌هایی که به صورت درون زنجیره‌ای منتقل شدند، هم‌چنان یک سوم بیشترین میزانی بوده که تا کنون ثبت شده است.

افزایش 200 درصدی میانگین کارمزد تراکنش‌های بیت کوین در طی یک ماه

پیتر وویل، یکی از توسعه‌دهندگان بیت کوین

اگر این جابه‌جایی به اندازه‌ی گذشته صورت می‌گرفت، کارمزدها همچنان به طور قابل‌توجهی افزایش پیدا می‌کردند. در این گزارش همچنین آمده است:

دیار برآورد کرده است که استفاده از سگویت در این سطح، این احتمال را به وجود می‌آورد که اگر جابه‌جایی‌های درون زنجیره‌ای بیت کوین‌ به همین شکل ادامه پیدا کند، همان‌طور که در پایان سال ۲۰۱۷ نیز اتفاق افتاد، کارمزدها تا سقف ۳۰۰ درصد افزایش پیدا می‌کردند.

در انتها نیز گفته شده که کارمزدها می‌توانست در ماه دسامبر ۲۰۱۸ بیش از ۵۵ درصد کمتر باشد  زیرا سگویت همان‌طور که انتظار می‌رفت در حال اجراست. سافت فورک سگویت بیت کوین در سال ۲۰۱۶ پیاده‌سازی شد.

دیار همچنین اشاره می‌کند که حجم تراکنش‌های اتر (ETH) در برنامه‌های غیرمتمرکز، رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است. به گزارش روز گذشته‌ کوین تلگراف، پیتر وویل (Pieter Wuille)، یکی از توسعه‌دهندگان بیت کوین، در سایت گیت‌هاب (GitHub)، برای سافت فورک تپ‌روت (Taproot) با هدف آشکارسازی اطلاعات کمتر پس از انجام تراکنش بیت کوین، دو راه‌حل پیشنهاد داده است.

منبع: cointelegraph
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
سعید
سعید
5 سال قبل

با سلام
متن هایی که خانم عوض پور ترجمه می کنند غالبا لفظ به لفظ بوده و ظاهرا محتوا را در نظر نمیگیرند.
به همین دلیل در بسیاری از موارد حق مطلب ادا نمی شود.
لطفا در جهت ارتقا کیفیت ترجمه ها وقت بگذارید و مثل خانم رضا جو ترجمه را محتوایی انجام دهید.

پرتو عوض پور
پرتو عوض پور
5 سال قبل
پاسخ  سعید

با سلام خدمت شما کابر گرامی. خبر رو مثل مقالات نمیشه تغییر داد و مخصوصا اگر مثل این خبر، تحلیل و عدد و گزارش باشه، باید به همون صورت بیان شه. در خصوص هر واژه‌ی تخصصی شما میتونید در سایت مطالب آموزنده‌ای پیدا کنید. اگر ابهامی در جمله‌ای هست بیان کنید حتما پاسخگو هستم. ممنون از اینکه وقت گذاشتید و کامنت دادید.