بیش از ۴۶۸ میلیون دلار بیت کوین فقط با ۳۰۰ دلار کارمزد منتقل شد!

بیش از ۴۶۸ میلیون دلار بیت کوین فقط با ۳۰۰ دلار کارمزد منتقل شد!

یک کیف پول ناشناس بیت کوین حدود ۵۰ هزار واحد بیت کوین معادل بیش از ۴۶۸ میلیون دلار را تنها با کارمزد ۳۷۴.۹۸ دلار جابجا کرده است. این خبر را «بیت کوینیست» به‌ نقل از یک حساب توییتری رهگیری تراکنش‌های بیت کوین با نام «وال آلرت» (Whale Alert) اعلام کرد.

وقتی صحبت از ثبات و کاربرد بیت کوین به‌عنوان یک مکانیزم پرداخت، می‌شود، انتقادات زیادی به سمت آن روانه می‌شوند. اما در خصوص کارمزد کم تراکنش‌ها، بیت کوین در مقایسه با روش‌های قدیمی و سنتی پرداخت، بسیار به‌صرفه‌تر است.

با وجود اینکه انتقال چنین ارقامی در دنیای ارزهای دیجیتال چندان دور از ذهن نیست، اما بهتر است یادمان باشد که این انتقال بدون فاش کردن اطلاعات شخصی یا ثبت‌نام در یک سیستم مالی محلی یا بین‌المللی انجام شده است.

این فرد می‌توانست این مقدار از سرمایه را به وسیله سرویس‌هایی نظیر «وسترن یونیون» (Western Union)، «ترنسفر وایز» (TransferWise) یا … صورت دهد، اما کارمزد تراکنش در این حالت، به‌ مراتب بالاتر می‌رفت.

بیت کوین، برنده مسابقه

بیش از 468 میلیون دلار بیت کوین فقط با 300 دلار کارمزد منتقل شد!
طبق بررسی‌های «نکست وب»، انتقال یک‌میلیون دلار پول به‌وسیله سرویس‌های بین‌المللی نظیر ترنسفروایز، کارمزدی بسیار بالاتر را به‌ همراه دارد.

ترانسفروایز که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های حوزه انتقال سرمایه است، کارمزدی معادل ۰.۳۶درصد از تراکنش دریافت می‌کند که برای ۱ میلیون دلار، ۳,۶۲۸ هزار دلار از شما دریافت می‌شود. حال اگر بخواهیم این کارمزد را برای مبلغ ۴۶۸,۵ میلیون دلار حساب کنیم، انتقال‌هنده ملزم به پرداخت ۱.۶ میلیون دلار کارمزد خواهد بود.

کارمزد پرداختی کیف پول مذکور به نسبت تراکنش‌هایی با اندازه مشابه که قبلا توسط شبکه بیت کوین انجام شده حتی زیاد هم بوده است. به‌ عنوان‌ مثال، در ماه می (خرداد)، کارمزد تراکنشی برابر با ۲۱۲ میلیون دلار، تنها ۳.۳۹ دلار بود. چنین اختلافی ناشی از استفاده تراکنش ۲۱۲ میلیون دلاری، از «سگویت» (SegWit) بوده است.

سگویت راهکاری برای افزایش مقیاس پذیری بیت کوین است که طی آن اندازه بلاک از ۱ مگابایت به ۴ مگابایت افزایش می‌یابد. در نتیجه ماینر می‌تواند تعداد بیشتری از تراکنش‌ها را در یک بلاک جا دهد. در نتیجه تعداد بیشتری از تراکنش‌ها همزمان تایید می‌شوند. کاربران سگویت کارمزدهای کمتری پرداخت می‌کنند و تراکنش‌ها هم سریع‌تر هستند.

طبق داده‌های حساب توییتری وال آلرت و با در‌ نظر گرفتن ابعاد تراکنش‌ها، می‌توان گفت که یک صرافی در حال انتقال سرمایه‌ها از یک کیف پول، به کیف پول دیگر بوده است. البته شاید هم یک شخص باشد که سرمایه‌اش را جابه‌جا می‌کند، کسی نمی‌داند!

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
حسین
حسین
۴ سال قبل

چطور می شه از سگویت استفاده کرد؟

نیما ملک پور
نیما ملک پور
۴ سال قبل
پاسخ  حسین

سلام
به پست سگویت چیست مراجعه کنید

حسین سلحشور
حسین سلحشور
۴ سال قبل

سلام
بهترین کیف پول که کارمزد پاینی داشته باشه blockchain هست.
البته یک کیف پول موبایلی هست که کارمزد از کاربران نمی گیره. ولی الان اسمش یادم نمی اد تو اینترنت جستجو کنید.
بقیه کیف پول ها مثل باینس یا btc کارمزد بالای از کابران می گیرند.
موفق باشید.

حسین
حسین
۴ سال قبل

والا بلاک چین هم خیلی کارمزدش پایین نیست

هوشیار
هوشیار
۴ سال قبل

چطور میشه همچیم تراکنش های ارزانی داشت از چه کیف پولی استفاده میکنن ؟

مهدی
مهدی
۳ سال قبل
پاسخ  هوشیار

کامزد ها در صدی حساب نمیشند برای مقدار های مختلف در واحد زمان تواوت آن چنانی ندارند