قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال در آمریکا می‌تواند به نفع بیت کوین تمام شود

قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال در آمریکا می‌تواند به نفع بیت کوین تمام شود

استیون منوچین (Steven Mnuchin)، وزیر خزانه‌داری آمریکا، چند روز پیش اعلام کرد که به زودی ملزومات قانونی مهمی در حوزه ارزهای دیجیتال به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد. از طرف دیگر صحبت‌های انتقادی رئیس شعبه مینیاپولیس فدرال رزرو از ارزهای دیجیتال نیز از دیگر اتفاقاتی بود که طی هفته گذشته در آمریکا رخ داد.

به گزارش یوتودی، مایک نووگراتز (Mike Nobogratz)، بنیان‌گذار دیجیتال گلکسی، در توییتر خود، نسبت به فضای حاکم بر حوزه ارزهای دیجیتال در آمریکا، واکنش نشان داد.

منوچین در صحبت‌های خود، خطاب به کمیته اقتصادی مجلس سنا آمریکا، گفت که شبکه مبارزه با جرایم مالی (FinCEN)، به زودی قوانین جدیدی را در حوزه ارزهای دیجیتال تدوین می‌کند. منوچین در بخشی از صحبت‌های گفت:

می‌خواهیم ضمن اطمینان از این مسئله که فناوری در مسیر پیشرفت قرار دارد، به این اطمینان نیز برسیم که ارزهای دیجیتال به مانند حساب‌های مخفی بانک‌های سوئیسی که در گذشته وجود داشت، مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

نیل کاشکری (Neel Kashkari)، رئیس شعبه مینیاپولیس فدرال رزرو نیز با انتقاد شدید از ارزهای دیجیتال، آنها را «بی مصرف» خواند. او گفت که این ارزها میلیاردها دلار از پول مردم را از چنگ آنها خارج کرده‌اند!

نووگراتز در طرف دیگر، به عنوان یک طرفداران دو آتشه بیت کوین و ارزهای دیجیتال، اذعان داشت که قانون‌گذاران آمریکایی اجازه نخواهند داد تا پادشاه ارزهای دیجیتال در فضایی قانون‌گذاری‌نشده فعالیت کند. او در توییت خود با اشاره به قوانینی نظیر قوانین مالیاتی، مبارزه با پول‌شویی و قوانین شناخت مشتری (KYC)، که در حال حاضر در آمریکا اجرا شده‌اند، گفت که سخت‌گیرانه‌تر شدن این قوانین ممکن است خیال قانون‌گذاران این کشور را راحت کند.

خزانه‌داری آمریکا، نگران است که بیت کوین برای اهداف غیرقانونی مورد استفاده قرار گیرد. حال این مسئله چه به سود جامعه باشد چه به ضرر جامعه، تا زمانی که فلان قانون اجرایی شود [وزارت خزانه‌داری] مشکلی با بیت کوین ندارد. شناخت مشتری یا قوانین ضد پول‌شویی سخت‌گیرانه‌تر از جمله همین قوانین هستند.

ماتی گرینسپن (Mati Greenspan)، از دیگر افرادی است که به این جو منفی در آمریکا واکنش نشان داد. او در پاسخ به نووگراتز نوشت:

برای پاسخ به این سوال باید گفت که بیت کوین ضرر و نفعش برای جامعه یکسان است؛ اما در آمریکا ضررش بیش از نفعش است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه