دستگیری فردی در هنگ‌کنگ که ۳۰,۰۰۰ دلار از خودپردازهای بیت کوین سرقت کرده بود

دستگیری فردی در هنگ‌کنگ که ۳۰,۰۰۰ دلار از خودپردازهای بیت کوین سرقت کرده بود

مقامات هنگ‌کنگی به‌تازگی سه فرد را به اتهام سرقت ۳۰,۰۰۰ دلار از شش خودپرداز بیت کوین دستگیر کرده‌اند.

به گزارش کوین تلگراف، پلیس هنگ‌کنگ می‌گوید این سه فرد متهم به سرقت ۲۲۶,۰۰۰ دلار هنگ‌کنگ از یک دستگاه خودپرداز بیت کوین هستند.

به‌گفته پلیس، این سه فرد بین ۲۶ تا ۵۵ سال سن دارند و از شش دستگاه خودپرداز بیت کوین مجموعا معادل ۳۰,۰۰۰ دلار آمریکا سرقت کرده‌اند. نشریه چاینا مورنینگ پست (China Morning Post) در گزارش روز گذشته خود نوشت که این سه فرد از طریق ۱۱ تراکنش مختلف موفق به سرقت این سرمایه‌ها شده‌اند. گفته می‌شود که احتمالا این سه فرد اعضای یک شبکه بزرگتر هستند که در مقیاسی وسیع‌تر فعالیت می‌کند.

دو صرافی ارز دیجیتال اطلاعات این فعالیت‌های مجرمانه را به مراجع قانونی هنگ‌کنگ اطلاع داده‌اند که در نهایت به دستگیری متهمان ختم شد. ویلسون تام (Wilson Tam)، مسئول اداره امنیت مجازی و جرایم حوزه فناوری هنگ‌کنگ، از بیان جزئیات این سرقت و روشی که مجرمان برای برداشت سرمایه استفاده کردند، خودداری کرد. طبق گزارش‌ها، این اداره برای بهبود اقدامات امنیتی این دستگاه‌ها، به دو ارائه‌دهنده خدمات این دستگاه‌ها در هنگ‌کنگ نکاتی را متذکر شده است. در بخشی از گزارش چاینا مورنینگ و به نقل از تام می‌خوانیم:

اولین بار است که با یک کلاهبرداری مرتبط با دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین روبه‌رو می‌شویم.

ماه ژوئن (خرداد) تعداد دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین در جهان به ۸,۰۰۰ دستگاه رسید. افزایش توجهات عمومی پیرامون این ارز دیجیتال و تبدیل‌شدن آن به یک دارایی قابل اتکا در طول سال جاری، بیت کوین را به هدفی مناسب برای مجرمان تبدیل کرده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه