تعداد بیت کوین‌های دست نخورده طی ۵ سال اخیر به بالاترین میزان خود رسید

تعداد بیت کوین‌های دست نخورده طی ۵ سال اخیر به بالاترین میزان خود رسید

تعداد بیت کوین‌هایی که طی ۵ سال اخیر از آدرس‌های کیف پول خود تکان نخورده‌اند، در حال رسیدن به بیشترین مقدار خود است. این خبر را وب‌سایت کوین‌متریکس در روز ۲۳ جولای (۱ مرداد) اعلام کرد.

به نقل از کوین‌تلگراف، مقدار بیت کوین‌های دست نخورده در آدرس‌های یکتا طی ۵ سال اخیر به بیشترین مقدار خود رسیده است. به عبارت دقیق‌تر در تاریخ ۱۹ جولای (۲۸ تیر) تعداد سکه‌های بیت کوینی که این شرایط را داشتند، به ۳,۸۴۷,۸۵۹ واحد رسیدند.

سایت کوین‌متریکس نوشته است که این آمار نشان‌دهنده تبدیل شدن هر چه بیشتر بیت کوین به ابزار ذخیره ارزش (و نه واسطه تبادل) است.

کوین‌متریکس در ادامه محاسبه کرده که بر این اساس، ۲۱.۶ درصد از کل عرضه بیت کوین در ۵ سال اخیر دست‌نخورده باقی مانده است.

مقدار بیت کوین‌های دست نخورده طی 5 سال اخیر

بیت کوین دست نخورده بازتابی از قیمت

داده‌های دیگری که کوین‌متریکس ارائه داده، نشان می‌دهد که سکه‌های دست‌نخورده به انعکاس قیمت علاقه دارد. در این گزارش آمده است که «عرضه دست نخورده در زمان رسیدن قیمت به کف خود، علاقه به افزایش یافتن دارد و بالعکس»

نمودار قیمت بیت کوین در برابر عرضه دست نخورده

وضعیت آلت کوین‌ها به چه شکل است؟

بر اساس گزارش، زمانی که بیت کوین به دو قله قیمتی ۱۳,۸۰۰ و ۱۳,۰۰۰ در سال جاری رسید، قبل از وقوع دو اصلاح قیمتی شدید آلت کوین‌ها رشد نسبتا کم و ضررهای بیشتری را تجربه کردند. در حالی که بیت کوین ۲ درصد از ارزش خود را از دست داد، اتریوم کاهش ۲۸ درصدی، لایت کوین ۳۲ درصدی، ریپل ۳۱ درصدی، بیت کوین کش ۳۸ درصدی و ایاس ۴۴ درصدی را شاهد بود.

حرکت سرمایه‌ها از سمت آلت کوین‌ها به سوی بیت کوین، طبق ادعای کوین‌متریکس به خاطر افزایش قانون‌گذاری‌ها در ایالات متحده بوده است. این تحلیل به اقدامات کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) با بازپرسی‌هایش درباره صرافی بیتمکس و کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) که به دادگاهی شدن بنیاد Kin (صادرکننده توکن Kin) منجر شده، اشاره دارد.

کوین‌متریکس گفته که این اتفاق سرمایه‌گذاران را به انتقال سرمایه‌هایشان به سمت بازار بیت کوین، به خاطر شفافیت قانونی بیشترش، تشویق کرده است.

علاوه بر این تنش‌های ژئوپلتیکی و عوامل کلان اقتصادی که با پذیرش روز افرون بیت کوین به عنوان ابزار ذخیره ارزش همراه شده، به قیمت آن در بلندمدت کمک کرده است.

این تحلیل با اشاره به جنگ تجاری بین چین و آمریکا، اختلال عرضه نفت از سوی کشورهای خاورمیانه، خطر تکه‌تکه شدن منطقه یورو (با احتمال خارج شدن ایتالیا از اتحادیه اروپا) و بالاگرفتن تنش‌های ژئوپلتیکی در هنگ‌کنگ را از عوامل افزایش علاقه به نگهداری بلندمدت بیت کوین دانسته است.

از سوی دیگر عوامل اقتصادی اشاره شده در جهت کاهش نرخ بهره در ارزهای بزرگ حرکت می‌کنند که انتظار آغاز موج جدیدی از تسهیلات کمی را از سوی فدرال رزرو، بانک مرکزی اروپا، بانک مرکزی ژاپن و بانک مرکزی چین افزایش داده است.

error in loading comments. please attention