بیت کوین برای ادامه روند صعودی خود باید چند روز بالای ۹,۰۰۰ دلار بماند

بیت کوین برای ادامه روند صعودی خود باید چند روز بالای ۹,۰۰۰ دلار بماند

با وجود جهش قیمت بیت کوین به رقمی بیش از ۹,۰۰۰ دلار و وضعیت مبهم کشور چین در خصوص ویروس کرونا، یکی از تحلیل‌گران مطرح بیت کوین معتقد است که بازار هنوز در روند صعودی قرار نگرفته است.

به گزارش کوین تلگراف، تون ویز (Tone Vays)، از تحلیل‌گران مطرح بیت کوین، در تازه‌ترین قسمت‌ از برنامه مشهور خود که با نام «Trading Bitcoin» (معامله بیت کوین) در یوتیوب پخش می‌شود، عنوان کرده است که بازار بیت کوین هنوز صعودی نیست!

او در این برنامه می‌گوید:

آیا برای اینکه اعلام کنم بازار صعودی است آماده‌ام؟ نه!

ویز به دیدگاه‌های محتاطانه در خصوص قیمت بیت کوین مشهور است. او اواسط ماه ژانویه (دی)، هنگامی که بیت کوین در محدوده ۸,۱۰۰ معامله می‌شد، عنوان کرد که بازار سیگنال‌های مختلفی را نشان می‌دهد و این احتمال وجود دارد که بیت کوین به سطوح قیمتی پایین‌تری سقوط کند.

در آن زمان ویز ضمن اشاره به نرخ تامین سرمایه (Funding Rate)، که توسط بیت مکس (BitMEX) ایجاد شده است، این شاخص را دقیق خواند. این در حالی بود که شاخص تامین سرمایه بیت مکس، جهتی مخالف با دیگر شاخص‌ها را نشان می‌داد.

ویز در پیش‌بینی اخیر خود نیز بار دیگر با اشاره به نرخ تامین سرمایه بیت مکس آن را «همسو» با خواسته‌های خرس‌های بازار دانست. تنها تفاوت نظر فعلی و نظر قبلی او را می‌توان در قدرت تاثیر این شاخص دانست. به عقیده ویز این نرخ در حال حاضر ضعیف‌تر از اواسط ماه ژانویه است.

به عقیده ویز برای تایید روند صعودی، قیمت و میانگین متحرک ۲۰۰ روزه (MA200) باید در سطحی بالاتر از ۹,۰۰۰ دلار و در بازه زمانی چند روزه در نوسان باشد. او در ادامه و با تکیه بر قیمت ۹,۰۰۰ دلاری بیت کوین که ۱۷ ژانویه شاهدش بودیم، افزود:

اگر به رقمی کمتر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه برسیم، آن موقع شاهد الگوی سقف دو قلو خواهیم بود.

صد البته نمی‌توان گفت که همه بازار دیدگاهی نزولی به بازار دارند. پنجشنبه، چانگ پنگ ژائو (Chanpeng Zhao)، مدیرعامل صرافی بایننس، در توییتی نوشت:

حالا زمان آن رسیده که هر کسی در ماه‌های گذشته [قیمت] ۵,۰۰۰ دلار را پیش‌بینی کرد و سال قبل گفته بود بیت کوین به ۱,۰۰۰ می‌رسد آنفالو کنید.

طی روزها و هفته‌های گذشته بسیاری از کارشناسان، از جمله پیتر برنت (Peter Brandt) اذعان کرده بودند که فرصت خرید با قیمت پایین‌تر از دست رفته است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
موفقیت نزدیک است
موفقیت نزدیک است
4 سال و 2 ماه قبل

فقط ریپل ، بهترین ارز برای سرمایه گذاری

بتبت
بتبت
4 سال و 2 ماه قبل

چرا؟ میشه توضیح بدید‌.