بیت کوین هنوز در ابتدای مسیر است!

بیت کوین هنوز در ابتدای مسیر است!

بنابر یک اعلام اخیر تنها یک درصد از جمعیت جهان می‌توانند بیشتر از ۰.۲۸ بیت کوین داشته باشند. بیت کوین هنوز در آغاز مسیر است! اگر ۰.۲۸ بیت کوین دارید، جزو این یک درصد هستید!

استیو لی، مدیرعامل سابق محصولات گوگل، با توجه به موجودی ثابت بیت کوین اعلام کرده است که تنها یک درصد از جمعیت جهان می‌توانند بیشتر از ۰.۲۸ بیت کوین داشته باشند!

بیت کوین هنوز در ابتدای مسیر است!

استیو لی با انتشار یک پست در صفحه توییتر خود اظهار داشت:

اگر شما دارای ۰.۲۸ بیت کوین هستید و سرمایه خود را HODL کرده‌اید، می‌توانید مطمئن باشید که بیش از یک درصد از جمعیت فعلی جهان نمی‌توانند بیت کوین بیشتری نسبت به شما داشته باشند. درواقع یک سرمایه‌گذاری اندک ۱۸۳۰ دلاری در این برهه از زمان، می‌تواند وجود شمارا در دنیای یکدرصدی بیت کوین در آینده تضمین کند.

خاصیت کمیابی بیت کوین در طی چند سال آینده افزایش پیدا می‌کند، زیرا سرمایه‌گذاران و مؤسسات همچنان به اندوختن ارزهای دیجیتال ادامه خواهند داد. این امر می‌تواند تعداد کل افرادی که می‌توانند صاحب یک بیت کوین باشند را به‌طور فزاینده‌ای کاهش دهد.

موجودی کل بیت کوین‌های موجود در شبکه، کمتر از ۲۱ میلیون است!

بیت کوین هنوز در ابتدای مسیر است!

موجودی بیت کوین بر روی تعداد ۲۱ میلیون ثابت‌شده که این مسئله به‌عنوان یک سیاست پولی کدگذاری شده ثابت بر روی پروتکل بیت کوین، غیرقابل تغییر است.

در اواخر سال ۲۰۱۷، شرکت «Chainalysis» به‌عنوان یک موسسه پژوهشی و نظارتی درزمینهٔ تراکنش‌های ارزهای دیجیتال، در یک مقاله پژوهشی اعلام کرد که درنتیجه سرقت، گم کردن کیف‌های پول و کلیدهای خصوصی، حدود ۴ میلیون بیت کوین بر روی بلاک چین مفقودشده است و به گفته‌ی کارشناسان کیف پول دست‌نخورده خالق بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو، دیگر قابل‌دسترس نیست.

بیشتر بخوانید: جزیره بیت کوین‌های گمشده کجاست؟

«کیم گرائر» اقتصاددان ارشد موسسه «Chainalysis» اظهار داشته است که در حال حاضر، مقدار حجم ازدست‌رفته بیت کوین جزو موجودی در گردش بیت کوین محسوب نمی‌شود. این بدان معناست که قیمت واقعی بیت کوین می‌تواند با توجه به مقدار ۴ الی ۶ میلیون بیت کوین ازدست‌رفته، به‌صورت قابل‌توجهی بالاتر باشد.

«گرائر» افزود:

این مسئله‌ی بسیار پیچیده‌ای است. از یک سو، محاسبات مستقیم در مورد حجم بازار یا مارکت کپ، بدون در نظر گرفتن سکه‌های ازدست‌رفته انجام می‌شود. با توجه به مبهم بودن این حوزه، محاسبات مارکت کپ باید به‌گونه‌ای از مدل‌های اقتصادی که تحت تأثیر فرآیند خرج کردن شکل می‌گیرند، انجام شود.

در مدل ۰.۲۸ بیت کوینی ارائه‌شده توسط لی، با فرض وجود ۲۱ میلیون بیت کوین، تعداد کل بر ۰.۲۸ تقسیم‌شده و نتیجه بر تعداد جمعیت کل زمین که ۷.۴۴۲ میلیاد می‌باشد، تقسیم‌شده است. اگر فرض کنیم تحقیقات موسسه «Chainalysis» دقیق بوده و ۴ الی ۶ میلیون بیت کوین بر روی بلاک چین ازدست‌رفته باشد، موجودی کل بیت کوین رقمی نزدیک به ۱۶ تا ۱۷ میلیون خواهد بود.

با تخمین موجودی کل بیت کوین در حدود ۱۷ میلیون، فقط ۰.۸ درصد جمعیت دنیا قادر به داشتن بیشتر از ۰.۲۸ بیت کوین بوده و کمتر از ۰.۲ جمعیت دنیا قادر به داشتن بیشتر از یک بیت کوین خواهند بود.

آیا قیمت کنونی بیت کوین کمتر از قیمت حقیقی آن است؟

بیت کوین هنوز در ابتدای مسیر است!

با توجه به محدود بودن موجودی کل بیت کوین و افزایش روزافزون ارزش ارزهای دیجیتال، در سال‌های پیش رو انتظار می‌رود که مدل ۰.۲ درصدی کاهش چشمگیری داشته باشد.

توجه به این واقعیت که هر سرمایه‌گذار می‌تواند در بازار جهانی تنها با ۱۸۳۰ دلار جزو جمعیت یک درصدی جهان باشد، نشان‌دهنده آن است که بازار ارزهای دیجیتال در مراحل اولیه خود بسر برده و این حوزه می‌تواند در صورت اقبال عمومی، توسعه بازار، زیرساخت‌ها و قانون‌گذاری، این حوزه می‌تواند در میان‌مدت یا بلندمدت، رشد قابل‌ملاحظه‌ای را تجربه کند.

منبع: CCN
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
علی
علی
5 سال قبل

درست متوجه شدم تو مقاله آمده که بیت کوین های ساتوشی ناکاماتو هم گم شده؟

سهیل سمی
سهیل سمی
5 سال قبل

سلام
پس با این حساب، عرچند اندک بیت کوین هم داشته باشیم باید نگهداری کنیم؟
به ظنر شما 0.1 بیت کوین هم ارزش نگهداری داره یا میتونم بفروشم؟

mohammad khan
mohammad khan
5 سال قبل

mamnoon az tarjome ravaneton be nazaram kamelan 2rost hast in ghazie

نیما جعفری
نیما جعفری
5 سال قبل
پاسخ  mohammad khan

با سلام
سپاس بیکران از لطف و توجه شما