جک دورسی، مدیرعامل توییتر: برای آزادی بیان در اینترنت «مدل بیت کوین» مناسب است

جک دورسی، مدیرعامل توییتر: برای آزادی بیان در اینترنت «مدل بیت کوین» مناسب است

جک دورسی، مدیرعامل توییتر، در رشته توییتی ضمن حمایت از مسدودکردن حساب دونالد ترامپ در این شبکه اجتماعی، از مدل غیرمتمرکز بیت کوین تمجید کرد.

به گزارش کوین تلگراف، جک دورسی در یک رشته توییت ۱۳ بخشی، ضمن توضیح دلایل مسدودسازی حساب دونالد ترامپ در توییتر، اعلام کرد که این کار «تصمیمی درست» برای توییتر بوده است.

حساب‌های کاربری دونالد ترامپ در شبکه‌های اجتماعی توییتر، فیس‌بوک،‌ اینستاگرام و یوتیوب مسدود شده است. این اتفاقات پس از آن رخ داد که او از طرفدارانش خواست که در اعتراض به نتیجه انتخابات در مقابل ساختمان کنگره تجمع کنند. این درخواست در نهایت به مرگ ۴ نفر انجامید. این شبکه‌های اجتماعی ترامپ را متهم کرده‌اند که با استفاده از پلتفرم‌های آنها اقدام به «ترویج خشونت» کرده است.

جک دورسی، مدیرعامل توییتر: برای آزادی بیان در اینترنت «مدل بیت کوین» مناسب است

این در حالی است که دورسی با تشریح اقدام توییتر، آن را اقدامی عمیق‌تر می‌داند. به‌گفته او، مسدودسازی حساب دونالد ترامپ «جنبه‌های ملموس و گسترد‌ه‌ای» دارد. به‌گفته وی، با وجود اینکه تصمیم اخیر شرکتش تنها یک «تصمیم تجاری در راستای خط‌ومشی شرکت بوده است»، اما می‌توان آن را به‌نوعی به محدودسازی دسترسی از جانب دولت‌ها تشبیه کرد.

دورسی توضیح می‌دهد که او نمی‌خواست تا تصمیم یک‌جانبه توییتر به «سرکوب اینترنت آزاد جهانی» ختم شود. او معتقد است که مدل غیرمتمرکز بیت کوین یک راه بهتر برای رسیدن به کنترل و نظارت بر اینترنت در آینده است. او در ادامه نوشت:

بیت کوین نشان می‌دهد که اینترنت چه چیزی می‌خواهد و در طول زمان این نشانه‌ها بیشتر و بیشتر خواهد شد.

بیشترین دلیلی که باعث می‌شود تا این حد به بیت کوین علاقه داشته باشم، مدلی است که ارائه می‌کند: یک فناوری اینترنت بنیادی که هیچ نهاد یا شخصی روی آن تأثیر ندارد و کنترلش نمی‌کند.

دورسی همچنین خطاب به دنبال‌کنندگان خود گفت که توییتر به‌صورت مداوم در حال حرکت به‌سمت آینده‌ای غیرمتمرکز است. او در این باره گفت:

[توییتر] سرمایه یک طرح ابتکاری در ارتباط با استانداردی غیرمتمرکز برای شبکه‌های اجتماعی را تأمین کرده است.

دورسی همچنین خبر دومین شکایت مجلس نمایندگان از ترامپ را هم همراه توییت‌های خود منتشر کرد. این توییت حدود ۴۱۰۰۰ بار پسندیده شده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

12 دیدگاه
محمد جواهری
محمد جواهری
۳ سال قبل

کی داره از آزادی بیان حرف میزنه جان مادرت جمع کن برو دنبال کارت

پیمان
پیمان
۳ سال قبل

نمیدونم چرا چهره این بشر میبینم یاد داعشی ها میوفتم..!

میلان
میلان
۳ سال قبل

سلام دوستان. کسی میدونه دلار در صرافی کی پایین میاد؟؟

فرید
فرید
۳ سال قبل

من در توییتر نبودم و نیستم. خیلی هم از این بابت خوشحالم.

جابر
جابر
۳ سال قبل

"او از طرفدارانش خواست که در اعتراض به نتیجه انتخابات در مقابل ساختمان کنگره تجمع کنند"، الآن این یعنی خشونت؟! کجای این جمله توش معنی و مفهوم خشونت هست؟، در ضمن چرا حساب بعضی افراد که در کشتار مردم دست داشتند همچنان باز هست؟! یا افراد دیگه که فساد های دیگه انجام دادن؟

Dogecoin
Dogecoin
۳ سال قبل

آخه جک دورسی شما و توییتر رو چه به آزادی بیان

شما اگه به آزادی بیان ذره ای ارزش قائل بودید حساب توییتر دونالد ترامپ رو مسدود نمی کردید.

مانی هخامنش
مانی هخامنش
۳ سال قبل

بیت کوین ارزش خوبی داشت اما وقتی حکومتها و گلوبالها و چپهای رادیکال مثل همین جک و چین روش دست گزاشتن دیگه از حالت غیر متمرکز خارج شد.هدف بعدی اینه که بیت کوینو جایگزین دلار بکنن تا بتونن ردومو بیشتر کنترل کنن حالا پشت این قزیه کیه!کشور دوست و برادر چین مهربون

ho3ein
ho3ein
۳ سال قبل

هدف اولیه بیت کوین یک سیستم پرداخت غیر متمرکز بود ولی متاسفانه به سمت دارایی سفته بازی و الانم بازیچه تتر و ی عده صرافی شده ...

آرمان
آرمان
۳ سال قبل

کاملا جانبدارانه و به دور از قوانین بنیادی آزادی و دموکراسی حساب ترامپ رو مسدود کرده حالا اومده از سیستم آزادی بلاکچین بیتکوین میگه ؟ این دیگه چه جانوریه :)

علی
علی
۳ سال قبل

آزادی بیان؟؟؟؟
ضمن مسدود کردن اکانت!!!!!
😉😉😉😉

Sadegh
Sadegh
۳ سال قبل

درسته حامی بیت کوینه ولی در عمل نشون داد اونقدر هم اهل ازادی بیان نیستن