اقدام مالیاتی اخیر ترامپ، به نفع بیت کوین

اقدام مالیاتی اخیر ترامپ، به نفع بیت کوین

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور ایالات‌متحده به‌تازگی طرحی پیشنهادی را به مجلس این کشور ارائه کرده است که طی آن تراکنش‌های خارجی در ایالات‌متحده آمریکا شامل مالیات می‌شوند. هدف از اقدام مبارزه و سخت‌تر کردن عرصه بر مهاجرانی است که در ایالات‌متحده آمریکا فعالیت می‌کنند. تصویب چنین قانونی می‌تواند باعث تحول در به‌کارگیری و استفاده از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال شود. در ادامه با ارزدیجیتال همراه باشید.

این روزها که بیشتر تمرکز جغرافیایی سیاسی ارزهای دیجیتال حول محور قانون خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و تأثیرات آن بر حوزه ارزهای دیجیتال معطوف شده، خبر توسعه قانونی جدید در ایالات‌متحده، توجهات را به سمت دیگری برده است. بر اساس داده‌هایی که توسط «کوین دنس» منتشرشده، حجم معاملات صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز که با ارزهای دیجیتال سروکار دارند، پس از اعلام قانون اخذ مالیات از تراکنش‌های خارجی در آمریکا، با افزایش چشم‌گیری مواجه شده است.

بر اساس این قانون، تمام تراکنش‌هایی که از جانب مهاجران به آمریکا صورت می‌گیرند، شامل اخذ مالیات قرار خواهند گرفت. بیشتر این مهاجران، این تراکنش‌ها را برای ارسال درآمد خود به خانواده‌هایشان در خارج از آمریکا انجام می‌دهند.

به نقل از «فوربز» و به قلم «بیلی بامبورگ»، چنین قانونی می‌تواند توجهات را به دوباره به سمت ارزهای دیجیتال جلب نماید تا به این وسیله بتوان از شر کارمزد و مالیاتی که در ارتباط با این تراکنش‌ها اخذ می‌شوند، راحت شد. ارزهای دیجیتالی همچون XRP با توجه به سرعت بالا و کارمزد کم، می‌توانند به ابزارهایی مناسب برای انجام این قبیل تراکنش‌ها بدل شوند. درصورتی‌که ترامپ، قانون پیشنهادی خود را به جدیت دنبال کند، می‌توان انتظار داشت که ارزهای دیجیتال به روش هایی قابل‌اطمینان برای انجام تراکنش‌های برون‌مرزی تبدیل شوند و استفاده از چنین ارزهایی باهدف دور زدن این قانون بیشتر شود.

اقدام مالیاتی اخیر ترامپ، به نفع بیت کوین

رشد شدید تراکنش‌های کشور مکزیک در لوکال‌ بیتکوینز پس از اقدام ترامپ

کوین دنس با نام بردن از پلتفرم‌های همتا به همتایی نظیر Localbitcoins، Paxful و Bisq، افزود که این پلتفرم‌ها می‌توانند برای دور زدن این قانون نقش حیاتی را ایفا کنند. بر اساس این اطلاعات، کشورهای مکزیک و ونزوئلا در هفته جاری، بالاترین حجم معاملات خود را در تاریخ به‌دست آوردند. بر همین اساس مکزیک تنها در هفته منتهی به ۱۳ آوریل، چیزی در حدود نیم میلیون دلار ارزهای دیجیتال را جابجا کرده است.

این قانون فعلاً در مرحله بررسی قرار دارد و مشاوران ترامپ در حال سبک و سنگین‌تر جوانب و جنبه‌های مختلف قانون اخذ مالیات از تراکنش‌های خارجی هستند. «کریس کوباک»، از مقامات بلندپایه و سابق ایالت کانزاس در مصاحبه‌ای با «بریتبارت» در این بازه می‌گوید:

تهدیدی که از آن با عنوان «مهاجرت غیرقانونی» یادکردم و راه‌حلی که پیشنهاد دادم، درصورتی‌که جدی گرفته شود، می‌تواند برای آمریکا سودمند باشد. تهدیدی که به‌وسیله این قانون می‌توان جلوی آن را گرفت و به تراکنش‌های خارجی که توسط افرادی از مکزیک که به صورت غیرقانونی در آمریکا زندگی می‌کنند، پایان داد. با پایان دادن به این تهدید می‌توان به اقتصاد آمریکا کمک نمود چراکه پول حاصل از کار کردن این افراد، به خارج از آمریکا انتقال داده می‌شود. درصورتی‌که این قانون جدی گرفته شود، بسیار مفید خواهد بود.

«هوگان گیدلی»، سخنگوی کاخ سفید در مصاحبه‌ای با «آسوشیتدپرس» اعلام کرد که ترامپ به‌وسیله این قانون قصد دارد تا مشوق‌های موجود در ارسال پول توسط مهاجران به خارج از آمریکا را از بین ببرد و این مسئله در صدر اولویت‌های دولت او قرار داد:

دولت ترامپ این قانون را به صورت طرحی با اولویت بالا میبیند و در دو سال گذشته نیز با همین دید به آن نگاه می‌شده تا بتوان به این وسیله نرخ اقامت بیش از اندازه در آمریکا را کاهش داد و ابطال ویزاها برای مهاجران را به حداقل رساند. از طرف دیگر دولت قصد دارد تا به این وسیله، این اطمینان را به پرداخت کنندگان مالیات در آمریکا بدهد که به کار گیری درست قوانین رفاه مهاجرت به صورت درست انجام شود.

از آن جهت که قوانین مرتبط با مالیات بخش بزرگی از وعده های انتخاباتی ترامپ برای انتخابات سال ۲۰۲۰ را تشکیل میدهد، میتوان امیدوار بود که در نهایت باعث افزایش استفاده و به کار گیری ارزهای دیجیتال در سرتاسر دنیا برای دور زدن این سیاست ها خواهد شد.

اقدام مالیاتی اخیر ترامپ، به نفع بیت کوین

دولت ترامپ این قانون را به‌صورت طرحی با اولویت بالا می‌بیند و در دو سال گذشته نیز با همین دید به آن نگاه می‌شده تا بتوان به این وسیله نرخ اقامت بیش از اندازه در آمریکا را کاهش داد و ابطال ویزاها برای مهاجران را به حداقل رساند. از طرف دیگر دولت قصد دارد تا به این وسیله، این اطمینان را به پرداخت‌کنندگان مالیات در آمریکا بدهد که به کار گیری درست قوانین رفاه مهاجرت به‌صورت درست انجام شود.

ازآن‌جهت که قوانین مرتبط با مالیات بخش بزرگی از وعده‌های انتخاباتی ترامپ برای انتخابات سال ۲۰۲۰ را تشکیل می‌دهد، می‌توان امیدوار بود که درنهایت باعث افزایش استفاده و به کار گیری ارزهای دیجیتال در سرتاسر دنیا برای دور زدن این سیاست‌ها خواهد شد.

منبع: ethereumworldnews.com
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه