مردم همچنان برای ساتوشی ناکاموتو، بیت کوین می‌فرستند

مردم همچنان برای ساتوشی ناکاموتو، بیت کوین می‌فرستند

ساتوشی ناکاموتو -مخترع گمنام بیت کوین- خدای HODL است: او از روز اول کوین های خود را همانطور دست نخورده نگه داشته است. ثروت (فرضی) او به یکی از موضوعات داغ دنیای امروز تبدیل شده، و اغلب اوقات رسانه ها آن را مطرح می کنند.

سیر صعودی بیت کوین در سال گذشته نام ساتوشی ناکاموتو را در لیست ۵۰ فرد ثروتمند دنیا درج کرد. البته ثروت روزافزون ساتوشی ناکاموتو دلیل دیگری نیز دارد: مردم برای او بیت کوین می فرستند.

منزوی‌ترین میلیاردر جهان

مردم همچنان برای ساتوشی ناکاموتو، بیت کوین می‌فرستند

موجودی بیت کوین ساتوشی ناکاموتو طبق نتیجه یک بررسی که در سال ۲۰۱۳ انجام و منتشر شده است، حدود ۱,۱۴۸,۸۰۰ تخمین زده می شود. شواهد نشان می دهد که ۳۶۰۰۰ بلاک اول توسط یک کامپیوتر استخراج شده، که قاعدتا صاحب آن کسی به جز ساتوشی ناکاموتو نبوده است. در آن زمان پاداش استخراج هر بلاک ۵۰ بیت کوین بوده است. ۶۳ درصد از ۱۸۱۴۴۰۰ بیت کوین پاداش گرفته شده دست نخورده باقی مانده و هرگز خرج نشده است. از این رو ثروت ساتوشی بیشتر از ۱.۱ میلیون بیت کوین تخمین زده می شود

مردم همچنان برای ساتوشی ناکاموتو، بیت کوین می‌فرستند

در حال حاضر بیل گیتس به مراتب پول‌دارتر از ساتوشی ناکاموتو است

دارایی دیجیتال ساتوشی به قیمت روز تقریبا ۸,۵ میلیارد دلار است. حال این دارایی را با ۱,۱ میلیارد دلار بیت کوین کش، و ۵۱,۲ میلیون دلار بیت کوین گولد جمع ببندید. محاسبات را همینجا متوقف کنید: بدون در گرفتن فورک های دیگر، دارایی دیجیتال ساتوشی ناکاموتو چیزی حدود ۹.۶۵ میلیارد دلار است. البته تمام این ها بر مبنای حدسیات است. اکثر افراد باور دارند که کوین های ساتوشی به دلایل بسیاری هرگز جابجا نخواهند شد. اما هر چه باشد ساتوشی میلیاردها دلار پول دست نخورده و بلا استفاده دارد؛ چه از آن استفاده کند و چه نه، یکی از افراد ثروتمند در جهان است.

با توجه به قیمت بیت کوین در دسامبر سال قبل، نام ساتوشی در رتبه سی و هفتمین فرد ثروتمند در جهان، بالای نام پاول آلن بنیان گذار مایکروسافت قرار داشت و ۵ میلیارد دلار از جورج سوروس عقب بود. اما تنها نام یک ساتوشی در لیست میلیاردهای فوربز به طور رسمی ثبت شده، و او ساتوشی سوزوکی مدیر عامل یک شرکت لوازم آرایشی بهداشتی به نام Pola Orbis است. البته نام او با سرمایه ۱.۳ میلیارد دلاری در رتبه ۱۵۶۷ جای گرفته بود. زمانی که بیت کوین از مرز ۶۰ هزار دلاری عبور کند، ساتوشی ثروتمندترین مرد جهان خواهد شد: یعنی ثروتمندتر از وارن بافت و بیل گیتس که به ترتیب ۸۴ میلیارد دلار و ۹۰ میلیارد دلار سرمایه دارند.

دارایی ساتوشی ناکاموتو

مردم همچنان برای ساتوشی ناکاموتو، بیت کوین می‌فرستند

اگر مخترع بیت کوین یک نفر باشد و هنوز هم در قید حیات باشد، می توانیم دست نخورده ماندن دارایی اش را اینگونه توجیح کنیم: او میلی به استفاده از ارز دیجیتال خود ندارد. اطلاعات زیادی از ساتوشی ناکاموتو در اختیار نداریم. پس تصور اینکه به ناگهان نظرش عوض شود سخت است. او هر آرزویی که در سر داشته باشد، میلیاردر شدن یکی از آن ها نیست. بیت کوین های ساتوشی از هر کس دیگری در دنیا بیشتر است. پس او کمتر از هر چیز در دنیا به بیت کوین احتیاج دارد. در این هشت سال، ارزش کل دارایی ساتوشی ناکاموتو رشد پیدا کرده و هر فورک کوین های جدیدی به آن افزوده است.

