ترامپ بیت کوین را به موضوع انتخابات ریاست جمهوری تبدیل کرده است

ترامپ بیت کوین را به موضوع انتخابات ریاست جمهوری تبدیل کرده است

پس از حمله‌ی دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده‌ی آمریکا در توییتر به بیت کوین و ارزهای دیجیتال و همچنین استفاده از الفاظ دارایی‌های دیجیتال قانون‌گذاری نشده و بدون ارزش، دنیای ارزهای دیجیتال در ابهامات زیادی غرق شد.

به گزارش فوربز، بعد از اظهار نظر ترامپ درباره‌ی بیت کوین، قیمت این ارز دیجیتال مقداری افزایش پیدا کرد. از دیدگاه معامله‌گران و سرمایه‌گذاران، این گفته‌ی ترامپ منجر به آگاهی بیشتر از دنیای ارزهای دیجیتال شده و سبب این صعود قیمت شد.

به‌ هر حال ترامپ، بیت کوین و ارزهای دیجیتال را ناخواسته وارد موضوع ریاست جمهوری کرده و منجر به افزایش شناخت برای رشد تکنولوژی بیت کوین و امیدواری نامزدهای طرفدار ارزهای دیجیتال و بیت کوین برای انتخابات ۲۰۲۰ ایالات متحده شد.

جرمی الایر (Jeremy Allaire)، مدیرعامل شرکت سرکل (Circle) در صفحه‌ی توییتر خود نوشت:

احتمالاْ این قوی‌ترین سیگنال بازار صعودی بیت کوین است. امروزه ارزهای دیجیتال یکی از مهم‌ترین موضوعات جهانی و انتخاباتی هستند. مردم در هرجا با ترکیبی از ارزهای دیجیتال مستقل و غیرمستقل روبرو خواهند شد.

از طرف دیگر جامعه‌ی بیت کوین و ارزهای دیجیتال توییت ترامپ را مهر تاییدی بر بیت کوین و تکنولوژی زیربنای آن می‌دانند. برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong)، مدیر صرافی کوین‌ بیس، در صفحه‌ی توییتر خود نوشت:

افتخاری دیگر! سال‌ها بود در رؤیاهایم رئیس‌جمهور ایالات‌متحده را می‌دیدم که در ارتباط با رشد ارزهای دیجیتال صحبت می‌کند. «اول نادیده‌ات می‌گیرند، بعد به تو می‌خندند و سپس با تو مبارزه می‌کنند و در پایان تو پیروز می‌شوی». تبریک میگویم، ما همین حالا به قدم سوم رسیدیم.

حمله‌ی ترامپ به بیت کوین موجب اعتبار دادن به کاندید‌های انتخاباتی که قصد صحبت درباره‌ی بیت کوین و بلاک چین را دارند شد.

در حالی که بازار ارزهای دیجیتال به توییت ترامپ واکنش خاصی نشان نداد، تحلیل‌گران همچنان انتظار افزایش قیمت را دارند. متی گرینسپن (Mati Greenspan)، تحلیلگر ارشد شرکت eToro در یادداشتی خطاب به مشتریان خود نوشت:

اگرچه دونالد طرفدار بیت کوین نیست، اما حقیقتی که او ذکر کرده، برای کل بازار افزایش قیمت را به همراه خواهد داشت.

نامزد‌های انتخابات امیدوار به بیت کوین که تاکنون درباره‌ی این ارز دیجیتال صحبت کرده‌اند، اکنون فرصت پاسخ به مخالفت‌های ترامپ را یافتند. اندرو یانگ (Andrew Yang) یکی از نامزد‌های انتخاباتی از حزب دموکرات که بیت کوین را به‌عنوان یک فناوری اساسی تمجید کرده بود، گفت:

بلاک‌ چین پتانسیل بالقوه‌ای داشته و می‌تواند بسیاری از چیزها را امن‌تر، شفاف و کارآمد کند.

یانگ در کمپینی با موضوع درآمد پایه همگانی ماهانه ۱,۰۰۰ دلار برای هر جوان آمریکایی، فعالیت کرده و در ماه گذشته کمک‌های انتخاباتی خود را از طریق بیت کوین، اتریوم و دیگر ارزهای دیجیتالی پذیرفت. در همین‌ حال، تولسی گبرد (Tulsi Gabbard)، نامزد دیگر انتخابات و امیدوار به آینده‌ی ارزهای دیجیتال، اواخر سال ۲۰۱۷ در اوج بازار صعودی که شاهد افزایش قیمت بیت کوین از ۱,۰۰۰ دلار تا ۲۰,۰۰۰ دلار بودیم، در لایت کوین و بیت کوین سرمایه‌گذاری کرد.

اکنون، ترامپ، بیت کوین را یک موضوع معتبر ساخته و هیچ‌چیز نمی تواند مانع رقابت کاخ سفید برای بیشتر اهمیت دادن به بیت کوین و اتریوم در کمپین‌های انتخاباتی نامزد‌ها شود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه