دوقلوهای ثروتمند وینکلواس: قیمت بیت کوین قطعاً به ۵۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید!

دوقلوهای ثروتمند وینکلواس: قیمت بیت کوین قطعاً به ۵۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید!

تایلر و کامرون وینکلواس، دوقلوهای مشهور حوزه بیت کوین و مدیران ارشد صرافی جمینی، در مصاحبه تازه خود عنوان کرده‌اند که قطعاً شاهد رسیدن قیمت بیت کوین به ۵۰۰,۰۰۰ دلار خواهیم بود.

به گزارش کوین تلگراف، این دو برادر در مصاحبه اخیر خود با برنامه پیتر مک‌کورمک (Peter McCormack)، اعلام کردند که بالاخره شاهد رسیدن قیمت بیت کوین به ۵۰۰,۰۰۰ دلار خواهیم بود. تایلر وینکلواس در این مصاحبه گفت:

سؤالی که در ذهن ماست، این نیست که چقدر تا رسیدن به ۵۰۰,۰۰۰ دلار فاصله است، بلکه این است که این اتفاق چقدر سریع رخ می‌دهد. باید بگویم که در واقع ۵۰۰,۰۰۰ دلار محافظه‌کارانه است و بازی افزایش قیمت بیت کوین هنوز آن‌طور که باید آغاز نشده است.

او در پیش‌بینی خود ارزش بازار طلا و میزان دارایی‌های فرضی بانک‌های مرکزی را نیز برآورد کرده و از آنها نیز در نظریه خود استفاده کرده است.

کامرون وینلکواس به نام‌هایی مانند شرکت مایکرواستراتژی اشاره کرد و گفت که این شرکت‌ها برای ذخایر خزانه خودشان مقادیر قابل‌توجهی بیت کوین خریده‌اند که این نشان می‌دهد بازار در حال آماده‌شدن برای یک تغییر است. وی افزود:

اگر تمام ۱۰۰ یا ۵۰۰ شرکت بزرگ فهرست [نشریه] فورچن (Fortune) همین کار را بکنند چه می‌شود؟ اگر بانک‌های مرکزی هم این کار را بکنند چه؟ این کار حتی شروع هم نشده است.

او در ادامه وضعیت فعلی را به اینینگ اول در بازی بیس‌بال تشبیه کرد. هر بازی بیس‌بال شامل ۹ اینینگ است. به‌عبارت دیگر، او عنوان می‌کند که بیت کوین در ابتدای راه رشد خود قرار دارد:

وال استریت هنوز وارد بازی [بیت کوین] نشده است. در حال حاضر مؤسسات وارد بازار بیت کوین نشده‌اند. ده ساله گذشته، بیت کوین مختص سرمایه‌گذاران و مصرف‌کنندگان خرد بوده است. در وال استریت از بیت کوین خبر دارند و در مورد آن صحبت می‌کنند ولی از جایگاهی که ما به قضیه نگاه می‌کنیم، هنوز به این سمت کشیده نشده‌اند، اما این اتفاق به‌زودی خواهد افتاد.

محوریت این مصاحبه، گزارشی بود که تایلر و کامرون وینکلواس ماه اوت (مرداد) منتشر کرده بودند. به‌گفته آنها، کار بر روی این گزارش که «احتمال رسیدن بیت کوین به ۵۰۰,۰۰۰ دلار نام دارد، از ماه ژانویه (دی ۹۸) آغاز شده بود. کامرون وینکلواس در بخشی از صحبت‌های خود گفت:

شروع به بررسی این موضوع کردیم که طی بیش از ده سال گذشته، دولت چه کاری با دلار و دیگر سرپناه‌های امن سرمایه و ذخایر ارزش کرده است.

این دو برادر، ماه مارس (اسفند) و با شیوع ویروس کرونا، کار بر روی گزارش را متوقف کردند و چند ماه بعد و پس از بررسی و برآورد تغییراتی که به‌واسطه این ویروس در اقتصاد ایجاد شده است، کار را بار دیگر آغاز کردند.

طبق ادعای تایلر، این دو برادر از سال ۲۰۱۲ خرید بیت کوین را آغاز کردند. یکی از بخش‌های بنیادین این گزارش، بررسی عملکرد بیت کوین در یک دهه گذشته بوده است.

با وجود اینکه بسیاری از تحلیل‌گران و کارشناسان بازار سال ۲۰۲۰ را سالی صعودی برای بیت کوین توصیف می‌کنند، برخی دیگر نظیر پیتر شیف (Peter Schiff)، معتقدند که پادشاه ارزهای دیجیتال عملکرد خوبی از خود بر جای نخواهد گذاشت.

error in loading comments. please attention