۱A۱zP۱eP۵QGefi۲DMPTfTL۵SLmv۷DivfNaاین آدرسی است که به بلاک جنسیس پیوند خورده، آدرسی که پاداش استخراج اولین بلاک در شبکه به آن ارسال شده است. در تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۰۹ پنجاه بیت کوین به این آدرس فرستاده شده است.

این تراکنش به عنوان بدون خرج (واحدهای ارز دیجیتال تازه تولید شده) در نظر گرفته شد. دارایی موجود در این آدرس، درست مثل بقیه آدرس ها هرگز جابجا نشده است. در نتیجه انتظار می رود که موجودی الان این آدرس ۵۰ بیت کوین باشد. اما در واقع آدرس بلاک جنسیس بیت کوین بیش از ۶۶.۷ بیت کوین دارد، که ۱۱۴۰ تراکنش برای آن ثبت شده است.

«بقیش برای خودت»

مردم همچنان برای ساتوشی ناکاموتو، بیت کوین می‌فرستند

از اولین روزهای بیت کوین تاکنون، همواره مسیر تعدادی بیت کوین به آدرس بلاک جنسیس منتهی شده است. اکثر این تراکنش ها کوچک بوده اند، اما در میان آن ها تراکنش های بزرگ تری نیز مشاهده می شود. برای نمونه، ژوئن سال قبل کیف پول Mt Gox -که در حال حاضر خالی است، اما پیش از آن ۵.۷ میلیون بیت کوین دریافت کرده بود- ۱.۲۳ بیت کوین را به آدرس جنسیس ارسال کرده است. تا این لحظه آدرس بلاک اولیه بیت کوین ۱۶.۷ بیت کوین (تقریبا معادل ۱۲۳ هزار دلار) انعام دریافت کرده است.

مردم همچنان برای ساتوشی ناکاموتو، بیت کوین می‌فرستند

سایر آدرس های مربوط به ساتوشی ناکاموتو هم از کمک های ناشناس بهره مند شده اند. البته آدرسی که به آن اشاره کردیم از همه آن ها قدیمی تر و معروف تر است. همچنین بخش بزرگتری از پاداش استخراج اولین بلاک به همین آدرس فرستاده شده است. این پاداش قابل استفاده نیست. بلاک اولیه شبکه بیت کوین -که به بلاک ۰ شناخته می شود- به گونه ای متفاوت کد نویسی شده بوده و بعد از استخراج به بلاک چین افزوده نشده است. هنوز مشخص نشده که ساتوشی این کار را عمدا انجام داده است یا خیر. هر بار که کسی به ساتوشی بیت کوین می فرستد، این بیت کوین ها سر از غار آدرس جنسیس در می آورد و تا ابد در آنجا می مانند، بدون اینکه از آن ها استفاده شود.

یک نکته جالب دیگر در مورد بلاک جنسیس: استخراج این بلاک ۶ روز طول کشیده است.

مردم همچنان برای ساتوشی ناکاموتو، بیت کوین می‌فرستند

در یکی از پست های قدیمی موجود در تالار گفتمان Bitcointalk نیز، به این نکته اشاره شده است.

طبق مستندات کتب مقدس؛ خداوند زمین را در ۶ روز آفریده است.

در کتاب پیدایش باب ۲ آیه ۱۱ آمده است:

زيراكه در شش روز، خداوند آسمان و زمين و دريا و آنچه را كه در آنهاست بساخت، و در روز هفتم استراحت کرد. {امور را تدبیر کرد و به زمین برکت بخشید.}

شاید این یکی دیگر از شعبده های ساتوشی ناکاموتو باشد، شاید او در پیدایش بلاک اولیه از پیدایش و خلقت زمین الهام گرفته است.

مردم همچنان برای ساتوشی ناکاموتو، بیت کوین می‌فرستند

تقویم پیدایش جهان -تصویری از مستند علمی کازموس(کیهان)

ارسال بیت کوین به چنین آدرسی، عقلانی نیست. ولی بیایید از این دید به قضیه نگاه نکنیم.

تراکنش های مختلفی برای این آدرس ثبت شده است، ارزش هر یک نیز با دیگری فرق دارد. مردم برای ساتوشی بیت کوین می فرستند، و این میزان ارزش بیت کوین های ارسال شده نیست که اهمیت دارد، مهم نیت آن ها از انجام این کار است!

ساتوشی هیچ آدرس ایمیل، اکانت توییتر یا پیجی در فضای مجازی ندارد که مردم از طریق آن با او در ارتباط باشند. پس در عوض تنها یک راه برای تشکر از او وجود دارد: مردم برای ساتوشی ناکاموتو بیت کوین می فرستند تا از او و دنیای جدیدی که با تلاش او به حقیقت پیوسته است تشکر کنند…

منبع: news.bitcoin
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

12 دیدگاه
ساتوشی مای لاو
ساتوشی مای لاو
4 سال قبل

اگ راه داشت برای تشکر از ساتوشی کمی از بیت کوین‌های خوشگلشو به جیب میزدم?

farhad666
farhad666
4 سال قبل

اینو بدونید که دولت امریکا از تمام اینها خبر داره و خودش این جو راه انداخته.

هومر
هومر
6 سال قبل

چرا سریع تقدس سازی می کنید؟ هیچ چیز و هیچ کس مقدس نیست. اینقدر هم زود قضاوت نکنید بذارید ببینیم چی میشه گذر زمان همه چیو مشخص می کنه
این جمله که خدا دنیا رو تو شش روز آفریده از تورات درومده اگه این رو بپذیرین باید بپذیرین که همون خدا با یعقوب هم کشتی گرفته
این ها فقط یه جور نماد گرایی و نماد سازی برای ماورایی و قدرتمند و هوشمند و هدفمند جلوه دادن یک جریان هستند
ساتوشی فعلا قابل احترامِ ولی مقدس نیست!
پی نوشت:
اگر هوش مصنوعی و روبات های هوشمند تر از انسان و این شاخه از دانش گسترش یابد آن وقت این نظریه که خالق برتر از مخلوق است نیز دچار تزلزل میشود و انسان با دستان خود موجودی خلق کرده که از خودش هوشمند تر خواهد بود بعید نیست پیدایش جهان هم اینگونه بوده باشد

ثریا نیل درار
ثریا نیل درار
6 سال قبل
پاسخ  هومر

سلام،

نظر شما محترم است، اما:

دوست گرامی هدف ما مقدس سازی بلاک چین و شخص ساتوشی ناکاماتو نیست؛ بلکه اخبار و رویدادهای دنیای این فناوری را پوشش می دهیم.

این مقاله به مساله ای مهم پرداخته است: افزایش دارایی آدرسی که به بلاک جنسیس پیوند خورده!

با تشکر از شما

بلاکعلی چِین‌زاده
بلاکعلی چِین‌زاده
6 سال قبل

همیشه دیدن این آدرس و اون تاریخ و ساعت 2009-01-03 18:15:05 حس خیلی خوبی به آدم میده... مثل اینکه به آدم لحظه و تاریخ دقیق آفرینش رو نشون بدن...❤❤❤ محسور کننده‌اس. مرسی بابت این مقاله عالی خانم نیل درار

ثریا نیل درار
ثریا نیل درار
6 سال قبل

سلام،
از لطف بیکران شما سپاسگزارم

مارک زوکربرگ
مارک زوکربرگ
6 سال قبل

بیت کوین و تکنولوزی بلاک چین از طرف خدا روی زمین نازل شده تا برای همیشه نظام سلطه ی بانک داری رو نابود کنه

461
461
6 سال قبل

ساتوشی ناکاموتو کسی نیست جز خدای درون دنیای سخت افزار...!

پوریا
پوریا
6 سال قبل

تا این لحظه آدرس بلاک اولیه بیت کوین ۱۶٫۷ بیت کوین (تقریبا معادل ۱۲۳ میلیون دلار) انعام دریافت کرده است.
123 هزاردلار صحیح است

ثریا نیل درار
ثریا نیل درار
6 سال قبل
پاسخ  پوریا

سلام، متشکرم.
کمی پیش تصحیح شده

SatoshiNakamoto
SatoshiNakamoto
6 سال قبل

Tanks For Study

Mr_cracker
Mr_cracker
6 سال قبل

روحش شاد