کارمزدهای بیت کوین ۵۰۰٪ افزایش یافته است

کارمزدهای بیت کوین ۵۰۰٪ افزایش یافته است

همزمان با عبور قیمت بیت کوین از مرز ۱۱,۰۰۰ دلار، کارمزد تراکنش‌های این شبکه با افزایشی چندصد درصدی همراه شده است.

به گزارش دیکریپت، رشد قیمت بیت کوین به افزایش کارمزد تراکنش‌های این شبکه منجر شده است. طی ماه گذشته، میانگین کارمزد ارسال بیت کوین تا بیش از ۵۲۵ درصد افزایش یافته است.

براساس داده‌های پلتفرم بیت‌اینفوچارتز (BitInfoCharts)، کارمزد تراکنش بیت کوین درحال‌حاضر، به‌طور متوسط ۵.۸۰ دلار برای هر تراکنش است. بخش عمده‌ای از این افزایش قیمت طی سه روز گذشته و همزمان با شکسته‌شدن مقاومت ۱۱,۰۰۰ دلاری اتفاق افتاد. طی سه روز گذشته، کارمزد تراکنش‌ها دوبرابر شده است.

کارمزدهای بیت کوین ۵۰۰٪ افزایش یافته است
افزایش کارمزد تراکنش بیت کوین طی ماه جاری میلادی. منبع: بیت‌اینفوچارتز

کارمزد تراکنش‌ها معمولا با رشد فعالیت‌ها در شبکه افزایش می‌یابد. با توجه به صعود اخیر قیمت، تقاضا برای خرید بیت کوین نیز بیشتر شده است و از همین رو، افزایش کارمزدها نیز چندان دور از ذهن نیست.

افزایش کارمزد تراکنش مربوط به تراکم صف تراکنش‌های بیت کوین است که تحت عنوان مِم‌پول (Mempool) شناخته می‌شود. روز ۲۴ ژوییه (۳ مرداد)، حجم تراکنش‌های مم‌پول با رسیدن به ۸۰ مگابایت، به اوج رسید. اگر تراکنش‌های پردازش‌نشده انباشته شوند، افرادی که قصد ارسال بیت کوین دارند کارمزد تراکنش را افزایش می‌دهند تا تراکنش آن‌ها سریع‌تر انجام شود. ماینرها اغلب تراکنش‌هایی را که کارمزد بیشتری پرداخت می‌کنند سریع‌تر انجام می‌دهند.

آخرین بار در ماه مه (اردیبهشت)، کارمزد تراکنش بیت کوین تا این حد افزایش یافته بود. در آن زمان، بعد از هاوینگ بیت کوین که هر چهار سال یک‌بار اتفاق می‌افتد، متوسط کارمزد تراکنش بیت کوین به بیشترین حد خود طی دو سال گذشته، یعنی ۶.۶۰ دلار، رسید. بااین‌حال، پس از مدتی کارمزد تراکنش افت پیدا کرد. ممکن است افزایش اخیر نیز با همین سرعت فروکش کند و شاهد بازگشت آن به سطح عادی‌اش باشیم.

کارمزد تراکنش در شبکه اتریوم، نزدیک‌ترین رقیب بیت کوین نیز در حال افزایش است. کارمزد تراکنش اتریوم با ۱۸۰ درصد افزایش به متوسطِ ۱.۴ دلار رسید. به‌عقیده بسیاری رشد حوزه دیفای (DeFi)، عاملی تأثیرگذار در افزایش کارمزدهای شبکه اتریوم است. درنهایت، با افزایش کارمزد تراکنش اتریوم، استفاده از اپلیکیشن‌های دیفای، مانند کامپاند (Compound) و یونی‌سواپ (Uniswap)، بسیار پرهزینه‌تر خواهد بود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
امیر
امیر
3 سال قبل

بی خود ترین و الکی با ارزش ترین کند ترین شلوغ ترین و از رده خارج ترین ارز دیجیتال حال حاضر سال 2020 ... نمی دونم اگر این اولین رو نمی ساختن واسش الان به درد چی می خورد ... فقط اون عده ای که دارند به خاطر اینکه تو ضرر نرند ناراحت می شند مثل اینه که بگی الان واسه فروشگاه ها پنتیوم وان 25 سال پیش رو عرضه کنند ...

محمد صدرایی
محمد صدرایی
3 سال قبل
پاسخ  امیر

واقعیتی است که باید پذیرفت محبوب ترین ارز مارکت با اختلاف بیت کوین است، بیت کوین در آینده پشتوانه رمز ارزهای دیگر میشه همانطور که الان بانکهای مرکزی طلا را به عنوان پشتوانه ذخیره میکنند.