۱۳ سال پیش در چنین روزی ساتوشی ناکاموتو بیت کوین را معرفی کرد

۱۳ سال پیش در چنین روزی ساتوشی ناکاموتو بیت کوین را معرفی کرد

امروز وایت پیپر بیت کوین ۱۳ ساله شد. ۱۳ سال از زمانی که ساتوشی ناکاموتو وایت پیپر این ارز دیجیتال را منتشر کرده می‌گذرد و طی این سال‌ها بیت کوین رشدی خیره‌کننده را تجربه کرده است.

به گزارش کوین تلگراف، وایت پیپر بیت کوین ۱۳ سال پیش، ۳۱ اکتبر ۲۰۰۸ (۱۰ آبان ۸۷)، توسط فرد یا نهادی ناشناس به نام ساتوشی ناکاموتو منتشر شد. پس از گذشت این همه سال، هنوز هویت واقعی او فاش نشده است.

چند ماه بعد و در ۳ ژانویه ۲۰۰۹ (۱۴ دی ۸۷) هم شبکه بیت کوین کار خود را آغاز کرد. گفته می‌شود که در آن زمان هر واحد بیت کوین ۰.۰۰۰۸ دلار قیمت داشت و حالا قیمت هر واحد از این ارز دیجیتال در بالای ۶۰,۰۰۰ دلار معامله می‌شود.

تصویری از چکیده وایت پیپر بیت کوین
تصویری از چکیده وایت پیپر بیت کوین

وایت پیپر بیت کوین با عنوان «بیت کوین: سیستم پول نقد الکترونیکِ همتا به همتا» منتشر شد. از آن زمان، بسیاری معتقدند که بیت کوین قوانین بازی را تغییر داد. بسیاری دیگر هم آن را به‌عنوان یک تهدید برای اقتصاد سنتی توصیف می‌کنند. فرقی ندارد بیت کوین را چطور توصیف کنیم، حالا دیگر این دارایی یکی از پرسودترین سرمایه‌گذاری‌ها برای دوران اینترنت است و این موضوعی انکارناپذیر است.

طبق برآوردها، قیمت بیت کوین از زمان عرضه تا به حال ۷,۷۴۹,۹۹۹,۹۰۰ درصد رشد کرده است؛ رقمی که شاید باورش سخت باشد ولی حقیقت دارد!

چالش‌های بیت کوین در این مسیر ۱۳ ساله کم نبوده؛ از سخت‌گیری‌های دولت‌ها و قانون‌گذاران گرفته تا سقوط‌های قیمتی شدید، همه و همه موانعی بوده که بیت کوین با آنها روبه‌رو بوده است. زمانی که وایت پیپر بیت کوین منتشر شد، کمتر کسی فکرش را می‌کرد روزی را ببینیم که السالوادور بیت کوین را به‌عنوان پول رسمی قبول کند. هیچ کس هم احتمال نمی‌داد روزی برسد که ایلان ماسک، ثروتمندترین انسان روی زمین، از بیت کوین تمجید کند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
Radmehr
Radmehr
۲ سال قبل

بی نظیر بود.