atlasarzdigital

نُهم آبان ماه(13اکتبر) این ارز دیجیتال تولد 9سالگی را در قیمت 6 هزار دلار جشن گرفت

نُهم آبان ماه(13اکتبر) این ارز دیجیتال تولد 9سالگی را در قیمت 6 هزار دلار جشن گرفت

از زمانیکه شرکت ساتوشی ناکاموتو ساخت سیستم پول نقد الکترونیکی نظیر به نظیر بیت کوین را اعلام کرد، 9سال سپری شده است.

در whitepaper بیت کوین که از اکتبر 2006( 9 آبان 1385) در دامین Bitcoin.org در دسترس عموم قرار دارد، و این چشم انداز به اندازه ای جذاب بود که در سال 1396 ارز کل ی معادل 100 میلیارد دلار(410 هزار میلیارد تومان) پیدا کرد
این سند معروف بدین شکل آغاز می شود:

“یک نسخه صرف نظیر به نظیر از پول نقد الکترونیک که اجازه می دهد پرداخت های آنلاین مستقیما از یکطرف به طرف دیگر بدون مراجعه به یک موسسه مالی ارسال گردد. امضاهای دیجیتال بخشی از این راهکار می باشند، اما چنانچه وجود یک شخص ثالث مورد اعتماد جهت ممانعت از خرج کردن دوباره(double-spending) لازم باشد، این مزیت های عمده از دست خواهند رفت. ما می توانیم با استفاده از شبکه نظیر به نظیر راهکاری برای این مشکل خرج کردن دوباره ارائه نماییم.”

این شبکه ها هر روزه توسط سه میلیون کاربر مورد استفاده قرار می گیرند. انتظار می رود تنها طی چشم انداز هفت ساله دولت این تعداد به 200 میلیون نفر افزایش یابد.

سالگرد تولد بیت کوین در سال جاری از اهمیت خاصی برخوردار است، چرا که بیت کوین بدون اشاره به اصلاحات جدی قیمت در این هنگام به بالاترین قیمت خود رسیده است.
نُهم آبان امسال بنا به دلایل دیگری قابل توجه می باشد. در این تاریخ مهلت صرافی های بازار داخلی چین جهت دست کشیدن از معاملات بیت کوین به پول سنتی به پایان رسید.
با وجود اینکه معامله گران از آن زمان گزینه های دیگری را جایگزین نمودند، صنعت چند میلیارد دلاری ارزهای رمزگذاری شده  که بیت کوین نام دارد، هنوز اینجاست که بماند و در نتیجه رقابت با نسخه هایی همچون بیت کوین کش، بیت کوین گلد، بیت کوین سیلور و سگویت x2  توانمندتر شود.

 

 

منبع: cointelegraph

1
دیدگاه کاربران

avatar
ارسال عکس و تصویر
 
 
 
ارسال صوت و ویدئو
 
 
 
1 رشته دیدگاه‌ها
0 پاسخ‌های
1 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
1 نویسندگان دیدگاه‌ها
Abbas Einali نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها

Abbas Einali
Abbas Einali

ممنون از آقای صالحی عزیز برای من مطلب مهم و ارزشمندی بود.

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه نُهم آبان ماه(13اکتبر) این ارز دیجیتال تولد 9سالگی را در قیمت 6 هزار دلار جشن گرفت ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.